עמוד הבית » "אלוהי הפסנתר" יוצא לקרנים 07.11
בידור

"אלוהי הפסנתר" יוצא לקרנים 07.11

אלוהי הפסנתר_פוסטר
בכיכובה של נעמה פרייס, שזכתה על תפקידה זה בפרס השחקנית הראשית פסטיבל הקולנוע ירושלים 2019

סינופסיס: מאז שענת זוכרת את עצמה, אין בעיניה כלי נאצל יותר מהפסנתר והלחנת יצירה היא פסגת השאיפות, אך היא מעולם לא הצליחה לעמוד בסטנדרטים המוסיקליים הגבוהים של אביה. את תקוותיה להצלחה היא תולה בעובר שברחמה, אך התינוק נולד חירש. ענת לא מוותרת, ונוקטת באמצעים קיצוניים כדי להופכו למלחין שייחלה לו. כשהפסנתרן שגידלה לא סר למרותו של הסב, תהילתו כבר אינה מובטחת. בפעם הראשונה בחייה תיאלץ ענת להתעמת עם אביה.

"אלוהי הפסנתר" | ישראל 2019 | 80 דקות | עברית | תרגום לאנגלית

איתי טל, במאי, תסריטאי ועורך הסרט

אלוהי הפסנתר הוא סרטו הרביעי והראשון באורך מלא. בוגר של החוג לקולנוע ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב. בין סרטיו הקצרים – כשניגנת (פסטיבל ירושלים 2012, פסטיבל מונטריאול 2012), ובין המספרים (2011 שהשתתף במספר פסטיבלים ברחבי העולם).

איתי הוא ממייסדיה של חברת ההפקות movie makers. בעבר ערך איתי עשרות סרטים והידע שלו בתחום מאפשר לו לתכנן את עריכת הסרט בזמן כתיבת התסריט. חיבורו העמוק עם מוזיקה והשפעתה על נפש האדם באה לידי ביטוי כמעט בכל עבודותיו.

צילום: מידן ארמה

מידן למד בחוג לקולנוע ע"ש סטיב טיש של אוניברסיטת תל אביב. היא צילם עשרות סרטים קצרים, דרמות טלוויזיוניות וסרטים עטורי פרסים באורך מלא שהוקרנו בפסטיבלים ברחבי העולם. שניים מהסרטים שצילם זכו בפרס הסרט הטוב ביותר – תפרים (עדיה אמרי-אור, טרייבקה 2012) ואנשים שהם לא אני (הדס בן ארויה, מר דל פלאטה 2016).

נעמה פרייס

נעמה היא שחקנית ורקדנית. ניסיונה הרב מאפשר לה לשחק תפקידים מאתגרים ומורכבים. מספר סרטים בהם לקחה חלק הוקרנו בשבוע המבקרים של פסטיבל קאן ובערוצי טלוויזיה מסחריים. בין השאר היא מופיעה בארץ נהדרת, כיכבה בהצגות כמו דוריאן גריי בתיאטרון הבימה ובמנהרה של תיאטרון גשר.  מבין סרטיה: "מיומנו של צלם החתונות" של נדב לפיד (שבוע המבקרים של פסטיבל קאן, 2016), "מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין (שבוע המבקרים של פסטיבל קאן, 2016)

ו"הגננת" של נדב לפיד (שבוע המבקרים של פסטיבל קאן, 2015).

אנדי לוי

אנדי הוא נגן פסנתר מחונן ותלמיד מצטיין של הקונסרבטוריון למוזיקה בתל אביב. לאנדי לא היה ניסיון במשחק טרם השתתפותו באלוהי הפסנתר והוא מעולם לא לקח חלק בסרטים. עובדה זו סייעה לו לתת הופעה טריה ואותנטית מול המצלמה בזמן שהוא מביא את ניסיונו העשיר מתחום המוזיקה.

המוסיקה הקלאסית מגלמת תפקיד ראשי בסרט, הקרדיטים יותר מדרושים:

מלחינים:

רועי שפיגלר הוא בוגר מסלול הלחנה של בית הספר למוזיקה רימון לג'אז ואמנות עכשווית. זו איננה הפעם הראשונה בה איתי ורועי משתפים פעולה. שפיגלר כתב את המוזיקה לסרטו הקודם של איתי – כשניגנת (2012) והוא מביא לעבודתו שנים של ניסיון בהלחנה והפקת מוזיקה עבור פסטיבלים, טלוויזיה וסרטים. באלוהי הפסנתר רועי הלחין 3 יצירות מקוריות.

הלל  טפליצקי הוא בוגר בהצטיינות של האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים ובעיצומם של לימודי הלחנה לסרטים בבית ספר ברקלי. לאחר שהאזין למספר יצירות שכתב הלל, איתי ידע מייד שהלל הוא המלחין הנכון לכתיבת יצירות ספציפיות בסרט. בנוסף, הלל הנחה את השחקנים כיצד לבצע את היצירות שלהם במהלך הצילומים.

פסנתרן: ערן צוירן

בגיל 3, אחרי שיעור המוזיקה הראשון בגן, ערן כבר ידע את ייעודו. הוא בוגר בהצטיינות של בית הספר תלמה ילין ומחזיק בתואר של האקדמיה למוזיקה בתל אביב. ערן הוא חבר בסגל הקונסרבטוריון של רמת השרון ומתפקד כראש מגמת הפסנתר ומורה לפסנתר. הוא מעורב בפרוייקטים רבים בתחום המוזיקה הקלאסית, פופ, כתיבה, הלחנה וליווי זמרים ומבצעים ברחבי המדינה תוך השתתפות בהקלטות ותוכניות טלוויזיה.

במאי, עורך ותסריטאי: איתי טל

הפקה: איתי טל, שני אגוזין

צלם ראשי: מידן ארמה

מוזיקה מקורית: רועי שפיגלר, הלל טפליצקי

פסנתרן: ערן צוירן

ניהול אמנותי: שיר קליימן

מיקס סאונד: שחף וגשל / אולפני DB

עיצוב תמונה וצבע: פלג לוי

תאורן: רענן ברגר

הלבשה: נטע שניצר

הקלטת סאונד: ניר אביעם

דבר מערכת מוקסיני : "סרט מתחילתו ועד סופו מרתק , המתח עולה כבר מתחילת הסרט ונותן הרגשה לצופה לשבת

ולצפות בחוסר נוחות ולהתמודד מול הערכים המוסריים אשר גדלנו עליהם ונגדל את ילדנו בעתיד "

משחקה של נעמה פרייס ענוג ומרשים ביותר

סרט מומלץ נעמה משיח כהן