עמוד הבית » היזם שהופך חולצות טי לכלי לקידום אמנות ומסרים מעצימים

היזם שהופך חולצות טי לכלי לקידום אמנות ומסרים מעצימים

שחר עם אחת החולצות, צילום: שגיא סרויה
שחר ברוך ויזמאן, יזם שהקים לאורך השנים מיזמים שונים, נמשך תמיד לעולם האמנות. לאחר שביקר בגלריות ברחבי הארץ, הבחין במצבם העגום של הציירים הישראלים והחליט לפעול.

שחר ברוך ויזמאן הוא יזם ואמן מקריית אתא, שמבקש לשנות את האופן שבו אנו תופשים חולצות טי-שירט. הוא חושף שני מיזמים חדשניים – 323ARTEES ו-MILATEES – שמציעים גישה מהפכנית לחולצות טי קלאסיות תוך קידום אמנים וציירים מבטיחים. המיזמים הייחודים, ראשונים מסוגם בישראל ובעולם, מהווים פלטפורמה לאמנות ישראלית ובינלאומית ומעניקים לאמנים הזדמנות להגיע לתודעה הציבורית המקומית והבינלאומית.

323ARTEES הינו שיתוף פעולה של ויזמאן עם ציירים ישראלים, אשר במסגרתו יצירותיהם מודפסות על חולצות טי באיכות גבוהה. כל יצירה מודפסת במהדורה מוגבלת של 323 עותקים בלבד, והופכת ליצירת אמנות ייחודית ונדירה. החולצות נמכרות באתר ייעודי ומאפשרות לקהל הרחב להנציח על גופם אמנות איכותית של ציירים מקומיים.

MILATEES הוא מיזם נוסף של ויזמאן, שמדפיס סדרות מוגבלות של חולצות טי עם איורים וגרפיקה מקורית בהשראת ישראל. המטרה היא להפוך חולצות טי לנכסי תרבות מקומיים מיוחדים שמספרים סיפור על החברה, הנוף והאמנות הישראלית. המיזמים החדשניים מחברים בין אמנות, אופנה ותרבות במטרה להעניק לאמנים חשיפה גבוהה יותר ולהפוך חולצות טי לכלי ביטוי אמנותי וחברתי וייחודי.

>>>חוויה קולינרית תרבותית ויצירתית בבנימינה 

323ARTEES: אמנות על חולצות במהדורה מוגבלת 323ARTEES

 מיזם ייחודי שמשלב בין אמנות לאופנה. המיזם מציע חולצות טי באיכות גבוהה, שעליהן מודפסות יצירות אמנות וציורים של אמנים ישראלים שונים. כל חולצה ממוספרת ומודפסת במהדורה מוגבלת של 323 עותקים בלבד, מה שהופך אותה ליצירת אמנות ייחודית ונדירה. המטרה של 323ARTEES היא לאפשר לאמנות לפרוץ את גבולות הגלריה ולהגיע לקהל הרחב ברחובות ובבתים. המארזים המיוחדים שבהם מגיעות החולצות מהווים מתנה מקורית, ערכית ויוצאת דופן עבור חובבי אמנות ואספנים. המיזם מקדם אמנות ישראלית איכותית בדרך חדשנית, הן בארץ והן בזירה הבינלאומית.

צילום: שגיא סרויה 
צילום: שגית סרויה 

 

MILATEES: מילים מצוירות ביד – חזרה למשמעות המיזם השני של ויזמאן

MILATEES, לוקח גישה שונה ומציע חולצות עם טקסטים מאוירים בכתב-יד. הטקסטים, המצוירים ביד ללא שימוש במחשב, מוצגים באופן אמנותי ומבקשים להחזיר את המשמעות והמסר העומדים מאחורי המילים. המיזם משלב בין טקסט, לבוש ואמנות בצורה ייחודית, ומזמין את הלובשים לחוויה של לבוש משמעותית וחשיבה מעמיקה על המסרים שהם בוחרים להעביר לעצמם ולסובבים אותם. החולצות מגיעות בגזרת אוברסייז רחבה, במטרה להסיט את תשומת הלב מגוף הלובש אל היצירה האמנותית עצמה. ויזמאן מסביר: "המסר המעצים שחשוב לנו להעביר, לעצמנו או לסביבה, יכול ללוות אותנו כל היום על הבגד שאנו לובשים. אני שם דגש על מסרים מחזקים ומעצימים, כי אני מאמין שהם תורמים לנו ולסובבים אותנו. MILATEES פתוח ליוצרים וציירים מכל רחבי העולם להציע טקסטים מאוירים ביד, ובכך להפוך את הרחובות למרחבים מלאי מסרים מעצימים ומעוררי מחשבה.

צילום: שגיא סרויה
צילום: שגיא סרויה

 

נסיינית המערכת: החולצות הגיעו עם משלוח באריזה מפוארת, עם ציורי אמנות מקוריים שמתעדים את השיח התרבותי והחברתי המתקיים במדינה ומעבירים מסרים חזקים. איכות החולצות גבוהה ביותר, עשויות מכותנה נעימה ונוחה במיוחד ללבישה במזג האוויר החם בישראל המעניקה תחושת נוחות פיזית, בזמן שהיצירות האמנותיות המיוחדות על החולצות מספקות גם נוחות רוחנית ורעיונית.העיצוב הייחודי של כל חולצה, המשלב בין טקסט, אמנות וצבע, הופך אותה ליצירה בעלת ערך רב, שמעוררת עניין ותגובות מן הסובבים. חבישתה מזמינה שיח ופרשנויות שונות לגבי מסריה ומקנה לחובשיה תחושת שייכות לעולמות התוכן והרעיונות שהיא מייצגת. האריזות המכובדות והמוקפדות הופכות את החולצות למתנות מושלמות או למי שמעוניין להנציח סיפור אישי או מסר משמעותי על גופו בצורה ייחודית ומרגשת.