עמוד הבית » הכנרת הווירטואוזית ששינתה את עולם המוזיקה
תרבות

הכנרת הווירטואוזית ששינתה את עולם המוזיקה

צילום לייב ניישן ישראל
הכנרת הסינגפורית –בריטית שוברת השיאים תגיע לישראל להופעה אחת בלבד בהיכל מנורה מבטחים בפורמט תיאטרון מנורה המכיל עד 3000 איש בלבד, ב-28 באוקטובר 2019 . מיי תופיע בישראל בליווי הרכב נגני סימפונט רעננה ומקהלת האנסמבל הקולי "זמרי קולגיום תל אביב"

וונסה מי, מחמשת המוזיקאים המובילים בעולם ומי שזכתה לאין ספור תארים ופרסים, מחזיקה ב-25 שנות קריירה מפוארות ונחשבת לאחת הכנריות הגדולות בעולם ולאמנית ווירטואוזית וורסטילית.

מיי שינתה את עולם המוזיקה כאשר שילבה בין סגנונות שונים ומנוגדים כמו רגאיי, פופ, גא'ז ומוסיקה קלאסית. תוך שילוב בין הז'אנרים, היא שברה מחסומים מוסיקליים והצליחה להביא אליה קהל נאמן מכל הגילאים והגזעים וגרמה להכרה חדשה של הכינור בפניהם.

כבר בגיל 10 היא החלה להופיע כסולנית בתזמורות מובילות בעולם ועם יציאת אלבומה הראשון הקריירה שלה נסקה עם מכירות של מיליוני עותקים בכל העולם ובגיל 16 היא כבר הייתה כוכבת בינלאומית.

עד היום מכרה מעל ל-10 מיליון אלבומים, מחזיקה מעל  ל-40 פרסים בינלאומיים, הקונצרטים שלה שודרו במעל

ל-100 מדינות בעולם והיא מחזיקה בשיאים רבים.

היא שיתפה פעולה עם אמנים רבים מקשת רחבה של סגנונות מוזיקליים, בניהם שמות גדולים כמו ג'נט ג'קסון ופרינס.

היא הייתה האמנית הצעירה אי פעם (13!) שהקליטה לאלבומיה יצירות של בטהובן וצ'ייקובסקי.

בשנת 2006 היא נחשבה לאדם העשיר ביותר בעולם הבידור מתחת לגיל 30 בבריטניה.

היא פתחה את טקס פרסי המוזיקה הקלאסית הבריטי הראשון אי פעם ואת טקס פרסי ה-MTV של אסיה.

ב- 1996, היא נבחרה ל"אמנית הטובה ביותר" בטקס פרסי ה- BRIT  בבריטניה. זו הייתה הפעם הראשונה שכנרת קלאסית זוכה בפרס היוקרתי בתחום מוסיקת הפופ.

היא מופיעה ברחבי העולם באולמות המופעים המפוארים ביותר, בניהם ארמון הקרמלין במוסקבה, ההייד פארק בלונדון, האקרופוליס באתונה ועוד רבים. תחנת הרדיו הבריטית ClassicFM הכניסה 3 אלבומים שלה לרשימת 300 האלבומים הקלאסיים הנמכרים ביותר. כמו כן היא נחשבת לכנרת הסולו הנמכרת ביותר ברשימה.

מיי החלה לנגן בגיל 4 ולמדה מוסיקה ברויאל קולג' הממלכתי בלונדון.  ב-1988, כשהייתה בת 10 בלבד, הופיעה לראשונה בהופעה סנסנציונית בפסטיבל בגרמניה ובאנגליה יחד עם תזמורת פילהרמונית. משם המשיכה להופעות קונצ'רטו קבועות עם תזמורות ברחבי העולם. הקהל והמבקרים נדהמו מגילה הצעיר וההצלחה שהתפתחה במהירות.

היא הייתה האמנית הראשונה שניגנה עם התזמורת הסינגפורית בטור האירופאי הראשון שלהם.

כשהייתה בת 12 הוזמנה ע"י תזמורת נגני מוצארט לונדון להצטרף לטור שלהם והייתה אמנית הסולו הצעירה ביותר שניגנה עם התזמורת.

בגיל 13 היא כבר הקליטה שלושה אלבומים קלאסיים שקיבלו שבחים רבים ומציגים קשת רחבה של רפרטואר – מיצירות קלאסיות של בטהובן וצ'ייבקובסקי (כאשר היא האמנית הצעירה ביותר אי פעם שהקליטה יצירות אלה) ליצירות פופ מלודיות.

עם יציאת האלבום " "The Violin Playerב-1995, כשהייתה בת 16, היא יצרה ז'אנר מוזיקלי חדש משלה ובשלב זה קהל מעריצייה המשולהב כבר מגיע למיליונים.

הגישה האמיצה שלה להציג את הכינור בסגנון חדש, גרמה למחלוקת בקרב חלק מהמבקרים, מצד שני הפופולריות העצומה שלה ברחבי העולם בקרב חובבי מוזיקה מכל הסוגים ביססה אותה ככוכבת עולמית ובהמשך עוררה גל של אמנים חדשים בעקבותיה.

היא עשתה היסטוריה כשהייתה האדם הצעיר ביותר בעולם שהרצה בפני הסטודנטים של Oxford Union בהיותה בת 16 בלבד, לאחר מכן היא הרצתה בקיימברידג'.

היא הייתה המוזיקאית הראשונה אי פעם שהתארחה בתכניתו של העיתונאי הבריטי סיר דיוויד פרוסט בערוץ ה- BBC.

בין המופעים המפוארים הרבים שבהם לקחה חלק, היא הופיעה בפסטיבלי רוק רבים בעולם והייתה אורחת מיוחדת של אגודת באך בלונדון, בטקס לציון 250 שנה למותו של באך, בהנחיית הנסיך ויילס בארמון סנט ג'יימס.

"כנרת ושמה תשוקה" …

"צריכים לשמוע את ונסה מיי מלהטטת בכינור כדי להבין איך היא זוכה לביקוש בהופעותיה בכל רחבי העולם.."

"מהמוסיקאיות המצליחות ביותר בכלל בעולם"
"ונסה מיי היא ה-מהפכנית האמיתית של עולם המוסיקה"
"השליטה של ונסה מיי בכינור מדהימה כל פעם מחדש ולא במקרה היא היתה מועמדת הראשונה בתחומה לפרס הבריטס הבריטי שבדרך כלל מוענק לאמני פופ מהזרם המרכזי".
"ונסה מי היא בהחלט אחת מחמשת המוסיקאים המבוקשים בעולם – ובצדק"

מן התקשורת

 הכנרת הסינגפורית –בריטית שוברת השיאים תגיע לישראל להופעה אחת בלבד בהיכל מנורה מבטחים בפורמט תיאטרון מנורה המכיל עד 3000 איש בלבד, ב-28 באוקטובר 2019 . מיי תופיע בישראל בליווי הרכב נגני סימפונט רעננה ומקהלת האנסמבל הקולי "זמרי קולגיום תל אביב"

 מפיקים בישראל: לייב ניישן ישראל / קבוצת בלוסטון – שי מור יוסף וגיא בסר

מחירי הכרטיסים:  החל מ- 330 ₪

פתיחת מכירת הכרטיסים: יום שני 9.9.19

משרד הכרטיסים: טיקטמאסטר ישראל *9964 https://tmisrael.co.il