עמוד הבית » הסרט איש מזל התאומים
בידור

הסרט איש מזל התאומים

Will Smith and Mary Elizabeth Winstead in Gemini Man from Paramount Pictures, Skydance and Jerry Bruckheimer Films.
תקציר: מותחן אקשן חדשני בכיכובו של וויל סמית' כהנרי ברוגן, מתנקש עילית אשר לפתע מוצא עצמו נרדף ע"י מתנקש מסתורי שנראה שמצליח לחזות את כל מהלכיו.

על ההפקה:

'איש מזל התאומים' הוא לא רק סרט אקשן, הוא סרט האקשן האולטימטיבי – עם שילוש קדוש שלא נראה כדוגמתו שמציג חזון ויזואלי חדשני, הופעת משחק ייחודית וחוויית צפייה שאין שנייה לה.

יוצרי הסרט מספרים שהחלוציות של הסרט נמדדת בכך שהוא משלב את כל האלמנטים האהובים מז'אנר האקשן ומעלה אותם לגבהים חדשים; התוצאה היא חוויה קולנועית שטרם נראתה.

הבמאי בעל החזון אנג לי, זוכה שני פרסי אוסקר, מספר: "אנחנו לא רק עושים משהו טוב; אנחנו מגלים משהו חדש, דרך חדשנית ליצירת סרטים – 500 שנה מעכשיו יגידו: 'במאה השנים הראשונות של הקולנוע הם עשו זאת כך…' בדיוק כמו סרטים אילמים שאליהם עם הזמן התווספו סאונד וצבע, אנחנו מעבר לכל זה! אנחנו כבר עוסקים בממד אחר."

ממד בו וויל סמית משחק גם את גיבור הסיפור, דמותו של הנרי ברוגן, מתנקש בפנסיה בן 51, ובאמצעות טכנולוגיה חדשנית גם את יריבו בסרט – גרסה בת   23 של הנרי עצמו, ג'וניור.

הגרסה הצעירה תרדוף ותלחם בגרסתו הבוגרת ברחבי שלוש יבשות, עם סצנות אקשן שלא נראו מעולם: שחקן אחד משחק שתי דמויות מנוגדות הנלחמות אחת בשנייה, באירוע קולנועי יחיד מסוגו.

הממד החדש עליו מדבר לי נוצר באדיבות חברת 'סקיידאנס' אותה מנהלים ג'רי ברוקהיימר ודיוויד אליסון, האדריכלים של חלק לא מבוטל מהסרטים ההוליוודיים הגדולים והמצליחים ביותר ב-50 השנים האחרונות. כעת, הם מאחדים כוחות פעם נוספת על מנת להגדיר מחדש את חווית הצפייה במסך הגדול.

ברוקהיימר מתאר את הסרט כך: "זוהי חוויה שאין שנייה לה, מאת במאי שאין שני לו ושחקן שאין שני לו […] העלילה פשוט נפלאה," אומר ברוקהיימר. "אתה רודף אחרי עצמך, ולא רק עצמך, הגרסה הצעירה ומלאת החיים שלך".

בסרט 'איש מזל התאומים', הנרדף הוא הנרי, אותו משחק וויל סמית בן ה-51.
ומי הרודף? ג'וניור, אותו משחק וויל סמית בן ה-23. לא כפיל שעשו לו תהליך 'הצערה', אלא בן אדם דיגיטלי חדש, מראה עצמית ווירטואלית אשר לא רק תבוא במגע עם הגרסה המבוגרת אלא תילחם בה.

"מה שעשינו לא נעשה קודם לכן," אומר וויל סמית. "כאשר ראיתי את הגרסה הראשונית של הסרט חשתי מוזר, זו חוויה הזויה. אני מתכוון, זה אני! הסתכלתי על חיקוי מושלם של עצמי בן ה-23, כאילו מישהו שלף את כל הפגמים.

כשאתה שומע על הרעיון זה רעיון מגניב, אבל לראות את זה על המסך הגדול, זו חוויה סינמטית. כשתראו את הסרט הוא נכנס מתחת לעור. אתם תמצאו את עצמכם חשים 'הבנתי, ככה נראה שכפול אנושי'".

גיא וויליאמס, אחראי האפקטים הוויזואליים בסרט, מספר: "לי התעקש לצלם את הסרט במספר הפריימים הגבוה ביותר לדקה, 120 פריימים, ובנוסף בתלת ממד וב-K4. 'איש מזל התאומים' הוא המקבילה הקולנועית של קוסם המבצע תרגיל היעלמות, בלי שום טריק.

זו אנלוגיה מתאימה כי בגדול, התחושה היא שאנחנו ערומים על הסט." וויליאמס ממשיך: "אנחנו יכולים ליצור דינוזאור טי-רקס בצורה משכנעת, מכיוון שאף אחד מעולם לא ראה טי-רקס במציאות […] אך כשמדובר בבן אדם, זה קשה בהרבה, בייחוד שהבן אדם המדובר הוא וויל סמית שכולנו מכירים".

בעבור הצופים, החלטתו של אנג לי לצלם את הסרט באיכות כה גבוהה תשפיע משמעותית על חוויית הצפייה בסרט. "[…] אנג רוצה לתת לקהל הצופים חוויה אינטימית מלאה וכוללת," אומר בן ג'רוויס, האחראי הטכני בסרט.

לצד סמית משחקת בסרט מרי אליזבת ווינסטד, אשר התאמנה חודשים בעבור התפקיד. "היה מרענן עבורי לשחק דמות מאומנת היטב, מקצוענית שיכולה לדאוג לעצמה והיא לא 'מושא התשוקה'.

זה היה מאוד מספק עבורי," אומרת ווינסטד וממשיכה: "הדמות היא דוגמה מייצגת עד כמה היה חשוב לכל הקאסט לספק חוויה קולנועית חדשנית שמאתגרת את מה שחשבנו על קולנוע."

"כל הידע שצברתי לאורך השנים נמצא בסרט הזה," מספר אנג לי על האתוס שהנחה את עבודתו הקולנועית לאורך שלושה עשורים מהסרט 'נמר, דרקון', דרך הסרט 'הר ברוקבק' ו'חיי פיי' ועוד רבים אחרים – במטרה להבין כיצד להגשים חזון קולנועי. "זה מרגש עבורי, הבנתי שהחופש כבמאי מגיע כאשר עוברים 100 פריימים לדקה."

ארה"ב, 2019

בימוי: אנג לי

תסריט: דיוויד בניוף, בילי ריי, דארן למקה

הפקה: ג'רי ברוקהיימר, דיוויד אליסון, דנה גולדברג, דון גריינג'ר

עריכה: טים סקירס

צילום: דיון ביבי

פסקול: לורן באלף

שחקנים:

וויל סמית – הנרי ברוגן / ג'וניור

מרי אליזבת ווינסטד – דני זכרווסקי

קלייב אוון – קליי וריס

בנדיקט וונג – ברון

אורך הסרט: 116 דקות

הסרט מופץ ע"י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע החל מה-3.10.19