עמוד הבית » מה באמת מסתתר במטבחים של העשירון העליון?

מה באמת מסתתר במטבחים של העשירון העליון?

FREEPIK
אולי זוהי חטטנות ואולי זוהי רק סקרנות טהורה, אך אם נהיה כנים, כנראה שלא היינו מתנגדים להיכנס לבית של אנשים סופר אמידים ולבחון אלו בחירות הם קיבלו עבור המטבח הפרטי שלהם. אז אולי לא תקבלו הזמנה אישית, אך כן מוזמנים להציץ. אז איזה עיצוב מעדיפים אנשים שיכולים להשיג את מטבח החלומות, אלו גדג'טים מיוחדים המטבחים מכילים, מהם חומרי הגלם הנבחרים והאם הם יותר נוטים לסגנון המודרני הקר, או לסגנון הכפרי המסורתי? ניגשנו לברר!

נגרות שהיא אומנות

אצל העשירון העליון נמצא יחידות אחסון שהן לא פחות מעבודת אומנות, במיוחד כל עוד מתמקדים בסגנון כפרי, או במטבח כפרי בסגנון מודרני . מדוע? עבודה עם עץ מלא מאפשרת לא רק לעבוד עם סוגי עץ ויוקרתיים (כגון טיק ואבוני), אלא גם מדובר בהזדמנות להשקיע בחיבורים מיוחדים, בטקסטורה מרהיבה, בעבודת חריטה, בשילוב של חומרים נוספים וכדומה, כך שלא מדובר בעוד יחידת אחסון, אלא בפריט אומנות.

 אי שהוא כמעט יבשת

 כיום מאוד טרנדי לשלב במטבח רחב ידיים אי. עם זאת, יש הבדל בין מטבח מודרני עם אי רגיל, לבין אי שממוקם במטבח יוקרה רחב ידיים. במטבחים מעין אלו הרבה פעמים ניתן להבחין כיצד האי שאליו רגילים נמתח לכל הכיוונים, כך שהוא מהווה נתח מהותי מסך המטבח. בנוסף, כאן נמצא חומרי גלם יוקרתיים (כגון שיש ייחודי) ואף הכנה חכמה עבור נקודות חשמל.

הכסף נמצא בפרטים הקטנים

מעבר לשיקולי עיצוב והעדפות אישיות, נמצא מכנה משותף אחד בכל מטבחי היוקרה. מדובר בהקפדה יתרה על כל מה שנוגע לאלמנטים נסתרים. מטבחי יוקרה יציגו רמת גימור מרהיבה, חיבורים חכמים, פרזול מתקדם, מחשבה רבה בשלבי התכנון, יחס נכון בין האלמנטים השונים, מרחב מזמין וחומרי גלם מעולים. מעבר לכך, מטבח של העשירון העליון יהיה יחיד במינו, ולא רק ברמה של העיצוב הכולל, אלא גם ברמה של יחידות האחסון – מאוד סביר שנמצא ארון שמציע חלוקה מוקפדת בהתאם לסך העדפות האישיות של בעלי הבית. הרעיון הוא שהכול ביחד נראה נכון ושלם, וכל פתיחה של ארון וקלפה מרגישה מדויקת ונשלטת.

הטכנולוגיה בשיא הדרה

כידוע לכל, מטבח הוא הרבה ומעבר לתכנון ועבודת נגרות, אלא מטבח הוא גם מקום משכנם של מגוון כלי חשמל, ופה נמצא את הטכנולוגיה בשיא תפארתה. מכאן שאולי חלק מהעשירון העליון יעדיפו מכשירי חשמל שמציגים סגנון וינטג' או סגנון נוסטלגי, אך כולם ייבחרו בפרטי חשמל חכמים. זה יכול להיות מקרר חכם שמודיע על חסרים, תנור שמגיע עם מגירת חימום לצלחות, מקררי יין מובילים שניתן להתאים לעיצוב הרצוי, מגירת קירור אינטגרלית, כיריים אינדוקציה שמכילות קולט אדים, מכונת קפה יוקרתית, מדיח כלים שמדיח בתוך פחות מעשר דקות ועוד.

משטחי עבודה שנעים מהשיש לקיר

 לא פעם במטבחי יוקרה של העשירון העליון ניתן למצוא משטחי עבודה יוקרתיים (כגון גרנית פורצלן או שיש) שאינם נמצאים רק באזור של השיש (או של האי), אלא הם גם עוברים לחפות חלקים ניכרים מהקירות הסמוכים, וזאת ע"י שימוש במשטחים דקים במיוחד. מכאן שרק החיפוי עשוי לעלות עשרות אלפי שקלים.

שנסכם בשתי מילים? איכות מתוחכמת!

מתחילים לדמיין כיצד נראה מטבח של העשירון העליון? נראה שאם לא תיכנסו לאחד לא באמת תבינו מהי עוצמת החוויה, כי מעבר לכיסאות בר שהן כורסאות, מעבר לאיכות החומרים ומעבר לרמת התכנון הגבוהה, גם תמיד קיים ברקע תחכום עדין שמעניק ערך מוסף משמעותי.