עמוד הבית » מיטות זוגיות

מיטות זוגיות

צילום: FREEPIK
המיטות הזוגיות מיועדות לכל אחד. למתבגרים, למבוגרים וכמובן לבני זוג. לעתים הרצון, בתור יחיד, לישון על גבי מיטה זוגית, נובע רק מהצורך להתרווח, לישון על שני המקומות באלכסון. לפעמים הוא הכרח, בכל מה שקשור לזוגות שישנים יחדיו. לא תמיד קל לישון "כפיות" במיטה זוגית. יש כאלה שמסתובבים המון פעמים במשך הלילה במיטה הזוגית, קמים לחדר הנוחיות, ממלמלים מתוך שינה או לחלופין נוחרים. אכן, מדובר בבעיות אמתיות. המפתח לכל זה יכול להיות בדמות של רכישת מיטות זוגיות איכותיות. עסקינן אודות מיטות שיכולות להקל על בעיות בשינה, כמו גם על נחירות, בפרט במידה והמזרן הוא איכותי ומתאים.

מעניין אתכם לדעת על ההיסטוריה של מיטות זוגיות?

לא יזיק לדעת קצת על ההיסטוריה של מיטות זוגיות. ונתחיל…. בשנות האלף ושמונה מאות, היה נהוג כי ישנים בנפרד, בפרט האמידים, וזאת כי הם יכלו להרשות לעצמם. מאידך, בני המעמד הנמוך ישנו על מיטה זוגית בצפיפות נוראית. ונדלג קצת לכיוון שנות החמישים. באותה תקופה הסרטים לא סיקרו את המיטות הזוגיות, מכיוון שהם ראו בכך כמעשה וולגרי וכחוסר כבוד. בעיקר משום שהתמונה הכללית נתפסה בכיוון של אינטימיות ושל סקס, מה שהביא רבים וטובים להתחיל ולישון בנפרד. ובקפיצה קלה הגענו לשנות השישים ולשנות השבעים. בני אדם יצאו מהמקום שנוח להם, וחזרו לישון כבני זוג על גבי מיטות זוגיות. אבל אז המיטות היו הרבה יותר גדולות מאי פעם. בעידן המודרני מקובל לישון במיטות זוגיות, גם כיחידים.

מה הם השיקולים שיש להביא בחשבון לפני רכישת מיטות זוגיות?

קיימים המון שיקולים אשר צריך להביא בחשבון לפני רכישת מיטות זוגיות. חלקם מובנים מאליהם, וחלקם שמא עדיין לא ידועים לציבור הרחב. רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש מיטה זוגית, כדאי שתציצו ברשימה שלפניכם, ותחליטו באופן מושכל יותר. כדלקמן –

  • כאשר רוכשים מיטה זוגית, חייבים, מן הסתם, להתאים לה את המזרון המתאים ביותר. בחדר השינה שלכם לא נכנסת רק המיטה הזוגית, כי אם נכנסים בו אף ארון בגדים, שידות, נורות צדדיות, וכיוצא בכך. לפיכך, עליכם לקחת בחשבון מינימום שניים שלושה מטרים מרווח בכל צד של המיטה. שיהיה מקום מספיק מרווח, שתהיה לכם בחדר השינה זרימה והליכה ממקום למקום מבלי להיתקל במהמורות, ולמעוד חלילה.
  • כמו כל רכישה, כך גם כאשר רוכשים מיטה זוגית יש להתחשב במסגרת התקציב. מכיוון שלא כל יום קונים מיטה זוגית, ומתוך כוונה מלאה שהיא תשרת אתכם עוד שנים רבות, יש להקצות למשימה מספיק כסף. קנייה של מיטה זוגית זולה בהכרח תעיד על האיכות שלה, כי כידוע "הזול בסופו של דבר עולה ביוקר". מאידך, לא חייבים גם לרוץ ולקנות את המיטה היקרה ביותר. היא לא בהכרח הטובה ביותר. מה שחשוב שתקציבו מראש סכום ריאלי, ותבחרו את המיטה הזוגית שמתאימה לתקציב שלכם. הטווחים של המחירים הם ענקיים. בין כמה מאות ₪ לבין אלפי ₪. תלוי בחומרי הגלם שמהם עשויה המיטה הזוגית, ומשם המותג.
  • אנשים נוטים לבחור מיטות זוגיות לפי הנראות שלהן בלבד. אבל זאת טעות מיסודה. הנראות היא הכי שולית בתהליך הקנייה. האלמנטים החשובים יותר הינם, למשל, הגודל של המסגרת. מסגרת של מיטה זוגית רגילה, כמו לדוגמה – מסגרת של מסילה ממתכת מסורתית מוסיפה בשיעור של שניים עד חמישה סנטימטרים של מרווח לגודל של המזרן שבו בחרתם. תנסו לחשוב באופן פרקטי, ולא באופן מיותר. אתם למעשה יכולים להשיג את שניהם, עם קצת מאמץ. יש מיטות זוגיות יפהפיות עם מסגרות מתאימות. זה פשוט ייקח לכם קצת יותר זמן למצוא אותן, ולעשות הכנת תחקיר מבעוד מועד.