עמוד הבית » מי נושא הדגל של ישראל בפתיחת משחקי החורף, בייג'ינג 2022

מי נושא הדגל של ישראל בפתיחת משחקי החורף, בייג'ינג 2022

צילום: יחצ
חברי משלחת ישראל למשחקי החורף האולימפיים, בייג'ינג 2022, המחליק האומנותי יבגני קרסנופולסקי (בן 33 וחצי) וגולשת הסקי הצעירה נועה סזולוש, נבחרו כנושאי דגל ישראל בטקס הפתיחה של המשחקים שיתקיים ביום שישי 4 בפברואר.

בהמשך למגמה של הוועד האולימפי הבינלאומי בנושא השוויון המגדרי, המליץ הוועד האולימפי הבינלאומי ליישם זאת לראשונה גם במשחקי החורף.קרסנופולסקי, שיופיע בבייג'ינג עם היילי קופס, ייצג את ישראל בסוצ'י 2014 ובפיונצ'אנג 2018 . בסוצ'י יחד עם אנדראה דוידוביץ' הגיעו השניים לגמר וסיימו במקום ה-15. בפיונגצ'אנג יחד עם פייג' קונרס דורג הצמד במקום ה-19.סזולוש,יצגה את ישראל במשחקי החורף האולימפיים לנוער בלוזאן 2020 בהם זכתה במדליית כסף במקצוע משולב (AC) ובמדליית ארד ב SG .

משלחת ישראל מופיעה במשחקי החורף האולימפיים החל מליל האמר 1994 ובמשחקי בייג'ינג זו תהיה הופעתה השמינית ברציפות.

"הנהלת הוועד האולימפי בישראל גאה ושמחה לאמץ את הקוד החדש של הוועד האולימפי הבינלאומי (ה-IOC)  ולהעמיד בראש משלחת ישראל  למשחקי החורף 2022,ספורטאית וספורטאי מצטיינים לשאת את דגל ישראל בכניסה לאצטדיון האולימפי ב בבייג'ינג.

בתקופה זו, כאשר הקורונה עדיין מכה בעולם כולו וכמעט בכל בית בישראל, כניסת המשלחת הישראלית והנפת דגל כחול לבן באירוע הספורט עולמי חשובה ומרגשת, למרות המורכבות עבור הספורטאים והמארגנים"  אמרה יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי בישראל .