עמוד הבית » מליפיסנט: אדונית הרשע
בידור

מליפיסנט: אדונית הרשע

Elle Fanning is Aurora, Angelina Jolie is Maleficent and Sam Riley is Diaval in Disney’s live-action MALEFICENT: MISTRESS OF EVIL
החל מ 16.10 מגיע לבתי הקולנוע .

תקציר:

לאחר הצלחת שובר הקופות 'מליפיסנט' משנת 2014 מאולפני דיסני מגיע הסרט החדש 'מליפיסנט: אדונית הרשע'.

מליפיסנט והנסיכה אורורה תוהות לגבי קשרי המשפחה המורכבים אשר כובלים אותן יחד, בעודן נמשכות בכיוונים מנוגדים על ידי נישואים מתקרבים ובאים, בעלי ברית בלתי צפויים וכוחות אופל חדשים.

 על ההפקה:

הבמאי יואכים רונין היה מעריץ של הסרט הראשון אשר יצא בשנת 2014 ובעיקר נמשך לדמותה המרשעת של מליפיסנט. "אנג'לינה ג'ולי יצרה משהו ייחודי בסרט הראשון," הוא אומר. "זה היה צעד נועז מצד דיסני בזמנו, ליצור מעין דמות אנטי גיבורה שאינך בטוח אם היא טובה או רעה."

היחסים בין אורורה והסנדקית האפלה והקסומה שלה מליפיסנט עוררו רגש רב אצל הקהל, ואף על פי שהיה רצון מצד האולפנים והשחקנים לעשות סרט נוסף, ההרגשה הייתה צריכה להיות סיבה מספיק טובה כדי ליצור סרט המשך. "תמיד רציתי לעשות סרט נוסף, נהניתי מאוד ליצור את הסרט הראשון. אהבתי את המסר שבו, כיצד לפעמים אתה תופס מישהו כאדם מסוים ובני אדם הם לא תמיד מה שאתה מניח לגביהם," אומרת אנג'לינה ג'ולי, המגלמת את מליפיסנט. "רצינו להיות בטוחים שיש לנו את העלילה הנכונה ושאנו יודעים בדיוק מה אנו רוצים להעביר לצופים ממערכת היחסים המיוחדת שבין אורורה למליפיסנט."

ג'ולי נחשבת לאחת מהשחקניות המוכרות בהוליווד והיא אהבה את קו העלילה החדש שנוצר אשר בוחן נושאים שרלוונטיים גם כיום מבחינתה. "הסרט עוסק בשאלות כגון: מה הדבר שמייצר משפחה? מה הדבר אשר מאגד משפחה?" אומרת ג'ולי. עבור יואכים רונין, במאי הסרט, נדבך קריטי היה שהסרט יראה מדהים מבחינה ויזואלית:

"בכל סיפור, אני מחפש גרעין רגשי, ליבת הסיפור. אחת הסיבות שהסרט הראשון הצליח כל כך נובעת מהקלות בה היה ניתן להתחבר אליו ולצאת עמו למסע רגשי, ובסיפור הנוכחי באופן כללי, אורורה עוברת דירה, שלב אשר כל הורה חרד ממנו, וזו בדיוק הנקודה הרגשית בה מליפיסנט נמצאת."

"הסרט הזה עוסק בעיקר ברגשות מאוד אנושיים," מוסיפה אל פנינג, אשר הייתה רק בת 14 כאשר גילמה את אורורה לראשונה ובת 20 בצילומי הסרט הנוכחי. "אנחנו בעולם פנטזיה מדהים ביופיו, אך בבסיס העניין יש את מערכת היחסים בין אורורה למליפיסנט. זה תמיד יהיה מה שימשוך אותי לסיפור."

בתחילה, רונינג רצה לקחת את הסיפור למקום יותר ריאליסטי ובקנה מידה גדול יותר. "רצינו שהסרט יהיה יותר טוב מקודמו, אך באותה נשימה הרגשנו צורך לכבד את הרגשות של הקהל ואת הסיבה בגללה הם התחברו לסרט מלכתחילה," הוא מספר. "המטרה שלנו בסופו של יום היא ליצור עולם שירגיש לצופה עצום ועשיר, בה יכול הצופה להרגיש שהוא חלק מהסרט."

באדיבות קרדיט: באדיבות דיסני ישראל ופורום פילם

בימוי: יואכים רונינג

תסריט: לינדה וולברטון, נוח הארפסטר, מיכה פיטצרמן-בלו

הפקה: לינדה וולברטון, ג'ו רות', דאנקן הנדרסון הנרי בראהם, ג'ף קירשנבאום, מאט סמית, מייקל ויירה

עריכה: קרייג ווד

צילום: הנרי בראהם

פסקול: ג'וף זנלי

שחקנים:

אנג'לינה ג'ולי – מליפיסנט

אל פנינג –  אורורה

מישל פייפר – המלכה אינגריט

צ'יווטל אגיופור – קונאל

סם ריילי – דיאבל

אורך הסרט: 118 דקות

הסרט יוקרן באנגלית ובדיבוב לעברית

הסרט מופץ ע"י פורום פילם .

"סרט מרשים ביותר הצופה כחלק מהסרט " נעמה משיח כהן