עמוד הבית » נשיא המדינה ורעייתו קיבלו את דו"ח לשינוי מדיניות ביחס לפגיעה מינית בתקופת הילדות

נשיא המדינה ורעייתו קיבלו את דו"ח לשינוי מדיניות ביחס לפגיעה מינית בתקופת הילדות

מימין, מיכל הרצוג,יצחק הרצוג הנשיא, השופטת בדימוס נאווה בן אור ופרופ' כרמית כץ צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל קיבלו היום, יום שני, ט' בטבת, 12 בדצמבר, את דו"ח הוועדה הציבורית לשינוי מדיניות ביחס לפגיעה מינית בתקופת הילדות. הוועדה הציבורית הוקמה במטרה לפעול למען יצירת שינוי במדיניות ובשירותים המיועדים לילדים אשר נפגעו בפגיעה מינית בישראל, ולבוגרות ולבוגרים שעברו פגיעה בילדותם.

הדו"ח הוא שיתוף פעולה של מכון חרוב ובית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. במפגש השתתפו חברי הוועדה לכתיבת הדו"ח, נפגעים בתקופת הילדות ויו"ר הוועדה, השופטת בדימוס נאוה בן אור.

הנשיא התייחס לממצאי הדו"ח ואמר לנוכחים: "הדו״ח מביא את קולם של הנפגעות והנפגעים שהם שקופים בתוך הסטטיסטיקה. אני מבקש מכם, צאו בכל הכוח והביאו את הנושא לדעת הקהל. תפיצו את הבשורה, אני יודע שהדבר קשה." הנשיא הוסיף ואמר: "אולי הגורל הכתיב לכם את העבר אבל הייעוד שלכם זה לבנות לכם את העתיד בצורה חיובית. גם אם הוא נכפה עליכם היעוד הזה. עליכם לחולל את השינוי כדי שאף ילד לא יעבור את האסון הנורא הזה בילדותו, לפעמים במשך שנים תוך שהוא לא מבין למה ההורים שלו לא מגנים עליו, ואולי לפעמים אפילו בתוך התא המשפחתי. ולכן אני חושב שמה שנעשה פה הוא מעשה עצום."

צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

בסוף דבריו הודה הנשיא לכל העוסקים במלאכה המבורכת והוסיף שבית הנשיא ישמח להיות מעורב בשינוי המציאות: "בית הנשיא, מיכל ואני נשמח לתת גב להנחלתו של הדו״ח כדי להביא תוצאות מעשיות."

רעיית הנשיא אמרה גם היא: " אני חושבת שהתחלנו שינוי במדינה אבל יש עוד הרבה מקום לשנות. אני מברכת אתכם. שיתוף הפעולה שלכם והחשיפה שוב של הפצעים נותנת סיוע ומזור לאחרים אז תודה רבה לכם. אני מאוד מקווה שבאמת בדו"ח פורץ הדרך הזה תהיה עבודה משותפת אחר כך."

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה