עמוד הבית » סיגל משיאן מציגה: לחווט מחדש את הגוף – הדבר הבא בעולם התנועה

סיגל משיאן מציגה: לחווט מחדש את הגוף – הדבר הבא בעולם התנועה

סיגל משיאן, צילום: קסניה סטארק
הקורונה תפסה את סיגל משיאן בניו יורק, שם ניהלה סטודיו, בבעלותה, לאימונים אישיים. בעקבות השינויים שהתרחשו בעיר החליטה להקדים ולשוב לישראל, ויחד עימה הביאה חדשנות ושיטות עבודה בתחום התנועה והיציבה. כיום היא מנהלת בצפון תל-אביב חדר כושר קטן ופרטי, המיועד לבודדים וקבוצות קטנות ואישיות. במקביל מפתחת סדנאות בנושאים של אנטי-אייג'ינג, בריאות כף הרגל ויציבה נכונה.

סיגל כיום היא מומחית ליציבת גוף ופנים, מפתחת שיטת "פנימולציה" לחיטוב הפנים וטיפול בקמטי הבעה, קמטים וקמטוטים. השיטה מותחת, מחזקת ומשפרת את נראות הפנים ומביאה לרגיעה על ידי הורדת העומס על מערכת העצבים.

כבוגרת ווינגייט המשיכה ללמוד ולרכוש השכלה רחבה בתחום שיפור יציבה ואיכות התנועה. היא נחשפה לראשונה לעולם התעמלות הפנים בניו יורק, וההתנסות הזו הניעה אותה ללמוד מתודות נוספות להתעמלות פנים, אנטומיה ושיטות שונות לעיסוי פנים עצמי והדדי. בזכות הרקע המקצועי באיכות התנועה הבינה ופענחה את הקשר הישיר בין יציבת הגוף לנפילת שרירי הפנים.

צילום" באדיבות סיגל משיאן

סיגל, מה בילדותך הוביל לבניה ותנופה של אישיות יזמית?

אבא היה עצמאי ויצירתי מאוד, ראיתי אותו בעבודה, שמעתי פגישות, אני חושבת שתמיד שאפתי לנהל את עצמי כי ככה הכי נוח והכי מחויב כי אם אני מחויבת למה שאני קובעת אני קוצרת פירות ואם לא אז לא.

אך את יוצרת רלוונטיות ויצירתיות ?

תנועה ובעיקר תנועה דינאמית רלוונטית ואף ייחודית במידה די רבה לאנשים בעיסוקים שונים ואורח חיים שונה, הרלוונטיות שם, היצירתיות טמונה בהתאמת הכילים לאותה ייחודיות של כל אחד מאיתנו ולאפשר ייצור תנועה איכותית כחלק מפעולות בחיי היום יום.

מה משך אותך למקצוע?

תנועה היא אומנות ויצירה אין סופית, אדם שנע בחופשיות הוא אדם מאושר שהרכב הצמוד ביותר שלו – הגוף, משרת אותו בחיוניות וללא תקלות.

נקודת המפנה שלך? 

תאונת אופניים בה העיפה אותי משאית שיצאה בלי לאותת מחניה כפולה, ניתוח לשיקום הכתף ובעקבותיו אובדן עושר עבודה שהביא אותי להטלת משטר שיקום על עצמי יומם ולילה ובעצם הוביל אותי להתמחות שלי האקדמיה האמריקאית לרפואת ספורט באיזון וחיווט מפרקים ושרירים.

צילום: באדיבות סיגל משיאן

מהיכן התעוזה והאומץ?

שואלים אותי את זה הרבה לגבי החזרה לישראל, לפני זה שאלו את זה על העזיבה, התשובה שלי שהפחד הגדול יותר הוא להגיע לסוף מבלי לנסות, מבלי להגשים ומבלי להעז.

מה הדבר הגורם לך הנאה במקצוע? 

לראות אנשים מתיישרים ומתחילים להבין את עקרונות התנועה הנכונה בעצמם.

מה החזון שלך לעשור הקרוב? 

תנועה נכונה צריכה להיות חלק חשוב בחינוך גופני כבר מגיל ההתבגרות בו העצמות מתארכות ובעיקר לאור רכינה רבה על משחקי מחשב טלפונים סלולריים ומסכים בכלל. לימוד עקרונות התנועה בכילאים אילו יחסוך הון ממערכת הבריאות ויביא ליתר ריכוז והקשבה בכיתות, מניעת כאבים, שיפור דימוי עצמי ואפילו מימוש יעיל יותר של פוטנציאל קוגניטיבי.

מה היית רוצה שאנשים אחרים ידעו עליך?

שאני כותבת שירים.

סיגל משיאן מיוצגת בסוכנות 'נשים מרצות אונליין' – www.womenspeakers.online

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה