עמוד הבית » 5 סוגי הפרגולות הפופולריים ביותר בישראל בשנת 2020
צרכנות

5 סוגי הפרגולות הפופולריים ביותר בישראל בשנת 2020

צילום htpixabay
ניתן לבנות פרגולה מעץ ולהתאימה ללקוח לפי דרישותיו וצרכיו האישיים. יש מגוון רחב מאוד של סוגי עץ המתאימים לבניית פרגולה כאשר בארץ ישראל ישנה העדפה למספר סוגים והבחירה בהם חוזרת על עצמה מדי שנה.

נכון לשנת 2020 סוגי פרגולות נפוצים הם הסוגים שנרכשים על בסיס יומי. מדובר בפרגולות מעץ אורן, עץ איפאה, עץ אלון, עץ טיק ועץ הבמבוק.

מיד נסקור כל אחד מן הסוגים ונסביר מדוע הם הנמכרים והפופולריים ביותר

פרגולה מעץ אלון – לפרגולות הנבנות מעץ אלון יש מראה ייחודי למדי, לרוב מעניק לחצר או למרפסת סגנון יוקרתי. הטקסטורה של עץ האלון מעניקה לו סגנון כפרי מכיוון שיש בעץ זה מעין סדקים קטנים. מדובר בעץ שמתאים להקמת פרגולות, עמיד ועוצמתי ולרוב מחירו יהיה מעט יותר גבוה מן הסוגים המתחרים שיש בשוק.

פרגולה מעץ במבוק – פרגולות אשר נבנות מעץ הבמבוק נחשבות למיוחדות מכיוון שהן לא מאוד נפוצות אך בהחלט מאוד ייחודיות. פרגולה מבמבוק נבנית בצורה מיוחדת, כאשר הבניה נעשית על גבי מוטות הבמבוק. הבמבוק מגיע לרוב מן המזרח ומדובר בעץ מאסיבי שיאפשר לכם להקים פרגולה יפיפייה ואיתנה.

פרגולה מעץ אורןהאורן הוא עץ נפוץ שנרכש המון מדי שנה והסיבות לכך הן מכיוון שהאורן נוח לעיבוד, קל וכיף לעבוד איתו ולבנות באמצעותו. בנוסף לכך, מחירו של עץ האורן זול יותר ממרבית סוגי העץ האחרים שקיימים כיום בשוק. המראה שלו טבעי והוא משתלב היטב ברוב החצרות והנופים.

פרגולה מעץ איפאה – הבחירה בעץ איפאה גם כן נחשבת לבחירה נכונה ומועדפת על הצרכנים בישראל וזאת מכיוון שמדובר בעץ עמיד ובעל חסינות גבוהה בפני פגעי מזג האוויר ומזיקים שונים. לפרגולת האיפאה יש טקסטורה חלקה ומבנה הסיבים של עץ האיפאה דחוס מאוד. כך מובטח לכם כי הפרגולה שנבנית ממנו תהייה יציבה ותעמוד בגשמים ובימים החמים ללא בעיות מיותרות.

פרגולה מעץ טיק –  סוג עץ זה מיובא ארצה ממדינות אסיה השונות אך גם יש עצי טיק הצומחים בישראל. מדובר בעץ עוצמתי וחזק אך נוח לעבוד איתו. עץ טיק עמיד בפני מים ובשל כך הבחירה בו לבניית פרגולה הגיונית מאוד. צבעו של עץ הטיק הוא חום כהה והוא נחשב לעץ יוקרתי ודי יקר. בשונה מכל העצים האחרים, עץ טיק הוא העמיד ביותר בפני מים ולכן ניתן לראות כי בונים באמצעותו סוכות ואף סירות.

כל אחד מחמשת הסוגים שפירטנו עליהם במאמר זה נחשב לאיכותי ופופולרי בקרב הצרכנים הישראלים. חמשת העצים הנ"ל עמידים בפני תנאי מזג האוויר ותחזוקתם יחסית פשוטה ולא יקרה.

פרט לפרגולות, הם גם עשויים להתאים להקמת דק – כאשר השילוב בין דק עץ לפרגולת עץ זהו שילוב טבעי, איכותי ומיוחד. באמצעות תחזוקה נכונה וליטוש מדי תקופה, כל אחד מחמשת הסוגים האלה יאפשר לכם להנות מהפרגולה שלכם.