עמוד הבית » אופרה צרפתית קלילה סביב יונה ותסבוכת אהבים
תרבות

אופרה צרפתית קלילה סביב יונה ותסבוכת אהבים

האופרה הירושלמית , היונה מאת גונו. צילום אילן ספירא
האופרה הירושלמית פותחת את עונת 2019-2020 בבכורה ישראלית עם האופרה "היונה" מאת שארל גונו, בבימויה של נועמי שלוסר ובניצוחו של עומר אריאלי

עונת האופרה הירושלמית תיפתח בבכורה ישראלית לאופרה La Colombe (היונה) מאת גונו שהועלתה לראשונה ב-1860. אופרה קומית קצרה, משעשעת, אלגנטית, שופעת אינטריגות ובעלת סיום מפתיע שתעלה ב-19 וב-21 בספטמבר בבית שמואל בירושלים, עם הקרנת תרגום לעברית ולאנגלית.

זו ההפקה הראשונה של נועמי שלוסר בישראל כבמאית, בניצוחו של עומר אריאלי ותזמורת האופרה הירושלמית. בהשתתפות: זמרת הסופרן הבלגית ליזבת' דבוס, זמר הבס בריטון יורי קיסין, זמרת הסופרן אביגיל גורטלר- הר טוב ועופרי גרוס כטנור.

"היונה" בבימויה של שלוסר עוברת מפירנצה למונטה קרלו של 1920. הרוזנת סילבי ומר ז'אן משרתה קושרים קשר בסתר לגנוב את יונתו של הוראס, שאיבד את כל הונו בהימורים בקזינו בניסיון כושל להרשים את הרוזנת סילבי אהובתו (שלא השיבה לו אהבה). במאמציה להשיג את היונה – אוצרו היחיד של הוראס – מגיעה סילבי במפתיע אל ביתו ונשארת לארוחת הערב. הוראס המרושש שאינו יכול לערוך סעודה ראויה לאהובתו, מחליט להקריב את היונה ולהגישה לארוחה, אך תכנונים לחוד ומציאות לחוד, והדברים מתגלגלים אחרת… סיפור קליל ומשעשע הנגמר בתפנית מפתיעה.

נועמי שלוסר עלתה ארצה לפני כשנתיים. באופרה הנוכחית היא נותנת ביטוי לנפתולי האהבה ומבליטה דמויות משניות בעלילה, כמו גברת מאזה המאוהבת בסתר בסנדק שלה הוראס, ומר ז'אן המשרת הרוקם מזימה עם הרוזנת סילבי. "

לשתי דמויות ה'משרתים' המקוריות של הקומדיה דל ארטה, מאזה ומר ז'אן, הוספתי בהפקה זו מימד של חוצפה ותעוזה, תכונות שמגבירות את חשיבותן, ויוצרות ביניהן סיפור משלהן" מספרת שלוסר ומוסיפה, "בכך, לא זו בלבד שאנו מאפשרים להם להמשיך בתפקידם, אלא מעניקים להם סיפור אישי שיכול להתפתח במהלך האופרה".

   הזמרים:
ליזבת' דבוס, סופרן – מאזה.

יורי קיסין, בס-בריטון – מר ז'אן.
אביגיל גורטלר- הר טוב, סופרן – סילבי.
עפרי גרוס, טנור – הוראס.

צילום אילן ספירא

האופרה הירושלמית נוסדה בשנת 2011 במטרה להקים בירושלים אופרה איכותית, לקדם אמנים ירושלמים, לטפח את כישרונותיהם, לשפר את יכולותיהם וליצור גרעין אמנותי ירושלמי לאופרה. עד כה הוצגו על ידה האופרות "כך עושות כולן" (2018) "הנזל וגרטל" (2018), "חליל הקסם" (2017), "הספר מסביליה" (2016), "מאדאם באטרפליי" (2015), "נישואי פיגרו" (2014) "דון ג'ובאני" (2013) והפקות נוספות.

19/9 יום חמישי | 21/9 מוצ"ש: בשעה 21:00, בבית שמואל, בירושלים
האופרה מושרת בצרפתית עם תרגום לעברית ולאנגלית
– אורך המופע כשעה וחצי ללא הפסקה –

לרכישת כרטיסים לאופרה "היונה":
באתר האופרה הירושלמית: jerusalemopera.com

  eventer9609* | בית שמואל: 02-6203463

מחיר כרטיס: 60–120 ₪.