עמוד הבית » טקס הענקת פרס סאסא סטון לספרות ילדים לשנת 2021

טקס הענקת פרס סאסא סטון לספרות ילדים לשנת 2021

זוכות פרס סאסא סטון לספרות ילדים עם שר התרבות והנהלת סאסא סטון. צילום אלי דסה
ביום חמישי (14.10) התקיים במרכז רבין טקס הענקת פרס סאסא סטון לספרות ילדים לשנת 2021 במעמד שר התרבות והספורט חליק טרופר.

משפחת סאסא סטון המייסדת ונשיא הכבוד של הארגון הקימו מרכז חינוכי המשלים של משרד החינוך לחינוך ללא גבולות וחינם ללא הבדל בין דת לגזע ומין לתת חינוך לילדים המאושפזים בכל בתי החולים בארץ. מטרת הארגון לעזור לכל הילדים ולשמור על רצף הלימודים. משפחת סטון פליפ ז"ל והילדה סטון מקדישים את כל הונם לילדים בבתי חולים בהתנדבות. שמם של ילדיהם שנפטרו שרה וסמואל ז"ל קראו על שמם של הארגון שפועלים מעל עשור.

זוהי השנה הראשונה שמתקיים הענקת פרס לספרות לילדים לסופר ולמאייר, הארגון רצה להעניק משמעות לספרות ילדים ובעיקר לאחר מגפת הקורונה. השתתפו מעל 150 סופרים

ועדת השופטות בפרס זה כללה את יו"ר הוועדה, טל מרמלשטיין, מבקרת ספרי ילדים ונוער, עורכת וכותבת במדור הספרים של "ישראל היום "ליהיא לפיד, הסופרת והמרצה מור פוגלמן דבורקין, עורכת ספרות ומבקרת ספרות ילדים ונוער ב"ידיעות אחרונות" ו"הפנקס".

חיליק טרופר, שר התרבות והספורט ציין באירוע: " יש לי חולשה לאנשים שעושים מעשים טובים כל השנה, וזו הזדמנות להגיד תודה לארגון סאסא סטון שפועל לקידום החינוך עבור ילדים מאושפזים, ואין לזה אח ורע. הספרות והסיפורים הם כלי מדהים להתמודדות עבור כל ילד ובמיוחד לילדים מאושפזים, אז תודה לכולכם על שאתם הופכים את החברה לטובה יותר"

רוברט זינגר יו"ר סאסא סטון "ראיתי 150 ספרים במשרדי אני רוצה להודות לסופרים שהציגו בתחרות"

ימין ליאור שמיר, יו"ר סאסא סטון רוברט זינגר , נעמה משיח כהן צילום: פרטי

סוניה גומס דה מסקיטה, סגנית יו"ר דירקטוריון סאסא סטון ונציגת משפחת התורמים: הארגון מקדיש את חייהם למען הילדים בבתי חולים והאירוע כחלק מהנצחת סטון פליפ ז"ל והילדה סטון ממשיכה את הפעילות לעוד 10 שנים קדימה".

ימין סוניה גומס דה מסקיטה, נעמה משיח כהן צילום: ליאור שמיר

לדברי ליהיא לפיד: "זה כבוד גדול עבורי לקחת חלק באירוע, בעיקר הזדמנות לפרגן פה לאנשים. ניתנו צ'קים לאנשים שעבדו במקצוע שעד שרואים שקל לוקח מלא זמן,זה סכום מדהים למי שעובד בספרים. סופרים בקושי משתכרים ו- 25 אלף שקלים זה מלא כסף וזה מרגש וכיף. בחרנו נשים,לא בטוחה מה הסיבה אולי כי הן יותר מעורבות בעולמות הילדים ונוער או שזה מקרי אבל חל פה בהחלט שינוי. התייחסנו ממש לנייר למגע כל העולם הילדים חשופים לדיגיטל אם זה טלוויזיות או סמארטפונים וזה שונה מספרים ששם אפשר להרגיש את הספר להנות מהמגע זה אחרת".

ימין ליאור שמיר, ליהי לפיד, נעמה משיח כהן צילום: פרטי

הספר הזוכה בפרס הוא "חדר הפלאות של סבתא מאשה" שכתבה איריס ארגמן ואיירה יעל אלברט, אשר ראה אור בהוצאת מכללת לוינסקי לחינוך והמרכז להנחלת שפת היידיש ותרבותה. הזוכה בקטגוריית פרס מפעל חיים הסופרת הילדים גלילה רון פדר עמית. אריס ארגמן מתארת את התרגשותה: " גאה לתרום לארגון לילדים חולים מפתיע לקבל את הפרס שום דבר לא מובן מאליו".