עמוד הבית » מהי מחלה?

מהי מחלה?

צילום pexels
התפיסה המקובלת

נראה שחלק גדול מבני האדם כיום מתייחסים למחלה כאל פגיעה ושיבוש התהליכים בגוף כתוצאה מסיבות אקראיות שונות כגון פלישה של וירוסים או מיקרובים שמצליחים לחדור לגוף, מוטציה גנטית שמשפיעה משום מה בשלב מסויים של החיים, תזונה לא טובה, זיהום אויר, חולשה של המערכת החיסונית, בלבול או תקלה במערכת החיסונית שתוקפת את הגוף ועוד.

התפיסה המקובלת לגבי מחלות הסרטן היא שתאים סרטניים הם תאים אשר יצאו משליטה ובקרה כתוצאה מסיבות לא ידועות. לגבי הסיבות יש השערות ותיאוריות שונות כגון תקלה או טעות של הטבע, חולשה של המערכת החיסונית בגוף ועוד, אך אלה עדיין רק השערות ותיאוריות. התיאוריה (שעדיין לא הוכחה) אומרת שתאים אלה יכולים לנוע בזרם הדם או הלימפה, להתנחל במקומות שונים בגוף, להתרבות שם, לגדל גידולים חדשים ("גרורות") ובסופו של דבר להרוג אותנו.

מחלות לפי התגליות של הרפואה החדשה

הכתבה הקודמת "מה באמת גורם למחלות?" עסקה בתגלית לפיה רוב מוחלט של המחלות נגרם כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים. הכתבה גם הראתה שיש קשר ברור בין סוג הקונפליקט לבין סוג המחלה שתתפתח, כולל המיקום בגוף בו היא תתפתח. כמו כן הראתה הכתבה שנמצאה דרך להוכיח את הקשר הזה שבין הקונפליקט להתפתחות מחלה כלשהי.

אחד הדברים המעניינים שהתגלו בהמשך הוא, שניתן לראות אינטליגנציה גבוהה עם היגיון מאד מעשי מאחורי כל התהליכים המעורבים במה שנקרא מחלה.

מה שנחשב ברפואה המקובלת כמחלות אלה הן למעשה – לפי התגליות של הרפואה החדשה – תוכניות ביולוגיות מיוחדות אשר מופעלות כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים, במצבים שהתת מודע שלנו מפרשם כמצבי חרום, מצבים שמאיימים על הקיום שלנו או על תפקודים שלנו, שמבחינת הטבע הם חיוניים.

אפשר להגיד שכל אדם או בעל-חיים נולד למעשה עם מיגוון רחב של "תוכניות מגירה" ביולוגיות מיוחדות אשר מופעלות רק במצבים אשר תת המודע מפרשם כמצבי חרום שמהווים קונפליקטים ביולוגיים.

מהו בעצם קונפליקט ביולוגי?
זהו אירוע או מצב כלשהו אשר מתפרש בפסייכי (מרכיב משמעותי בתת-המודע)  ככזה שמאיים באופן משמעותי על קיומו של אותו אדם (או בעל חיים) או על יכולתן של מערכות הגוף לתפקד בצורה תקינה הדרושה להשגת מטרותיהן.

בטבע, אצל בעלי חיים יש לדברים אלה ביטוי ומשמעות יותר פיזיים.
אצל בני אדם הקונפליקטים הביולוגיים מתבטאים בעיקר כקונפליקטים רגשיים.

הקונפליקט מפעיל תוכנית חירום ביולוגית שמטרתה לעזור לגוף להתמודד עם המצב.

לדוגמא:

חווינו משהו שהיה מבחינתנו קשה או בלתי ניתן לעיכול.
בטבע זה בד"כ מזון שנתקע בקיבה או במעיים.
אצל בני אדם זה יכול להיות הפסד כספי גדול, פיטורים מהעבודה, אסון שהיה מבחינתנו קשה לעיכול, כעסים שלא יכולנו לעכל וכו'.

ברגע שהאדם חווה קונפליקט כזה, מופעלת תוכנית ביולוגית שמטרתה לעזור לעכל את הדבר שהיה קשה לעיכול. זה יכול להתבטא בגידול במעיים או בקיבה. תאי הגידול מגבירים את יכולת ההפרשה של מיצי עיכול וכן את יכולת ספיגת המזונות ובכך עוזרים לגוף להתגבר על הקונפליקט ברמה הפיזית. לאחר שהקונפליקט נפתר, נכנסים לפעולה חיידקים ופטריות שמפרקים את תאי הגידול שכבר אינם נחוצים (ואז מופיע באופן זמני דם סמוי או גלוי בצואה…).

אצל בני האדם בתקופה המודרנית, חלק גדול מהתוכניות הביולוגיות האלה כבר לא עוזרות לנו ואף גורמות לצרות רבות במקרים רבים, אך הן עדיין פעילות וחשוב להכירן. ברגע שמבינים את ההיגיון שעומד מאחריהן, ניתן לפתור את הבעיה ואף להתרפא יותר בקלות וללא כל התערבות רפואית.

התייחסות ספציפית לגבי מערכת העיכול ניתן לראות למשל במאמר הזה: "מחלות מעיים".

צילום pexels

הערה חשובה:
מה שקובע בסופו של דבר איזו מחלה תתפתח בגוף הוא לא האירוע האובייקטיבי, אלא איך האדם חווה את האירוע באופן סובייקטיבי.
יכול להיות מצב בו 10 אנשים או 100 אנשים נמצאים באותו מקום וזמן בו קורה אירוע בעייתי כלשהו (אסון טבע, תאונת רכבת, פיגוע וכו') אך מבחינה סובייקטיבית תת המודע של כל אחד יחווה את אותו אירוע בצורה שונה.

אם ננסה לתמצת כאן את המסר העיקרי של כתבה זו, ננסח זאת כך:

מחלה היא למעשה ביטוי לפעילותה של תוכנית ביולוגית מיוחדת שהופעלה בגוף כתוצאה מקונפליקט ביולוגי והיא נועדה לעזור לנו להתמודד עם הקונפליקט.

ברור לגמרי שאמירה זו (וגם כל מה שנכתב למעלה) מעלה הרבה שאלות ותהיות, שהבולטת בהן היא כנראה השאלה: "אז מדוע בסופו של דבר אנשים מתים ממחלות?".

זוהי שאלה חשובה ומאד לעניין, אך כדי שנוכל לעסוק בה בצורה רצינית, יש צורך בעוד לפחות מספר כתבות שירחיבו את ההיכרות עם הידע וההבנות של התגליות של הרפואה הגרמנית החדשה.

ידע ותובנות שונות של הרפואה החדשה ניתן למצוא גם דרך הקישור הזה: https://gnm-il.com/the-new-medicine

מאת: עידן סער