עמוד הבית » ליווי בכאב האובדן

ליווי בכאב האובדן

מירי ג'רופי, צילום: ליזי ניסני
מירי ג'רופי מאמנת ומטפלת לשינוי תודעתי, מלווה אנשים שחווים כאב נפשי עמוק ואיבדו את יקירהם, היא תומכת ומעבירה הדרכת אנשים על אובדן וכלים להתמודדות בכאב.

אובדן הוא חוויה אוניברסלית, חוט משותף בבד הקיום האנושי. זהו הכאב העמוק בלבך כאשר משהו או מישהו יקר מחליק מבין אצבעותיך. אבל, תנו לי לומר לכם משהו – אובדן לא חייב להיות הסוף של הסיפור שלכם. הוא יכול להיות ההתחלה של טרנספורמציה עוצמתית.
אתם מבינים, כאשר אובדן דופק בדלתך, קל להרגיש שהקרקע נעלמה מתחת לרגליך. אתם לא לבד בזה. כולנו היינו שם, נאבקים עם החלל שמתיישב בחזנו. אבל הנה העניין: בתוך החלל הזה טמונים זרעים של צמיחה עצומה והעצמה.
חישובו על אובדן כסערה עזה שעוקרת עצים ומחשיכה שמיים. ובכל זאת, לאחר הסערה, השמש בוקעת, וחושפת נוף נקי, מוכן לחיים חדשים. זה הקסם של החוסן. בעקבות האובדן, יש לכם הזדמנות לבנות מחדש, חזקים יותר ותוססים יותר מבעבר.

 

איבדתי הרבה ואת היקר לי מכל.
תינוקת קטנה, אבא, אמא,
בזמנו לא ידעתי איך להתמודד
קפאתי במקום, החיים שלי נעצרו!

האדמה תחת רגלי נפערה,
לא הבנתי איך בכלל אנשים ממשיכים לחיות כרגיל ואני קפואה במקום.
כואבת כאב שאי אפשר לתאר אותו במילים.

אף אחד לא מכין אותנו לאובדן הזה ולבור הגדול הזה שנפער בלב ואיך ממשיכים…מיליון שאלות עולות שאין עליהן תשובה. החיים ממשיכים, לא עוצרים לרגע, העולם מתנהל כרגיל, והעולם הפנימי שלי קורס, הכל הפך להיות לא חשוב, כלום לא שווה, ואני רואה רק את החושך שלי. פועלת על אוטומט.לא רואה מה מסביבי ואיך אני מאבדת את עצמי. ואת כל מה שבניתי בחיי. ממלאת את החלל במיליון דברים חיצוניים, בורחת מכולם ומעצמי, עד ש…. הגוף שלי ניפגע פיזית- מחלות!!! מלא מנורות אדומות שמאותתות על סכנת חיים! ומנורה ירוקה אחת לחישוב מסלול מחדש.

זה היה קשה, אז עצרתי רגע השתקתי את רעשי הרקע, והרצתי את חיי לאחור, שאלתי את עצמי מיליון שאלות, קיבלתי תשובות, זה לקח זמן והרבה אומץ ואמונה, לדבר עם עצמי, פשוט להסתכל במראה ולדבר עם עצמי, מי את באמת? מה עשית בחיים? לאן הגעת? מה את רוצה? האם את באמת מאמינה בעצמך? האם את באמת אוהבת את עצמך? ועוד מלא שאלות, ולא ממקום של לרחם על עצמי, ולא ממקום ששופט, אלה ממקום של רצון להבין ולעזור לי ואז שאלתי מה את בוחרת? לסיים את מסלול חייך? כשעוד לא הגשמתי את עצמי, או לחשב מסלול מחדש ולרפא את הפצעים של עצמי?
להגשים את החלומות שלי, להמשיך לגדל את ילדי, להתפתח ולעזור למי שצריך, ממקום של נתינה ולא הקרבה, להיות שמחה ומאושרת, חזקה ועוצמתית, ואז כמובן שבחרתי לחשב מסלול מחדש. זה לא היה קל, אבל אפשרי, עם הרבה חמלה כלפי עצמי, יצאתי לדרך חדשה, עם רצון אחד גדול, לחיות באור, ולהפיץ אור בעולם! קיבלתי הרבה סימני דרך בזכות אמונה אחת חזקה!

מירי ג'רופי, צילום: ליזי ניסני

 

התמודדות עם אובדן אינה עוסקת בשכחה או בהמשך הלאה בקצב לב. מדובר בכבוד לרגשותיך, במתן החסד לעצמך להתאבל, ולאחר מכן לעודד את עצמך בעדינות לחזור על רגליך. מדובר בשזירת הכאב שלך לתוך הבד של מי שאתה, לא כצלקת, אלא כאות אומץ

1. חבק את הרגשות שלך: תן לדמעות לזרום. צרח לתוך כרית. כתוב מכתב זועם ואז קרע אותו לגזרים. הרגשות שלך תקפים, ומתן מרחב להם          עוזר לשחרר את הלחץ.
2. חפש חיבור: פנה לחברים, הצטרף לקבוצת תמיכה או מצא נחמה בפעילויות קהילתיות. בני אדם הם יצורים חברתיים, ושיתוף הסיפורים שלנו        יכול להקל על נטלנו
3. מצא שמחה בדברים הקטנים: גלה מחדש את המתיקות של כוס קפה בבוקר או את צחוקו של ילד. לשמחה יש דרך להתגנב דרך הסדקים של        לב שבור.
4.  צרו טקס: שתלו עץ לזכר יקירכם, או התחילו מסורת חדשה שמציינת את מה שאיבדתם. טקסים יכולים להעניק נחמה ותחושה של המשכיות
5.  הציבו מטרות קטנות: קחו את החיים יום ביומו, או אפילו דקה אחר דקה. ציבו מטרות קטנות וניתנות להשגה כדי לתת לעצמכם תחושה של            התקדמות ושליטה.
6. עזרו לאחרים: לפעמים, הדרך הטובה ביותר לעזור לעצמנו היא לעזור למישהו אחר. התנדבו, הקשיבו או פשוט הציעו חיוך. טוב לב הוא בומרנג.
זכרו, התמודדות עם אובדן אינה מסע ליניארי. יהיו ימים שתרגישו שכבשתם הרים; בימים אחרים, לצאת מהמיטה יהיה האוורסט שלכם. וזה         בסדר. אתם לא לבד, ואתם חזקים יותר ממה שאתם חושבים.
כמי שהפליגה בים הסוער של האובדן וכעת מקדישה את חייה לאימון ופיתוח אישי, אני מבטיחה לכם שהכאב שלכם אינו לשווא. יש בכם את           הכוח לקום מהאפר, להפוך את הניסיונות שלכם לניצחון. אז עשו את הצעד הראשון, לא משנה כמה קטן, והתחילו את המסע להעצמה. כי             הסיפור שלכם עדיין לא נגמר – הוא פשוט לוקח תפנית חדשה ואמיצה.

השם אוהב אותי, ואני אוהבת אותו! ואהבה מנצחת כל מיכשול! כל מה שקורה הוא לטובה, גם אם עכשיו זה לא כל כך ברור, אני אבין את זה בזמן הנכון, ואז פשוט יצאתי החוצה, הסתכלתי לשמיים ואמרתי תודה, תודה על הכל 🙏ולא אני לא דתיה, אני חילונית, עם אמונה חזקה משורש נשמתי. למדתי המון כדי להתחזק ולחזק. כדי להתעצם ולהעצים. כדי שאוכל לעזור לכל אדם שנימצא בתוך הכאב שלו, האובדן שלו מבלי שיעבור כל כך הרבה בתוך החושך הנורא. כדי שאנשים אחרים לא יגיעו למצב שמחלה פוגעת בהם, כדי לעזור להם להתמודד עם האובדן מבלי שיאבדו גם את עצמם. במיוחד בימים האלו שאנו עוברים 7 אוקטובר בשבת הארורה אובדן קשה שפקד את העם שלנו והאובדן הוא גדול וכואב לכולם, אני יותר מתמיד מרגישה את הצורך להיות ולעזור להתמודד, למי שחווה אובדן, כאב, פחד. אפשר גם אחרת!

אני כאן לשירותכם❤️מירי ג'רופי
מירי מאמנת ומלווה לשינוי תודעתי, התפתחות אישית והעצמה.
ליצירת קשר 0503203152

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה