עמוד הבית » אות הוקרה "אישה בריאה" הוענק לנשים פורצות דרך בתחומי הבריאות

אות הוקרה "אישה בריאה" הוענק לנשים פורצות דרך בתחומי הבריאות

מימין לשמאל- לאה פדידה, ישראל גולדשטיין, ד"ר דנה צפת, ד"ר יסמין פרהדיאן, הילה אלרואי, חגית פאר, מירי אורן צילום, חיים ורסנו, מערך הסברה קק"ל
2.8.2021 נערך אירוע עוצמה נשית וחיים בריאים ביוזמת קרן קימת לישראל ותנועת הנשים נעמת ביער בן שמן של קק"ל. במסגרת האירוע, הוענק אות הוקרה - "אישה בריאה" לשלוש נשים התורמות לקידום בריאות נשים.

מקבלות האות : ד"ר דנה צפת, מנהלת המרכז לבריאות לב האישה בהדסה, הילה אלרואי, עיתונאית וראשת דסק הבריאות בחדשות 13, ד״ר יסמין פרהדיאן, מתמחה בגינקולוגיה ומיילדות בבית החולים וולפסון בחולון.

בנוסף לאירוע הענקת האות צוין 100 שנים להקמת תנועת נעמת ו120 שנים להקמת קק"ל, המשתתפות עברו סדנאות של תזונה, תנועה, אומנות והעצמה.

אלו הן סיפוריהן של הזוכות:

  1. ד"ר דנה צפת מנהלת המרכז לבריאות לב האישה בהדסה, בו היא עובדת גם כמנהלת המרכז וגם כרופאה קרדיולוגית בכירה במערך הלב. כמנהלת ומייסדת המרכז לבריאות לב האישה מזה 7 שנים מקדישה ד"ר דנה את חייה להעלאת המודעות למחלות לב בקרב נשים ולהפחתת התמותה בישראל ומחוצה. המרכז בראשותה מוביל תוכניות לשינוי אורחות חיים ונוגע במאות אלפי נשים – ביניהן: תכנית בשיתוף פעולה עם נעמת להכשרת מנהלות רווחה כמקדמות בריאות במקומות עבודה שהביאה לתהליך של שינוי במעל  30 מקומות עבודה.
  2. הילה אלרואי מתנדבת במד"א מגיל 14, ובהמשך, בגיל 23 בזמן שהייתה עורכת חדשות בגל"צ, עשתה קורס חובשים, קורס נהגי אמבולנס ולמדה רפואת חירום במד"א. ב-2008 הצטרפה לחדשות 10 (שהפך בינתיים ל-13) לסיקור תחום הבריאות. ב-2017 היא גילתה גוש סרטני בשד, ותיעדה את התהליך כולו בעזרתה של מיה איידן. הילה פרסמה את התהליך בחדשות 13 לטובת כל מי שמתמודדות, התמודדו או יתמודדו עם מחלת הסרטן.
  3. ד״ר יסמין פרהדיאן מתמחה בגינקולוגיה ומיילדות בבית החולים וולפסון בחולון. ד״ר פרהדיאן התחילה את הקריירה האקדמית שלה בגיל 15 בלימודי מדע המדינה ומזרח תיכון באוניברסיטת בר אילן. לאחר שירותה במשרד הביטחון, החליטה ללמוד גם רפואה באוניברסיטת תל אביב וביצעה את הסטאז׳ שלה בבית החולים שיבא. עוד במהלך הלימודים ייסדה ועמדה בראש המשמרת הצעירה של החברה הישראלית לרופאה מודעת מין ומגדר. במסגרת זאת הרצתה על הנושא באקדמיה, במשרדי ממשלה ובשירות משרד החוץ הישראלי למשלחות מחו״ל. עוד במסגרת המשמרת הצעירה אירגנה והפיקה יסמין את ההאקתון המחקרי הרפואי הראשון בישראל שכל כולו הוקדש למחקר רפואי עם הסתכלות מכוונת מין ומגדר. כמו כן, לקחה בחלק בשינוי תוכנית הלימודים של הפקולטה לרפואה בה למדה בעצם שנים ספורות קודם לכן, כך שתכלול התייחסות ספציפית למין ומגדר.

יו"ר נעמת חגית פאר בירכה את מקבלות הפרס ואמרה "כי במלאת 100 שנים לנעמת- תנועת הנשים של ישראל נשים מגיעות להישגים מרשימים ויוצאי דופן בזכות ולא בחסד, אך עדיין צריכות להמשיך ולהילחם על מקומן. הפרס הוענק לנשים המוכשרות האלו ברפואה, המקדמות את השוויון המגדרי בתחומים הרפואיים, על עשייתן המשמעותית בתחום, ועל הגברת המודעות לחשיבות השמירה על הבריאות ושמירה על החיים עצמם"

ישראל גולדשטיין, יו״ר ארגון העובדים הארצי של קק״ל:

״זו ההזדמנות להצדיע לאותן נשים חזקות, מובילות ופורצות דרך בשלל תחומי הרפואה, ההזדמנות שלנו לומר להן ״תודה״.יש חשיבות רבה לקיום טקס זה, במיוחד כעת לאחר שנה וחצי של מגפה עולמית שנגעה בכל אחת ואחד מאיתנו ועברה דרך כל מישורי החיים והזכירה לנו שבלי ״בריאות״ אנחנו כעלה נידף. אני מברך על השיתוף הפעולה עם נעמת ומקווה לעוד יוזמות משותפות בעתיד״