עמוד הבית » הגר אלמביק כלת פרס מפעל חיים בתצוגה עוצמתית ועוצרת נשימה

הגר אלמביק כלת פרס מפעל חיים בתצוגה עוצמתית ועוצרת נשימה

רעיית נשיא המדינה הגב' מיכל הרצוג והמעצבת הגר אלמביק צילום: שוקה כהן
תצוגת האופנה של אלמביקה היא צלילה אופנתית לתוך עולם האקספרסיוניסטי שלה. זהו חקר המקיף את כל גוף העבודה שלה הקשור באמנות, בצורות ובצבעים.

כבתו של הפסל עמנואל הצופה, הגר נחשפה דרכו לאמנות בגיל צעיר. האופנה בעיניה היא מדיום אמנותי שבו היא חוקרת את האפשרויות הטמונות בעיצוב, עולם שמתחיל בטקסטיל ובחומר אשר איתו היא מציירת ומפסלת, בודקת את כוחו של העיצוב וגבולותיו ומעניקה לו את היכולת לעשות טרנספורמציה לאישה שלובשת אותה, שתמיד עומדת במרכז.

Haydon Perriorצילום: @haydonperrio

 

התצוגה 2023  הינה מסע אל מקורות ההשראה שטובלים ביופיו של הטבע, בהתפעלות מהאנרגיה של העיר ומההיקסמות שבתרבויות רחוקות. הקולקציה היא הזדמנות לבקר בכל אחת מהתחנות האלה דרך העיניים של הגר, שמתבוננות בעולם בחקירה אינסופית של הקווים, הצבעים והכתמים שמציירים אותו, ובעיקר בהתלהבות מהאפשרות לקחת בו חלק.

Haydon Perriorצילום: @haydonperrio
Haydon Perriorצילום: @haydonperrio

המסע, שמתחיל בעיר, הוא תחנת המוצא של התצוגה: חקירה אורבנית מופשטת של קווים ועיגולים שמקבלים תנופה אנרגטית מהצלליות הרחוקות מהגוף, מגזרות רחבות, ממשחקים גרפיים של שחור ולבן ומשילוב פרוע של חולצות מכופתרות בשלל גזרות, שמלות רבות ומכנסיים. כל אלה טובלים בהדפסים הגרפיים, שילובים של פסים ונקודות בגדלים שונים – אחד מסימני ההיכר של הגר – שמבטיחים שגם לעיר יש צד פורק עול, מלא שמחה וחופש.

Haydon Perriorצילום: @haydonperrio
Haydon Perriorצילום: @haydonperrio

התחנה השניה – היא הרגע שבו הטבע והעיר נפגשים, השלב שבו החוויה הטבעית עוברת טרנספורמציה אמנותית והופכת לפרשנות אישית, רגע אופנתי של עיבוד סגנוני של צבעים, כתמים וצורות בהקשר התרבותי הנוכחי. זהו הרגע שבו הטבע מקבל אינטרפרטציה חדשה בדמותם של הדפסים ייחודיים שנעשו בסטודיו של אלמביקה, פרשנות ברוח הסיקסטיז והסבנטיז של פרחים בצבעים עזים, כתמי יופי אופטימיים בשילוב רקע שחור שמבליט אותם ומעניק להם מראה קולור-בלוק נוסטלגי ועכשווי בו-זמנית. מבדי כותנה רכים ונעימים.

Haydon Perriorצילום: @haydonperrio
Haydon Perriorצילום: @haydonperrio

התחנה הבאה במסע היא יציאה אל הטבע הקרוב ואל ההתמסרות לצבעים השוטפים של האביב והקיץ: הדפסי פרחים גדולים בצהוב בשילוב הדפסי שרשראות שמהדהדים את הברק הנשקף, בדי שיפון רכים וגזרות עדינות ונשפכות של שמלות וחליפות שמבטאות את התנופה והשחרור שביציאה מהעיר אל הטבע.

Haydon Perriorצילום: @haydonperrio
Haydon Perriorצילום: @haydonperrio

את התצוגה חותמת אסופה של שמלות לבנות מלאות תום בשילוב מעילי צמר בעלי פסים צבעוניים. זהו רגע סוריאליסטי שקשור בזיכרונות מזמנים ותרבויות אחרות, חלומות בהקיץ על טבע ותרבות שמתקיימים הרחק: גזרות רומנטיות בניחוח ישן בתרגום מודרני לזה מצטרפים מעילים בצבעוניות אתנית בהשראה פרואנית. את כל אלה משרטטת הגר בתנועת היד החופשית שלה, בהתפעמות מהיופי הטבעי ובסקרנות הכמעט ילדית מתרבויות רחוקות ומהאפשרות שהן מזמנות לאהוב את הבריאה, את הטבע ואת האנשים שחיים בה.

וכמו תמיד, האישה של אלמביקה היא זו שעומדת במרכז – הבגדים נועדו לתת לה את הביטוי האישי שלה. לאפשר חופש ותנועה שטבולים בסגנון הייחודי של אלמביקה, בצבעוניות השמחה ובקויים הנקיים. אלו הבגדים שנשים לובשות, אוהבות ונהנות בהם, בגדים אמיתיים שמשדרים ביטחון, חופש ואהבה.