עמוד הבית » וולנטיין דיי: ירין שחף מסביר איך נכון לאפר שפתיים בצורת "לב"?

וולנטיין דיי: ירין שחף מסביר איך נכון לאפר שפתיים בצורת "לב"?

איפור ירין שחף, צילום: ליאור טנדלר
שפתיים עבות, דומיננטיות ובשרניות הם טרנד רותח. אבל לא כולן חברות של המזרק, מסתבר שבעזרת כמה טריקים באיפור ניתן להגיע לתוצאות לא רעות.

ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות מסביר: "הוולנטיין דיי הוא תירוץ נהדר לעצב שפתיים נחשקות בצורת לב. שפתיים בשרניות ותפוחות נחשבות לנחשקות. עם קצת איפור אפשר "לרמות" את נתוני הטבע.

הנה הדרכים לעשות את זה נכון:

ראשית כל הגנה

המאפר ירין שחף סבור, שצריך להגן ולטפח את השפתיים בקביעות, ובמיוחד בתקופת החורף. עור השפה דק, קמיט במיוחד ונוטה ליובש. הטכנולוגיה המתפתחת בענף הקוסמטיקה מאפשרת לרכוש שפתוני צבע טיפוליים, אשר המעניקים ויטמינים נוגדי חמצון, מגבירי לחות ומחדשי תאים. לאחר הזנת העור, מניחים מייק אפ על אזור השפתיים עצמן כדי "להעלים" את צורת השפתיים הקיימת.

תוחם שפתיים

שפתיים אופטימאליות הן מלאות וסימטריות: שפה עליונה שווה לשפה התחתונה וה- "לב" במרכז השפה העליונה שווה ומדויק. כדי להקטין או להגדיל את השפה, יש להשתמש בעיפרון תוחם שפתיים. עפרונות אלה "סבלו" בעבר מדימוי רע. נשים רבות נהגו למרוח עיפרון וחם כהה מידי, אשר יצר מראה לא מחמיא. למרבה המזל, שיטה זו כבר כמעט וחלפה מן העולם. כיום נודעת החשיבות לשימוש בעיפרון שפתיים כבסיס טרם מריחת השפתון. עיפרון זה, בשונה מעפרונות עיניים, הינו דק במיוחד, מחודד וניטמע טוב יותר בחריצי השפה. כשרוצים להגדיל את השפתיים, תוחמים אותם מחוץ לקו השפה הטבעי. כשרוצים להקטין, תוחמים מתחת לקו השפה הטבעי. סוגי עפרונות השפתיים המוצעים ברשתות הם רבים ומגוונים. ביניהם עפרונות עמידים המכילים שעווה וסיליקון במרקם שומני, אשר אינם מייבשים את השפתיים. יש גם עפרונות מתחדדים, עפרונות נשלפים באמצעות סיבוב, ועוד.

איפור ירין שחף, צילום: גיא יצחק

טיפול ממוקד

קל מאוד ליפול למלכודת ההגזמה. לעיתים כל ההבדל הוא עניין קטן של מילימטרים. איבוד שליטה ואיפור שפתיים לא פרופורציונאלי עלול להוביל בקלות למראה של כוכבת פורנו. גם תוחם בצבע הלא נכון יכול להוות מפגע בלתי נסלח. תוחם כהה מדי, שמקיף את שולי השפתיים נראה רע ובעיקר זול.

עדיף בהיר

נשים שבורכו בשפתיים מלאות לא חייבות להשתמש בעיפרון שפתיים, זה עושה רושם של איפור מוגזם. הנכון הוא להסתפק בשפתון בצבע נטרלי עם ליפ-גלוס שיוסיף מעט ברק. בשעות הערב, ניתן להחליף לגוון כהה יותר. גם לאיפור שפתיים דקות יש להשתמש בשפתונים בגוונים בהירים, "שמוסיפים" נפח ומבליטים. גוונים כהים עלולים להבליט את הצורה הלא מחמיאה של השפתיים.

איפור ירין שחף, צילום: תבל גלעד

אל תשכחי את הקצוות

כשהקצוות של השפתיים פונות למטה לכיוון הצוואר, הפנים נראות עצובות. בעלות שפתיים עם קצוות לא מחמיאות חייבות בשימוש מדויק בעיפרון שפתיים בכדי לתקן את צורת השפתיים, להגדיל ולהדגיש את המרכז, ולטשטש בעדינות את הקצוות.

איפור ירין שחף, צילום: ליאור טנדלר

ירין שחף: כך תעשי זאת נכון

  • שרטטי את צורת השפתיים הרצויה, מלאי את כל שטח השפתיים עם התוחם ומעליו מרחי שפתון. הפעולה תשפר את עמידות השפתון.
  • אם בחרת תוחם בגוון דומה לשפתון אך לא זהה, תחמי את שפתייך וטשטשי את התוחם פנימה בעזרת האצבע, כדי שייווצר מראה טבעי ולא משורטט מדי.
  • בחרת להשתמש בשפתון נוזלי? תחמי את השפתיים בעיפרון שפתיים בגוון טבעי. התוחם יגן מפני זליגה מחוץ לקו השפה.
  • כדי לצור מראה שפתיים במרקם מאט, מקשקשים עם תוחם שפתיים על כל השפה, ואז טופחים קלות עם גוון סומק או צללית.
  • רוצה צבע שפתון שאין לאף אחת? בחרי גוון צללית או סומק (ניתן לערב כמה גוונים), טפחי עם האצבע קלות על שפתייך, ומיד הוסיפי את הגלוס – המראה שיתקבל הנו מבריק ואחיד.