עמוד הבית » טיפים לשמירה על עור הפנים של ילדנו מאיפור בפורים

טיפים לשמירה על עור הפנים של ילדנו מאיפור בפורים

צילום: יח"צ
ד"ר להבית אקרמן מומחית ברפואת עור מעניקה עצות לשמירה על עור פני הילדים בחג הכי מאופר בשנה!

איפור פנים מוגזם נפוץ בקרב ילדים/בני נוער, בעיקר בחג הפורים.  בניגוד לאיפור "רגיל", שרוכשים  לשימוש יום יומי,  ומעדיפים לרכוש מותגים ידועים, בפורים לעומת זאת הורים רבים רוכשים מוצרי איפור  לא מוכרים. בנוסף לכך, האיפור לחג "מוגזם", בפרט כאשר מדבר בעור פנים צעיר ובוסרי.

לדברי ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור אומרת: "העור של בני נוער וילדים רגיש ועדין, ביחוד סביב העיניים. ולכן, כאשר משתמשים באיפור חייבים להשתמש בתכשירים מאושרים ואיכותיים אשר עברו התאמה ובדיקות לשימוש צעירים".

ד"ר להבית אקרמן, קיבצה מספר טיפים והמלצות מה לעשות (ומה לא לעשות..) שיעזרו לעבור את פורים בשלום וללא נזקים על עור הפנים:

מוצרים היפואלרגיים תגובה אלרגית לאיפור ולקוסמטיקה הינה בעיה שכיחה ברפואת עור. זה יכול להראות כאודם, גרד ופריחה דמוית אקנה. כאשר משתמשים במוצרים לא איכותיים ובמוצרים שאינם היפואלרגיים הסיכוי לכך גובר והייחוד בילדים צעירים.

 איפור שומני – יכול לגרום להתלקחות או החמרה באקנה. הרבה פעמים איפור כמו מייקפ שהוא מוצר שומני יחסית (כזה שמתאים לעור בוגר) יכול דווקא לעודד פריחה ופצעונים בגיל ההתבגרות.

שאז העור הרבה יותר רגיש לתכשירים שומניים. ולכן מומלץ להשתמש בתכשירים על בסיס מים ונטולי שומן. כלומר לא להיכנע למייקאפ של אמא שנמצא במגירה , הוא לא תמיד הכי מתאים וראוי לשימוש.

הסרת איפור- מומלץ לא להסיר איפור עם מגבונים רגילים, מוטב להשתמש או בסבון פנים עדין או במגבוני איפור ייעודיים להסרת איפור. בנוסף, מייד אחרי האיפור יש להסיר את האיפור כראוי . חשוב להסיר איפור לפני השינה כיוון ששינה עם איפור יכולה להגביר שכיחות פריחה ורגישות.  שינה עם איפור עלולה לגרום לזיהומים ודלקות עיניים.

איפור מאחד לשני – ברוב הגנים/ כיתות יסודי יש בפורים או פרו החג, ימים מקדימים בפסטיבלים המציגים פינות איפור וציורי גוף. מומלץ להיזהר מתכשירים שעוברים בין ילדים רבים בייחוד באזור העיניים והשפתיים על מנת להימנע מזיהומים שיכולים לעבור מאחד לאחר.

חומרים רעילים באיפור – ישנם מוצרי איפור שמכילים חומרים רעילים כמו מתכות- בעיקר בצלליות ואודמים. זה עניין בעייתי מאד אשר מדי פעם עולה למודעות הצרכנית גם במבוגרים. ולכן ההמלצה היא לא להשתמש בתכשירים שלא עברו אישור קפדני.

צילום: קית גלסמן
צילום: יח"צ

 

הטיפים נכתבו באדיבות ד"ר להבית אקרמן מומחית לרפואת עור.

צילום: אלון שפרנסקי

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה