עמוד הבית » מהפכה בטיפול ביובש נרתיקי: טכנולוגיית גלי רדיו מציעה פתרון עדין ויעיל

מהפכה בטיפול ביובש נרתיקי: טכנולוגיית גלי רדיו מציעה פתרון עדין ויעיל

מכשיר V-VR, צילום: יחצ
יובש בנרתיק הוא תופעה נפוצה מאוד בקרב נשים, אשר בעשור האחרון זכתה לתשומת לב רבה יותר בשיח הנשי. עם התקדמות המדע והטכנולוגיה, כיום ישנם פתרונות חדשניים ויעילים לבעיה זו. במאמר זה נסקור את הגורמים, ההשפעות והטיפולים העדכניים ליובש נרתיק

הגורמים ליובש בנרתיק:

 1. שינויים הורמונליים: • בעיקר בגיל המעבר, אך יכולים להופיע גם בגילאים אחרים • ירידה ברמות האסטרוגן משפיעה על לחות הנרתיק
 2. גורמים פיזיולוגיים: • לידות מרובות • ריפיון ברקמות הנרתיק
 3. גורמים נוספים: • תרופות מסוימות • מחלות כרוניות • טיפולים רפואיים כמו כימותרפיה

השפעות היובש הנרתיקי:

 • יובש ואי-נוחות בנרתיק
 • גירודים וגירוי בעור האזור האינטימי
 • כאבים וקושי בקיום יחסי מין
 • פגיעה באיכות החיים ובביטחון העצמי

התפתחות השיח והמודעות: בשנים האחרונות, יותר ויותר נשים מעלות את הנושא לדיון פתוח. שבירת הטאבו סביב יובש נרתיקי אפשרה: העלאת מודעות לתופעה, עידוד נשים לפנות לעזרה רפואית, פיתוח פתרונות חדשניים. ד"ר אינס ורנר מומחית ברפואת העור, מסבירה: "בשנות ה-40 לחייה, אישה חווה ירידה הורמונלית משמעותית. שינויים אלה, יחד עם גורמים כמו שינויי משקל וטראומות לידה, יכולים לגרום לצניחה ומתיחה של רקמות האגן, מה שמוביל ליובש נרתיקי." התסמינים של יובש נרתיקי כוללים גירודים, גירוי בעור, ואי-נוחות במהלך יחסי מין. "רבות מהנשים סובלות בשקט," אומרת ד"ר ורנר, "אבל חשוב להבין שיש פתרונות."

ד"ר אינס ורנר צילום: יח"צ

 

בעבר טיפלו בלייזר הטיפול זה היה כרוך בכאבים, כוויות, ותקופת החלמה ארוכה עקב אודם ונפיחות. כעת, טכנולוגיה חדשה מבטיחה לשנות את המשחק. "המכשיר החדש-V-VR שונה מהותית ממכשירי הלייזר הישנים," מסביר ד"ר אינה בלנקית מומחית למדעים ופיתוח המכשיר החדש . "הוא מטפל ברקמות בעדינות רבה יותר, אין כאב ואין זמן ההחלמה."

הטיפול החדשני משלב טכנולוגיה מתקדמת עם הבנה מעמיקה של הפיזיולוגיה הנשית. "אנחנו לא רק מטפלים בסימפטומים," מדגישה ד"ר ורנר "אלא מעודדים את הגוף לחדש את הרקמות באופן טבעי." טיפול V-VR, הוא טיפול בטוח, חדשני ולא ניתוחי, אשר משתמש בטכנולוגיית גלי רדיו שיוצרת חימום עדין ובטיחותי של הרקמה, הגורם להזרמת דם מוגברת וייצור של קולגן ואלסטין.

המכשיר V-VR  זוכה לפריצת דרך משמעותית עם פיתוחה של טכנולוגיה חדשנית המבוססת על גלי רדיו. מכשיר חדש זה מבטיח לשנות את חייהן של נשים הסובלות מיובש נרתיקי, צניחת רקמות, ובעיות נלוות. ד"ר בלנקה מפתחת הטכנולוגיה V-VR  מסבירה: "המכשיר החדש פועל באמצעות גלי רדיו, שיטה עדינה ויעילה בהרבה מטיפולי הלייזר המסורתיים. הטכנולוגיה מחממת את רקמות הנרתיק לטמפרטורה של 45-47 מעלות צלזיוס, טמפרטורה אופטימלית לעידוד ייצור קולגן והתחדשות רקמות."

ידית -V-VR צילום: יחצ

 

 

יתרונות הטיפול החדש:

 1. עדינות: בניגוד לטיפולי לייזר CO2 שגרמו לכוויות וכאבים, הטיפול בגלי רדיו נעים ונטול כאב.
 2. יעילות: מעודד ייצור טבעי של קולגן, מה שמוביל להצרת האזור ושיפור בלחות הנרתיק.
 3. זמן טיפול קצר: כל טיפול אורך כ-20 דקות בלבד.
 4. תוצאות מהירות: סדרה של שלושה טיפולים, אחת לחודש, מספיקה לרוב המטופלות.

פרוטוקול הטיפול:

 • סדרה של 3 טיפולים, אחת לחודש.
 • כל טיפול אורך כ-20 דקות.
 • טיפול תחזוקה מומלץ אחת לשנה או שנה וחצי, בהתאם לצורכי המטופל

נשים שעברו את הטיפול מדווחות על שיפור משמעותי באיכות חייהן. "זה כמו לקבל את החיים בחזרה. חשיבות הטיפול המוקדם: מניעת החמרה של התסמינים, שמירה על בריאות מינית ואינטימית, שיפור איכות החיים הכללית. הטכנולוגיה החדשה מסמנת תקווה אמיתית עבור מיליוני נשים, מציעה פתרון עדין, יעיל וארוך טווח לבעיה שפעם נחשבה לבלתי נמנע.

המלצות לנשים: אל תהססו לפנות לרופא/ת נשים בהופעת תסמינים ראשונים, התעדכנו בטיפולים החדשניים הזמינים.

https://www.vernerclinic.com/

רחוב יגאל אלון 94 מגדל B תל אביב, 03-635-3183