עמוד הבית » משחקי האלמנטים

משחקי האלמנטים

צילום:istockphoto
הרפלקסולוגיה מחלקת את כפות רגליכם לארבע אלמנטים. איזה אלמנט מאפיין אתכם?

כפות הרגליים שלנו מספרות לנו סיפור ומגלות נדבך מהאופי שלנו וממאפייני האישיות שלנו. אין כף רגל דומה לשנייה, וזאת בזכות המבנה שהוענק לנו בתורשה והחוויות שרכשנו במהלך חיינו. הרפלקסולוגיה היא כלי אבחוני וטיפולי מדהים. היא משקפת את איברי הגוף בכפות הרגליים שלנו, ומתארת תמונה לגבי המצב הבריאותי שלנו.

כף הרגל מחולקת לארבעה אלמנטים לפי היסודות הקיימים בטבע – אדמה, מים, אש ואוויר. כל אחד מהם מייצג קווי אופי ודפוסי התנהגות שונים אצל בני אדם. בעזרת אבחון האלמנטים ניתן לעלות את המודעות ולייצר שיפור במצב הבריאותי, הנפשי והמנטלי. אני מזמינה אתכם לצלול לעולם המרתק של הרפלקסולוגיה וללמוד על מרכיבי אישיותכם על קצה הציפורן.

צילום:istockphoto

אלמנט אדמה – "אני צריך"

אלמנט זה מתאר את העולם החומרי ואת הצרכים הבסיסיים שלנו. הוא משקף את הרצונות שלנו ואת הצורך שלנו בביטחון קיומי וביציבות. הוא מקושר לאימהות, פוריות ונקביות בזכות היכולת להכיל ולספוג אליו הכל. אצל אנשי אדמה, שורשיות ומשפחתיות מהווים ערך עליון. הם אנשים מעשיים, דייקניים לפרטי פרטים, יסודיים ופרקטיים. בעלי יכולת התמדה והסתגלות.

חוסר איזון באלמנט האדמה יתבטא בבעיות גב, רגליים, שלפוחית שתן ואיברי רבייה.

באספקט הרגשי – אנשים יביעו פחד וקושי בהתמודדות עם שינויים, במצב קיצוני יחושו שהאדמה רועדת מתחתם לרגליהם. יש התעסקות יתרה ביצרים, מיניות, והתנהלות חומרית. רכושנות ודאגה מוגזמת לצרכים.

איך נראה את זה בכפות הרגליים? עקב נוקשה, או עור רך וחסר טונוס, עור יבש מסביב לעקב, עקב קטן מאוד.

צילום:istockphoto

אלמנט המים- "אני מרגיש"

מייצג את עולם הרגש הפנימי. הוא ממוקם באזור הקשת ומערכת העיכול בכף הרגל ומשקף את היכולת שלנו "לעכל" את מאורעות חיינו. במצב תקין, אנשי מים הם אנשים שזורמים עם התחושות והמחשבות שלהם, ויש להם את היכולת לשחרר אותם הלאה כדרך הטבע. הם יודעים כיצד להתמודד עם מצבים מאתגרים, הם רגועים ובעלי כח רצון.

חוסר איזון באלמנט המים יתבטא לרוב בבעיות עיכול.

באספקט הרגשי, טיפוסי מים שאינם מאוזנים נוטים להתמכרויות לסמים ולאלכוהול, ולהשמנת יתר. הם נסחפים עם הרגש, נוטים להיות מושפעים מהסביבה החיצונית, ולא מצליחים להציב לעצמם גבולות.

איך נראה את זה בכפות הרגליים? קשת גבוהה (הולפוס) או נמוכה (פלטפוס), קשת מחורצת או מתוחה מאוד.

אלמנט האש- "אני רוצה"

אלמנט האש מייצג את מערכות היחסים שלנו עם עצמנו ואל מול העולם, הצורך שלנו להוציא לפועל, היכולת שלנו לקבלה ולנתינה, מתן אמון ואהבה. אנשי אש הם אנשים מלאי שמחה, ההתלהבות ואהבת החיים. הם יתפסו את מקומם בחדר, יהיו מסמר הערב ויופיעו מול אנשים. התשוקה להבעה עצמית בוערת בהם.

חוסר איזון באלמנט האש יתבטא בבעיות נשימה ולב.

האספקט הרגשי יבוא לידי ביטוי בקושי בהבעה עצמית, תחושת מחנק, תחושה שאנחנו לא נותנים מספיק מקום לעצמנו, צמצום מרחב הנשימה, פחד מאנשים וחוסר אמון בהם, דאגנות יתר, היעדר תשוקה, קושי בהוצאה של רעיונות ותוכניות לפועל, קושי בהפגנת אהבה כלפי עצמנו והסביבה, עצבנות ואימפולסיביות.

איך נראה את זה בכפות הרגליים? עור קשה, חריצים באזור כרית כף הרגל והלוקס ולגוס (עיוות של פרק הבוהן הגדולה).

צילום:istockphoto

אלמנט האוויר- "אני מבין"

אלמנט זה מתאפיין בזרימה, צמיחה והשראה. היכולת לעבד ולקלוט את המידע שאנחנו מקבלים מהסביבה, להקשיב ולקבל דעות, ולמצוא איזון בין רוחניות לשכלתנות. אנשי אוויר הם אנשים יצירתיים, מתפתחים כל הזמן, חושבים קדימה, בעלי מחשבות חיוביות, מעוף וגמישות מחשבתית.

חוסר איזון באלמנט האוויר יתאפיין בכאבי ראש ומיגרנות, בעיות שינה, בעיות קשב וריכוז, בעיות בחושים וחולמנות.

באספקט הרגשי  יעלו מחשבות טורדניות, קשיי ריכוז, אובססיות, דכאון וחרדה , קושי במעוף והעזה, תסכול מפנטזיות שאינן ממומשות.

איך נראה את זה בכפות הרגליים? אצבעות צפופות או "פטישיות".

הרפלקסולוגיה מטפלת בקשת רחבה של מצבי חוסר איזון בגוף. אופי הטיפול משתנה בהתאם לטיפול באלמנט אותו אנחנו רוצים לאזן.

עכשיו, לאחר שקיבלתם הצצה לחדר טיפולי הרפלקסולוגיה, התבוננו בכף הרגל שלכם ותראו כיצד מתבטאים ארבעת האלמנטים אצלכם.

איזה אלמנט הכי מאפיין אתכם?

צילום:istockphoto
מאת: סנדי יצחק
נטורפתית ורפלקסולוגית לנשים ברשת ג'ונו360