עמוד הבית » ערב גאלה של "שבוע האופנה קורנית FAC תל אביב 2023

ערב גאלה של "שבוע האופנה קורנית FAC תל אביב 2023

צילום: Haydon Perrior @haydonperrior
אמש נפתח רשמית ערב הגאלה חגיגי שהתקיים בהאנגר 11 בנמל תל אביב בהנחייתה של גלית גוטמן. במעמד כבוד ראש עיריית תל אביב-יפו מר רון חולדאי ורעייתו יעל. עוד בערב תצוגת אופנה ביוזמת חברת קורנית דיגיטל אשר הוקדשה לצו השעה בנושא דמוקרטיה, סובלנות ושוויון.

הדגמים שבתצוגה עוצבו בהשראת ערכי הדמוקרטיה והסובלנות ונוצרו תחת דגש על קיימות בהדפסה דיגיטלית. על מסלול התצוגה היו: ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, ליהיא לפיד, זהבה גלאון, עברי לידר, רותי רודנר, מאיה ורטהיימר, מורן זר קצנשטיין, שרון אדום, השחקניות יארה זריק וסמר קופטי, ליבי נחימובסקי, נטלי דדון ועוד

תצוגת הדמוקרטיה של קורנית דיגיטל נתנה את הבימה למעצבי אופנה לביטוי חופשי, מכובד ושוויוני, כאשר עיצוביהם מבטאים את חשיבות הדמוקרטיה והסובלנות בחיינו, במיוחד בימים מורכבים וסוערים אלה. מקום בו אמנות ויצירה מתקיימים באופן שוויוני, מכובד וחופשי, מקום בו בימת התצוגה והיצירה עצמה מאפשרת לכל אדם באשר הוא לתת ביטוי לדעותיו ביצירתו ללא הבדלים של דת, גזע ומין, בשוויון מוחלט של כולנו כבני אדם החיים במדינה אחת בחברה אחת.

 בין האורחים בערב הגאלה היו:  נועה קירל, מירי מסיקה, נטע ברזילי, גלית גוטמן ויגאל אהובי, דנה וייס ובעלה רפי טופז, ציפי רפאלי, גיא פינס, ציפי פינס, אליאנה תדהר, קרין עלייה, ענבל ביבי, דיאן שוורץ, סנדרה רינגלר, לאה שנירר עם הבת מיה, תום נשר, דנה זרמון, ג'ודי ניר מוזס, ג'ני צ'רוואני, סינדי צ'אדי, רונית יודקביץ', שי לי שינדלר, אילנה שושן, שירלי בוגנים, ילנה ראלף, ליהיא גרינר, נעמה קסרי, טום באום, שירה איסקוב, רוית אסף, אלונה פרידמן, מעין קרת, השף אביב משה ואשתו מיה גיגי, קאזם, ירדן חי, שי זנקו, יוליה פלוטקין, מיכל אמדורסקי, ישראל אהרוני ועוד רבים אחרים.

צילום: haydonperrior

לדברי רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטל: "את שיתוף הפעולה עם מוטי רייף ושבוע האופנה בתל אביב יצרנו בראש ובראשונה כשיתוף פעולה המושתת על זהות ערכית ואמונה שלמה בדבר היותה של אופנה מדיום עוצמתי הנוגע בכולנו ומאפשר לבטא את הערכים שאנו מאמינים בהם – החל משינוי אידאל היופי המצומצם והמדיר, לטובת ערכים של גיוון והכלה, ועד לקריאה למודעות סביבתית וליצירת אלטרנטיבות ברות קיימא לתעשיית האופנה של העתיד.

צילום: haydonperrior

"אנחנו בקורנית מאמינים בערכים של פלורליזם, רב גוניות, הכלה, שוויון, כבוד, סובלנות וחופש ביטוי; אופנה היא הפלטפורמה בה בחרנו לפעול לטובת תיקון עולם. אופנה עבורנו הינה הכלי האולטימטיבי לביטוי עצמי, עבור כל אחת ואחד מאיתנו באשר היותנו" בני אדם. השופר האישי של כל אחת ואחד מאיתנו לומר את אשר על ליבנו ולשאת בגאון את מי שאנחנו."

 ערב הגאלה של שבוע האופנה קורנית FAC 

שבוע האופנה קורנית FAC תל אביב 2023 ביוזמתו של המפיק והיזם מוטי רייפ, נערך זו הפעם ה- 12, וציין בערב הגאלה החגיגי את הקונספט החדש והמקיף במיזם FAC – FASHION AGENDA COMMUNITY  עם תכנים חדשניים המהווים המשך והרחבה לתפיסה הערכית אותה יזם רייפ, בחשיבות הקיימות בענף האופנה והצגת נשים וגברים בכל הגילאים, בכל המגדרים ובכל המידות.

צילום: haydonperrior

צילום: haydonperrior
צילום: haydonperrior

בשבוע זה יוצגו למעלה מ 27 תצוגות אופנה של מעצבי אופנה ישראליים ומובילים שחברו השנה יד ביד לחגיגה של נשיות ויופי עם בימה מכובדת סביב תצוגת האופנה לבין קונספט FAC החדש, המשלב בין עולם האופנה ובין קידום המודעות לתכנים חברתיים אקטואליים, מתחומי מחזור סביבה וקיימות, דרך נושאים מרתקים בתחום בריאות הנשים, מתופעות מוקדמות של גיל המעבר, חדשנות בגיל המעבר, פוריות ושינוי הגוף ועד מיניות, בושה והתמודדות, מחול עור ודימוי גוף בתחום הפסוריאזיס, יזמות נשית ועוד בעולם הנשים.

הערב נפתח במופע הריקוד "כחולות" של הכוריאוגרפית גלית ליס (פרויקט "גילה" המעניק מרחב אמנותי לנשים בגוף בוגר). במרכז הערב רעיית נשיא המדינה הגברת מיכל הרצוג העניקה פרס מפעל חיים למעצבת האופנה הגר אלמביק ל"אלמביקה" המציינת 35 שנות יצירה ישראלית. בערב  הוצגו שתי תצוגות האופנה מרהיבות, כאשר תצוגת האופנה של חברת קורנית דיגיטל, השותפה באירוע, הוקדשה לצו השעה בנושא הדמוקרטיה – סובלנות ושיוויון, מתוך התפיסה בה כל אדם ללא הבדלים חופשי ליצור לעצב ולהתבטא על הבימה בכבוד בשוויון ובחופשיות.

על מסלול הדמוקרטיה הוצגו דגמים שעוצבו על ידי מעצבי אופנה

רון חולדאי לאופנת סגל, ליהיא לפיד הופיעה בדגם של שמלת 'מסעות' אשר עוצבה על ידי 12 מעצבי אופנה לדגם אחד המציין את הצורך באיחוד וחיבור בין כולנו, זהבה גלאון בדגם של המעצב דוד וקסלר, עברי לידר בדגם  של אביעד הרמן, מאיה ורטהיימר בדגם של עדי קרני, רותי רודנר בדגם של שחר אבנט, שרון אדם (אמו של עומר אדם) בדגם של שלומי דדון, יובל כספית בדגם של עומר מיכאלי, השחקנית יארה זריק בדגם של המעצב נעים כסים, השחקנית סמר קופטי בדגם של שאדי, מורן זר קצנשטיין בדגם של ליאור שוורצמן, מוטי רייפ בדגם של חנה מנקס, תאלין אבו חנא, אליה נוף ונטלי דדון בדגם של יניב פרסי, ליבי ניחמובסקי בדגם של לאה שניאור.

צילום: haydonperrior
צילום: haydonperrior
צילום: haydonperrior

פרס מפעל חיים הוענק השנה למעצבת הגר אלמביק "לאלמביקה" על פועלה לאורך 35 שנות אופנה והיותה מעצבת האופנה הישראלית המצליחה ביותר בעולם, ויצואנית האופנה המובילה והגדולה ביותר מישראל. הגר אלמביק (67), ממעצבות האופנה הבולטות ביותר בישראל, החלה את דרכה בשנת 1988 עם סיום לימודיה ב"שנקר". מיד בתחילת דרכה אלמביק יצרה שפה עיצובים משלה, שהגדירה ומגדירה את עיצוביה עד היום. אלמביק זכתה לקהל לקוחות אוהב ומחבק, שמלווה אותה בצמידות יותר מ 3 עשורים.

אמש המעצבת קיבלה את פרס מפעל חיים להגר אלבמיק, מותג האופנה "אלמביקה" מהווה עוגן יציב ומהותי בנוף מעצבי האופנה הישראליים 35 שנים של עיצוב אופנה, לצד התפתחות ויצירה בלתי מתפשרת וללא הפסקה. הבגדים של אלמביקה נועדו לשרת את האישה שבמרכז, לתת לה ביטוי ולאפשר חופש ותנועה שטבולים בסגנון הייחודי של המותג, בצבעוניות השמחה ובמקורות ההשראה שלו. אלו הם בגדים שנשים לובשות, אוהבות ונהנות בהם, בגדים שמשדרים ביטחון, חופש ואהבה.