עמוד הבית » 4 סיבות רפואיות לבצע ניתוחים פלסטיים

4 סיבות רפואיות לבצע ניתוחים פלסטיים

צילום:FREEPIK

ניתוחים פלסטיים הפכו למאוד פופולריים בשנים האחרונות ככל שאנחנו נחשפים יותר ברשתות החברתיות. אם פעם הניתוחים היו נחלתם של העשירים בלבד או בעיקר בקרב מבוגרים, כיום עושים ניתוחים פלסטיים כבר מגיל צעיר. יש הרבה יותר מודעות לנראות החיצונית ואנחנו במרדף תמידי אחר המראה המושלם ורוצים כל הזמן ליישר קו עם מודל היופי הנוכחי מה שמביא לעלייה חדה בניתוחי אף, חזה, הרמת ישבן ועוד פרוצדורות רפואיות נוספות כמו מתיחת פנים וצוואר. בנוסף לאידיאל היופי ישנן גם סיבות רפואיות:

ניתוח אף מסיבות רפואיות

ניתוח אף הוא הניתוח הפופולרי ביותר שכן האף מהווה איבר מאד מרכזי בפנים ולכן משפיע על מראה הפנים באופן מוחלט. ניתוח אף מסיבות רפואיות, מתבצע במרבית המקרים על ידי המלצת רופא וזאת כדי לתקן איזשהו פגם שמשפיע על מערכת הנשימה, כמו למשל תעלת אף צרה. הפגם יכול להיגרם כבר בלידה או בזמן מאוחר יותר ובנוסף, האף יכול להישבר כתוצאה ממכה חזקה. סיבות רפואיות נוספות יכולות להיות: סטייה במחיצה של האף, גידול של הקונכיות התחתונות ותפקוד לא תקין של שסתומים.

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הגדלת החזה או הרמתו מתבצע מסיבות אסטטיות אך לא כך הדבר עבור ניתוח הקטנת חזה. מדובר על ניתוח פופולרי בקרב נשים בעלי חזה גדול אשר מכביד על העומס בגב ובכתפיים ולעיתים אף מוביל לבעיות רפואיות שונות. נשים עם חזה גדול מאד שעוברות את הניתוח שואפות לחזה קליל יותר ואסתטי יותר עם מראה טבעי. אמנם זה נשמע לא סביר שאישה תרצה להקטין את החזה בזמן שיש כל כך הרבה נשים שרוצות להגדיל אותו, אך חזה גדול מאד יכול להעיק ולגרום לחוסר נוחות באופן יומיומי.

ניתוח לחך שסוע

כדי להבין את הסיבות הרפואיות לחך שסוע, יש להבין קודם כל את ההבדל בין חך שסוע לשפה שסועה. בשפה שסועה ישנו פיצול בין הצדדים של השפה עליונה, כאשר הסיבוך יכול להיות אסתטי בלבד. בחך שסוע, הפיצול נמצא בחלל הפה וזה יכול להוביל לבעיות רפואיות כמו: מומים של הפרעות בדיבור, הפרעות בשמיעה, בעיות בשיניים ובעיות באכילה. הטיפול לחך שסוע הוא ניתוח קוסמטי שמועדו וסוגו תלויים בחומרת המום. ניתוח לחך שסוע יתבצע תמיד לפני גיל שנה של התינוק.

ניתוח וגינלי להצרת הנרתיק

בנוסף לפאן האסתטי, נרתיק שמתרחב עקב לידות יכול להוביל לבעיות רפואיות במערכת השתן ופגיעה בקיום יחסי מין. את הניתוח מומלץ לבצע אחרי לידות ולא לפניהן שכן הנרתיק מתרחב בעקבות הלידות.

לסיכום

ישנם הרבה ניתוחים פלסטיים שמתבצעים בקרב נשים וגברים כאחד בעקבות בעיות אסטטיות בלבד, אך ישנם גם ניתוחים שעושים אותם עקב בעיות רפואיות כמו ניתוחי אף שונים, ניתוחי הקטנת חזה, ניתוחים לחך שסוע וניתוחים וגינליים לנרתיק.