עמוד הבית » היצירתיות שבקורונה
אקססוריז

היצירתיות שבקורונה

עבודה של אאישה ורקסה. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה
החיים מתחילים לחזור לשגרה וכך גם האקדמיה, אך הלימודים מרחוק שנמשכו חודשיים היוו חלק חשוב מהשנה, במהלכם הסטודנטים המשיכו ללמוד במתכונת שונה וגילו שהלמידה מהבית יכולה דווקא להיות חווייתית ולהוליד תוצרים מיוחדים שנובעים מחשיבה מחוץ לקופסה.

הסטודנטים לעיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה מצאו דרכים יצירתיות מאוד להציג את הקולקציות שעיצוב במהלך הסגר. במקום בפרזנטציה רגילה ופרונטלית מול הכיתה, הם הכינו סרטוני תדמית שמסבירים על הפריט שעיצבו וכאן גם נתינה להם הזדמנות להוציא את היצירתיות שבהם- ללא אמצעים, חומרים, כיתת סטודיו, מצלמות משוכללות ודוגמניות.

בסטודיו לעיצוב אופנה בסמסטר ב', העוסק בעקרונות העיצוב וההשפעה האדירה שהשאיר בית ספר הבאוהאוס, התבקשו הסטודנטיות לעצב חולצות לבנות כל אחת בהשראה אישית ולהציג אותן במצגת או וידיאו. הסטודנטיות צילמו את עצמן מדגמנות את הדגמים היצירתיים בסרטוני תדמית בהשראת פרסומות ורשתות חברתיות ולמדו על בשרן איך לפתח רעיון קונספטואלי לביצוע עצמאי.

ג'ואן מולא
באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

בקורס לעיצוב בסיסי בהנחיית האמן בלו-סימיון פיינרו, הסטודנטים אותגרו בעיצוב וייצור של מסכות מגן המשקפות ביטוי עצמי ואמירה אישית, תוך התייחסות למושגים של סולידריות, תקשורת ושיתוף פעולה.

"מסכת המגן של המנתחים הפכה לאורך ההיסטוריה גם לסמל להגנה מפני זיהום אויר, למחאה, גזענות, וסולידריות ואף לטרנד אופנתי. אנחנו הישראלים לא נעטה מסיכות, אלא אם כן מחייבים אותנו וגם אז, ננסה להיות יצירתיים. כך נולדה תרבות חדשה של מסיכות יצירתיות המציתות את הדמיון של המעצבים", מסביר בלו-סימיון פיינרו.

עבודה של הילה צור. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

 בין עבודות הסטודנטים בלטו כמה מסכות עם אמירות ייחודיות:  אביגיל דרדיק יצרה מסיכה מקליפות בצל כחומר זמין בכל בית וכביטוי לחוסר הנעימות שבחבישת המסכה,

עבודה של אביגיל דרדיק . באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

ג'אן מולא מתייחסת לקשר בין הדמוי של גדר בטחון שאנשים לא יכולים לעבור בקלות בין מדינות או לפרוץ למקומות פרטיים של אנשים אחרים לבין המסיכה שאמורה להגן.

דועא סייד מתייחסת למסכה כביטוי או שאיפה לחופש שהיה לפני פרוץ המגפה, הילה צור מתייחסת למסכה כפריט אופנה המחזיר את תחושת האנושיות והנשיות לחיי היומיום שלנו על מנת להסיח את הדעת מהטרגדיות שמביאה איתה תקופת הקורונה ואאישה ורקסה יצרה מסיכה מחומרים טבעיים שמביאים לידי ביטוי את מקור המחלה התערבות האדם בטבע ואת המסר שעל האדם להיות חלק מהטבע ולא נגדו.

עבודה של דועא סייד. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה