עמוד הבית » יופי בעיני המתבונן: מאפיינים אידיאליים ודרכים להשגתם

יופי בעיני המתבונן: מאפיינים אידיאליים ודרכים להשגתם

איפור ירין שחף, צילום: ניב מאיו
איפור, שיער וסטיילינג. איך נכון להתאים ביניהם? ירין שחף, עם ההסברים:

פנים אובליות נחשבות אידיאליות. צורתן דומה לביצה הפוכה, והן מחולקות לשלושה אזורים סימטריים:

1.  מהמצח עד הגבות, 2. מהגבות עד קצה האף התחתון, 3. מקצה האף התחתון עד קצה הסנטר.

אם תתבוננו בפניהן של דוגמניות-על, תגלו גם שהעיניים רחוקות זו מזו, האף סולד, השפתיים מלאות ועצמות הלחיים בולטות. אבל מה לעשות, יופי הוא גם עניין של גנטיקה. אם אינכן רוצות להאשים את סבתא, נסו לשפר את המראה בעזרת איפור, תסרוקת וסטיילינג." אך יחד עם זאת:  חשוב לזכור שיופי הוא מושג סובייקטיבי ומשתנה בין תרבויות ותקופות. בעוד שהטקסט מתאר מאפיינים מסוימים כ"אידיאליים", חשוב להדגיש שכל אדם יפה בדרכו הייחודית. במקום להתמקד בשינוי המראה החיצוני, כדאי לטפח ביטחון עצמי ובריאות כללית. עם זאת, אם מישהו מעוניין לשנות את מראהו, הצעות כמו איפור, תסרוקת וסטיילינג יכולות להיות דרכים חיוביות לביטוי עצמי.

איפור ירין שחף, צילום: יחצ

 

>>>עמית אשל מעצב תכשיטים ברוח הלחימה בעזה 

איפור:

 • מבנה פנים: כדי "ליצור" מבנה פנים אידאלי מורחים את הסומק על קו עצם הלחי, עם טשטוש כלפי מטה, למראה פנים מאורך; כדי לעגל פנים חדות מניחים צלליות בגוונים רכים וסומק בצורה מעוגלת על תפוחי הלחיים; כדי להצר פנים רחבות מורחים את הסומק במרכז הפנים.
 • עיניים: כדי להגדיל עיניים קטנות משרטטים פס על קו הריסים עם עיפרון לבן  כדי להגדיל את הלבן שבעיניים; כדי לקרב עיניים הרחוקות זו מזו מניחים צללית בהירה בחלק הפנימי של העין, על גשר האף; כדי להרחיק עיניים קרובות יש להקפיד על הצללה כהה בחלק החיצוני של העין;

כדי להרים עיניים נפולות, הנוטות מטה, מורחים צללית כהה בזווית העין, משחים עיפרון כהה בתוך העין ומושחים את  הריסים בהרבה מסקרה. להרחקת “עיניים קרובות” מקפידים על הצללה כהה בחלק החיצוני של העין.

 • שפתיים: כדי לעבות שפתיים צרות מורחים עליהן מייק אפ, ולאחר מכן תוחמים אותן מעט מעבר לשוליים הטבעיים בעיפרון בגוון זהה לזה של השפתון וממלאים את המסגרת החדשה בליפסטיק בצבע טבעי; כדי להצר שפתיים עבות מדי, יש לעשות את אותן פעולות אבל הפוך, קרי; למרוח את השפתיים במייק אפ ולתחום אותן בעיפרון בצמוד לקו הטבעי שלהן מבפנים.
 • לחיים: כדי ליצור מראה מורם וחיוני יותר של הפנים יש למרוח סומק קרוב יותר לאזור האוזניים והרקות.
 • הנחת סומק במרכז הפנים תיצור מראה 'בובתי', ומריחה של סומק או פודרה כהה מאוד בצדי הפנים תיצור הצללה ומבנה רזה ומאורך יותר.

 

איפור ירין שחף, צילום: ניב מאיו

שיער: 

את מבנה הפנים אי אפשר לשנות, אבל תסרוקת מתאימה יכולה להחמיא למבנה הפנים.

פנים אובליות: אם התברכתן בסוג פנים שכזה. הרי שאתן ברות מזל. כל תסרוקת תתאים וכל האפשרויות והטרנדים פתוחים בפניכם.

פנים עגולות: לרוב, מומלץ להאריך שיער, כדי לגרום לפנים להיראות ארוכות יותר. אבל, אם אתן ממש לא בקטע, בגלל קיץ, חום וכאלה, ניתן לוותר על האורך ולאמץ תספורת קצרה במיוחד אבל גבוהה.

פנים מרובעות

האריכו שיער נקודה. ככל שהשיער יגדל תיוותר תחושה של פנים קטנות ועגלגלות יותר. שיער ארוך מקפל בתוכו שפע אפשריות עיצוב.

פנים מאורכות

כשהפנים ארוכות – וותרו על החלקה. תלתלים משוחררים בחופשיות, שיער עם נפח, גלים דומיננטיים יוסיפו הרבה חן למראה הרציני.

איפור ירין שחף, צילום: ניב מאיו

פנים בצורת לב

אלה מתאפיינות בסנטר בולט ועוצמתי. כדי לאזן ולרכך אותם, בחורים בתסרוקת שמגיעה בדיוק עד הסנטר. גם תסרוקת בסגנון קרה תמשוך את תשומת הלב ותעדן את הצורה החדה של מבנה הפנים.

איפור ירין שחף, צילום: ניב מאיו

סטיילינג

 1. שילוב נכון של גוונים יכול לשדרג כל מראה. בוחרים בצבעים שמתאימים לגוון העור שלך ויוצרים קונטרסט בין בהירים לכהים. שילובים כמו שחור ולבן או צבעים ניטרליים כמו 'ניוד' בז' ואפור, יתאימו לכולן.
 2. פריטים המתווספים אל הבד כמו: תיק, צעיף, חגורה או משקפי שמש מעניינים, יכולים להפוך כל הופעה למנצחת. בחרו אביזרים שמתאימים ל'לוק' הכללי.
 3. בחרו בגדים שיתאימו למבנה הגוף: שמלה עם גזרה נכונה, מכנסיים מחטבים או חולצה מחויטת יעניקו מראה אלגנטי ומוקפד.
 4. עירוב סגנונות כמו ז'קט קצר עם שמלה, חולצה גדולה עם ג'ינס צמוד או צעיף שנקשר באופן חופשי על הצוואר, יוסיפו מראה שכבתי מעניין, מסקרן ומתוחכם.

איך לשלב בין שלושת הקטגוריות: איפור שיער וסטיילינג -כדי שיתאימו ולא יתחרו זה בזה?

 1. מודעות, מודעות ושוב מודעות. הכירו את עצמכם, השקיעו בזה זמן. כדי להבין את החוזקות והחולשות. של מבנה הפנים והגוף.
 2. בחרו את האזורים שתרצו להבליט ואיזה תבחרו להצניע?
 3. הזהרו מהרמוניה מוגזמת: צבע אחיד של איפור בגדים וסטיילינג בצבע אחיד יכולים להוות מפגע אופנתי אלא אם כן נבחרתם לפרסם את חב' טמבור.
 4. שימוש בצבע אדום לביגוד, ציפורניים ושפתון יצרו מראה לוחמני ומאיים.
 5. אם אתן לא מהמתאפרות אל תוותרו על טיפוח הגבות והריסים. כשהפנים ללא איפור, הגבות, הופכות לנקודת מיקוד. דאגו שיהיו מעוצבות ושצבען ישתלב עם צבע שיער הראש. אל תוותרו על סירוק הגבות כי הן המסגרת של העיניים.
 6. משיחת ריסים במסקרה, הופכת כל עין לערנית מוארת ורעננה.
 7. השקעה מוגזמת בשלושת הקטגוריות עלולה להתפרש כרצון מוגזם לתשומת לב. השקיעו בכל פעם בנקודות מיקוד אחת כדי שישלימו את המראה הכללי.
 8. שיניים: טיפוח מראה שיניים בריא ולבן הוא המפתח למראה המושלם.

 

ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי: איפור, תסרוקות, סטיילינג, ריסים וציפורניים.

הוספת תגובה

הוספת תגובה