עמוד הבית » ספרים חדשים ללמידה והעצמה אישית

ספרים חדשים ללמידה והעצמה אישית

צילום: כריכת הספר להפוך לסיפור הצלחה

להפוך לסיפור הצלחה / אודליה אלכסנדרוביץ 

אודליה בת 46 תואר ראשון בתקשורת נקודת המפנה בחייה לאחר לידת ביתה עשתה שינוי בקריירה ולמה איפור, עבדה עם כל אנשי התעשיה המובילים בתחום. לפני 8 שנים אודליה מעורבת בתאונת אופנוע קשה, והיתה מרותקת לכיסא גלגלים ולאחריו 8 חודשים בליווי של קביים
ממקום למקום. היתה מרותקת למיטה. אז כתבה ספר שהפך לרב מכר באמזון הנקרא "להיות אני במיטבי –מקביל החלה לכתוב הרצאות, ספרי אימון ולפתח שיטת אימון משלה, שיטה שעוזרת לאנשים לקבל החלטות טובות בדגש על קריירה: מה ללמוד, במה לעבוד, האם לעשות הסבה מקצועית, האם לפתוח עסק – לשיטה קראה "ארכיטקטורת חיים". "השיטה שלי עובדת כמו שארכיטקט עובד כשהוא מתכנן את בית החלומות, מצד אחד הוא אוסף נתונים על הפנטזיה, מה הרצונות, החלומות, השאיפות ומצד שני בודק את תנאי השטח: מה התקציב, הגודל, כמה זמן יש לפרויקט? ורק כשכל הנתונים בידיו הוא יכול לתכנן מבנה מקורי המוצאם למידותיך. כך גם באימון , אנחנו מאבחנים את החלומות , הרצונות והשאיפות של המתאמן אבל גם בודקים את תנאי החיים שלו: מחויבויות, משפחה, קריירה. ורק כשבידינו כל הנתונים אפשר לקבל החלטות טובות ומושכלות. "

מסבירה אודליה. "המטרה באימון לקבל החלטות טובות שמתאימות לך ולמבנה החיים שלך והשיטה כוללת גם אבחונים, תרגילים, שיחה ממוקדת למציאת הייעוד ועוד".

הוצאה: מדיה 10, עמ' 219

לשרוף את הספינות / מתן ניסטור

מתן ניסטור, בן 31 מהרצליה, היה פעיל שנים רבות בתנועת הצופים, בין תפקידיו כיהן כרכז שבט בהרצליה, רכז מפעלים והדרכה בהנהגת ר"ג. באותם השנים הוביל, הנהיג, שימש כדמות לחיקוי ומודל עבור בני נוער ובגיל 28 יצא לטיול של אחרי הצבא – שם כמעט וסיים את חייו.

במשך 10 חודשים טייל מתן בדרום אמריקה, באחד המסלולים בגואטמלה שם מצא את עצמו לבד פתאום הולך לאיבוד "נתקעתי באחד המסלולים ולא הצלחתי לטפס, הייתי אז לבדי ולא יכולתי לחזור חזרה. זרקתי את התיק שלי מעבר לסלעים, וקיוויתי לטוב והצלחתי להציל את עצמי מסוף רע מאוד" מספר מתן.

במהלך הטיול עבר מתן ממקום למקום, מהוסטל להוסטל ומצא עת עצמו מספר על עצמו שוב ושוב, מכיר אנשים חדשים, ועל הדרך ממציא לעצמו כל פעם סיפור קצת אחר: תחילה היה איש עסקים, אחר כך מאמן דייטים בין גברים ונשים ובסוף מאמן כושר. כולם האמינו לסיפורים של מתן וכשחזר לארץ מרוב ביקוש פתח חברה לאימוני כושר ותזונה. עם חזרתו לארץ מהטיול הוא נרשם ללימודים בווינגייט, התחיל לאמן, להעלות פוסטים בפייסבוק ולבנות קהילה גדולה ופעילה. תוך שנה מאז שהקים עסק לירידה במשקל שנקרא "יאללה רזים", הוא כבר עשה את המיליון הראשון שלו. מאות ישראלים נרשמו לתהליך של ירידה במשקל, העסק גדל וצמח וכלל 10 עובדים ביניהם גם דיאטניות קליניות, ומאמני כושר.

מתן המשיך להעמיק בעולם העסקים ובעולם ההתפתחות העצמית, הוא ראה מקרוב איך אנשים מוותרים לעצמם והבין מקרוב את החשיבות של סביבה תומכת. משם לקח השראה לפתוח את הפודקאסט הפופולארי בשם "סביבה מנצחת" שהיום יש לו מאות אלפי האזנות מידי חודש, שם הוא מדבר על קבלת החלטות, כסף, ביטחון עצמי, שינויי הרגלים, אמונה עצמית, הגשמת חלומות.

בעקבות הצלחת העסק מתן קיבל פניות בעיקר מצעירים, בני 20, שמוותרים על לימודי תואר כרגע ורוצים לפתוח עסק. הם ביקשו בעיקר להבין איך להתמודד עם כל האתגרים שנילווים להקמת כסף. מתוך האמונה שכל אחד מאיתנו צריך לחיות את החיים שהוא רוצה ולהגשים את עצמו, כתב במשך חצי שנה, את הספר "לשרוף את הספינות", ספר של התפתחות עצמית, שנותן קריאת השכמה, לעשות את השינוי שאנחנו רוצים לעשות ולהיות הגרסה הטובה שיותר על עצמנו.

ספר קליל, מעין מדריך למשתמש, בן חושף מתן את מודל הפירמידה להצלחה, שיטה ייחודית שפיתח להגשמת מטרות. כך תוכלו באמצעות הספר למתמודד עם הקולות שנמצאים בראשנו, כאלו שמפחדים משינוי, לעשות סדר בסביבה הקרובה שלנו ולדאוג שתהיה בעיקר תומכת, נלמד איך אירועי העבר משפיעים עלינו ואיך העבר מנהל לנו את העתיד ומה חלקו של המוח (מודע ותת מודע) בנוגע ליצירת שינוי הרגלים, יציאה מאזור הנוחות, איך לנטרל את הטייס האוטומטי ולעשות מהלכים קיצוניים כדי לקבל תוצאות קיצוניות.

צילום: כריכה של הספר לשרוף את הספינות

בספר גם תוכלו למצוא את המודל שמתן פיתח , מודל פרקטי, המעביר אותנו שלב אחר שלב מהחזון לאדם שאנחנו רוצים להיות ועד ההוצאה לפועל, מודל פירמידה להצלחה הכולל: הצבת מטרות, בניית תוכנית עבודה, התחייבות ציבורית בפני אנשים ועד שינוי הרגלים והגשמת מטרות.

הוצאה: מדיה 10, עמ' 197

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה