עמוד הבית » פסטיבל TEL AVIV DANCE 2020

פסטיבל TEL AVIV DANCE 2020

אנאבל דביר צלם דוד קפלן
הופעות בכורה עולמיות של יצירות מחול בהפקה ייחודית וייעודית לפלטפורמה הדיגיטלית של הפסטיבל - בין ה 8-16 בספטמבר, מידי ערב, תשודר יצירה חדשה

ההנהלה החדשה של מרכז סוזן דלל, מביאה עמה רוח חדשה  בהתאם לזמן, לשינויים ולהתקדמות של סצינת המחול בארץ ובעולם. מנכ"לית המרכז, ענת פישר לבנטון והמנהלת האמנותית, נעמי פרלוב, פורשות יריעה רחבה של פעילות יצירתית עתידית כדי לייצר בית לכוראוגרפים, רקדנים, אמנים רב תחומיים, חוקרים ואנשי תרבות. הן מחליפות את  יאיר ורדי, שניהל ופיתח את המרכז מיום הקמתו ופרש מתפקידו לאחר 30 שנה.

ענת פישר לבנטון מנכלית סוזן דלל
צילום Nir_Slakman

ההנהלה שואפת שמרכז סוזן דלל יהווה בית לצמיחה, התואם את התרבות המקומית, המקדם יצירה ישראלית,  מטפח את מעמד הרקדן , מפתח ומעודד עשיה מחולית. באמצעות קידום היצירה המקומית הישראלית ושואפת לפתח תוכניות מגוונות במטרה להנגיש ולהרחיב קהלים שונים .

  • להקים מסגרת חדשה , ארוכת טווח וחובקת שתעניק במה ליוצרים חדשים על מנת ליצר דור חדש של כוראוגרפים.
  • לחבר, לקשר ולערב את האמנות הישראלית עם הבינלאומית , לשלוח יוצרים ישראלים ליצור בלהקות בחו"ל וליהנות משתופי פעולה של יוצרים ואנשי מקצוע בינלאומיים לטובת העשרה מקומית.
  • לשלב מפגשים של המחול עם תחומי האמנות השונים כמו מוסיקה, קולנוע, תיאטרון.
Big Hand, Little Hand שלומית פונדמינסקי
צלם יונתן הורוביץ
אורלי פורטל- פקרוני
צילום שרה הולצמן

"המחול הישראלי הינו תופעה נדירה בסצנת המחול העולמי. למחול הישראלי סגנון מובהק, הוא עשיר, אנרגטי, בעל תעוזה, מחובר לאדמה אך גם פורץ דרך" אומרת נעמי פרלוב, המנהלת האמנותית של מרכז סוזן דלל,  "לא פעם במסעות עבודתי, נשאלתי על ידי מנהלי להקות ופסטיבלים  מארצות שונות, כיצד נוצרו בישראל הצעירה, הקטנה והמורכבת, כישרונות כה רבים. ואכן, הצורך  להמשיך ולייצר קרקע

המקום הזה להקת שאדן למחול
צילום יחצ
ראיתי פרפר רנה שינפלד
צילום יחצ

תרבותית- אמנותית חזקה, עשירה ופורייה בישראל קיים ומהדהד ומתוך כך החזון שעומד לנגד עיני, הוא טיפוחו של מרכז סוזן דלל כבית לכוריאוגרפים, רקדנים, אמנים, חוקרים ואנשי תרבות- רוח מהארץ ומחו"ל".

עוד מוסיפה ענת פישר לבנטון, מנכ"לית מרכז סוזן דלל, "בתקופה זו בפרט, הרגשנו שחשוב להמשיך בכל מחיר לטפח את היצירה התרבותית הישראלית ולכן החלטנו על אף אילוצי ומגבלות הקורונה,  לקיים את פסטיבל תל אביב דאנס, המתקיים כבר שני עשורים ברצף. הקצנו משאבים להעלאת המופעים של מיטב אמני המחול העכשווי בישראל, בפלטפורמה דיגיטלית ייעודית לטובת הפסטיבל".

פיגולים – אלה רוטשילד
צילום אפרת מזור

השנה בפסטיבל, 9 הופעות בכורה עולמיות בהפקה ייחודית וייעודית למדיה הדיגיטלית,  כולן של יוצרים ישראלים, במשך שבוע אחד בין ה – 8-16 בספטמבר, 2020 .

במשך 9 ימי פסטיבל תשודר מידי ערב,  בכורה עולמית אחת. המחיר לצופה יהיה נמוך במיוחד, למופע או כל סכום שהצופה ירצה לתמוך מעבר לכך, זו גם הזדמנות שאפשרה לתת פרנסה בימים אלה שבהם התעשייה מושבתת,  ליוצרים, לרקדנים, למוסיקאים, לעובדי במה, לתאורנים  ועוד.

המרכז מקווה שהעברת פסטיבל תל אביב דאנס לאון ליין בסטרימינג יחשוף את האומנים ויגרום לקהל הנאה מרובה.

פסטיבל תל אביב דאנסTEL AVIV DANCE

תל אביב דאנס הינו פסטיבל שנתי, המתקיים במרכז סוזן דלל מאז 1999 ומציג להקות מחול וכוריאוגרפים מקומיים ובינלאומיים. הפסטיבל היה מאז ומתמיד מוקד עליה לריקוד לשוחרי המחול ונחשב לאחד מהמובילים בעולם בתחומו. הפסטיבל זוכה לתמיכת משרד התרבות והספורט.

בין המשתתפים בפסטיבל השנה: אלה רוטשילד, עדי בוטרוס, אנסמבל מחול קייזר אנטונינו, אורלי פורטל, רועי אסף, להקת שאדן למחול, שלומית פונדמינסקי, תיאטרון מחול רנה שיינפלד ואנבל דביר.

  • ערב ערב בכל אחד מימי הפסטיבל תעלה יצירה אחת
  • מחיר כרטיס 20 ש"ח למופע, הפתוח לצפייה למשך 24 שעות.
  • ניתן לרכוש כרטיס משולב לכל 9 המופעים במחיר של 99 שח.
  • כל היצירות יוצגו באתר עד ה- 25 לספטמבר 2020
  • כמו כן ניתן לתרום למרכז סוזן דלל לעידוד המחול והיצירה הישראלית המתמודדים עם משבר הקורונה.
עדי בוטרוס
צלם אריאל תגר

לרכישת כרטיסים וצפייה במופעים באתר:telavivdance.suzannedellal.org.il