עמוד הבית » אמנות עכשווית CACR "מאות פעמים"

אמנות עכשווית CACR "מאות פעמים"

האלה דיאנה - דיאנה קוגן צילום רון פלד
בתחילת יולי תפתח במרכז לאמנות עכשווית ברמלה התערוכה "מאות פעמים" אשר, יציגו 4 אמניות , עבודות המעוררות שאלות ותהיות בהקשר של נשיות. האמניות יציגו בתערוכה עבודות רישום, ניאון, מיצבים ועוד, חלקן ענקיות, הממחישות את הרב גוניות תרבות ,מגוון דתות וקהילות בעיר רמלה.

"התערוכה החדשה היא הרהור מורכב, לעיתים הומוריסטי – אירוני אך לאו דווקא אופטימי, על נשיות בהקשריה החברתיים והפרטיים" אומרת ד"ר סמדר שפי אוצרת המרכז והתערוכה "לצופה מוזמנת חווייה ייחודית לאור קווי המתח השונים העוברים בין יצירות התערוכה, טורדים אבסורדים עיקשים ולעיתים גורמים לאי נוחות". מוסיפה שפי

179 של האמנית האלה אבו קישק שכתבה בערבית ובעברית מילים מתמלילי שיחות עם נפגעות עבירות מין. היא כותבת אותן בגדול על הקיר משאירה לדמיון הצופות ולצופים את הדימויים, את הזוועה. בעוד המילים הופכות דימויים לאבסטרקטיים.

ב"דיאנה" של האמנית דיאנה קוגן מוצגות עבודות במימדים גדולים כמו עוטפות את המתבוננות/ים.

"מישהי, אני אומרת, תזכור אותנו" היא כותרת הרישום הענק שמציגה קוגן ביצירה דיאנה עם כלבי הצייד.

דמותה של האלה דיאנה מורכבת: אלת הציד ופטרונית חיות הבר, אלת פוריות מגינת היולדות ובתולה.

הבחירה של קוגן לעסוק באלה שבשמה היא נקראת הופך את הרישום למעין דיוקן עצמי.

דיאנה קוגן צילום רון פלד

בעבודת הניאון "חומוס- פול" של נרדין סרוג'י מובילה האמנית את הצופה להתבוננות בנוכחות כתב ערבי במרחב הישראלי, ואולי המערבי. כתב ערבי מתקשר בדרך כלל לכיתוב פוליטי, אולי דתי וכאן מנכיח את היומיומי שהפך לסמל.

העבודות של נעמה ערד יוצרות אצל הצופה, בו זמנית, רתיעה ואמפתיה אינטנסיבית .

legally blonde – נעמה ערד צילום רון פלד

בעבודה Legally Blonde  גוף  מתומצת לקווים  דקים,  עשויים גרביונים  מתוחים, נדמה כמתריס, אך מקובע לרצפה במנעולי מתכת. ההחפצה, הרמיזה/הפניה לעבדות לופתת את הצופים.

התערוכה "מאות פעמים" מעלה הרהורים על מבנים של הצגת נשיות, החל במיתולוגיה (ב"דיאנה" צפון גם המיתוס הנסיכה דיאנה "מלכת הלבבות" האיקונית ) ועד בובות – מבובות חלון ראווה ועד בובות מין שצילן מהדהד ב  Legally Blonde .

עבודתה של הלא אבו קישק
צילום רון פלד

המרכז החדש שנפתח לפני מספר חודשים ע"י עיריית רמלה וקרן רמלה, במתחם ניהולו של רון פלד, מציע אמנות מהמעלה הראשונה כשמטרתו להרחיב את המקום שתרבות תופסת בחיינו.

המרכז מקום שניתן לדון  בנושאים מעוררי מחלוקת או כאב, להתעמת עם אתגרי ההווה ולדמיין את העתיד.

במסגרת כל תערוכה נערכים מפגשים עם קהל ודיונים עם יוצרות ויוצרים, הוגי והוגות דעות מקשת רחבה ככל הניתן.  בחללי המרכז  הממוקמים בבניין מנדטורי משנת 1922, יערכו בין שלוש לארבע תערוכות מתחלפות מידי שנה.

המרכז  יערוך פעילות בחללים נוספים ברחבי העיר רמלה, בהם היסטוריים כמו ברכת הקשתות.

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל ציין כי: "המרכז לאמנות עכשווית ברמלה, מהווה מרכיב תרבותי חשוב ומרכזי המשקף את החיים המשותפים בעיר רב תרבותית.

התערוכה "מאות פעמים", הרביעית בסדרה, היא הוכחה שרמלה מצויה על מפת האמנות העכשווית בישראל, כיאה לעיר תרבות מובילה – רמלה עיר עולם. אני מזמין את הציבור למרכז לאמנות עכשווית בעיר רמלה".

נעילה: 15.10.2020

שד' הרצל 112 רמלה

לפרטים נוספים: 050-743-1106 ובאתר.

שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 11:00-15:30 שישי ושבת סגור

הוספת תגובה

הוספת תגובה