עמוד הבית » ארטיום דולגופיאט האלוף האולימפי מעמיד למכירה את המדליה שזכה

ארטיום דולגופיאט האלוף האולימפי מעמיד למכירה את המדליה שזכה

ארטיום דולגופיאט, צילום: גיא ביטמן
ארטיום דולגופיאט, האלוף האולימפי (טוקיו 2020), זכה במדליית זהב ובתואר אלוף העולם, אולם לא הצליח לחגוג מעולם את הזכייה. שכן התחרות התקיימה ביום שבת, השביעי לאוקטובר, בזמן שמדינת ישראל היתה תחת מתקפת החמאס.

כשהחדשות אודות התקיפה לא הפסיקו להגיע ולערער את הנפש, דולגופיאט סיפר כי התעקש לעלות על פודיום הזוכים עם דגל ישראל ועליו סרטים שחורים והקדיש את ההישג ההיסטורי למדינת ישראל ולתושבי העוטף. מאז דולגופיאט, ספורטאי מכבי תל אביב שיצא לאליפות העולם במסגרת נבחרת ישראל של איגוד ההתעמלות, התלבט רבות עם עצמו, כיצד יוכל לסייע באופן משמעותי לעוטף עזה בנוסף למעורבותו בפעילות קהילתית במפגשים ישירים עם משפחות של מפונים מהעוטף.  אחרי שבחן אפשרויות שונות, החליט להעמיד את המדליה היוקרתית בעלת הערך הסנטימנטלי למכירה פומבית, שכל הכנסותיה יועברו לסיוע עבור יישובי העוטף.

המכירה תתקיים ביום ראשון 7 בינואר בשעה 21:00.

מדליית הזהב ארטיום דולגופיאט צילום: גלי להב

 

הסכום ההתחלתי לרכישת מדליית הזהב של ארטיום דולגופיאט מאליפות העולם 2023, עומד על 100,000 $ (מאה אלף דולרים). הכסף מהמכירה יועבר במלואו לקרן שורש המתמקדת בעזרה מיידית לנפגעי התקיפה של חמאס, הזקוקים לסיוע מידי בשמירה על חייהם.קרן שורש מתמקדת בסיוע לישובים: כיסופים, ניר עוז, כפר עזה, משמר הנגב, בארי ושדרות. https://www.shoreshfund.org/he