עמוד הבית » היום הנוער סובל מתמיד !! כיצד ניתן לעזור לו?

היום הנוער סובל מתמיד !! כיצד ניתן לעזור לו?

דיויד מנשירוב ב צילום: טל שטאל
הנוער היום נמצא בלחץ רב להיות "מושלם". הם מתאמצים לקבל יחס ופידבק מהסביבה כדי להרגיש שהם מצליחים ומוערכים. כאשר הם לא מקבלים את היחס הרצוי, הם יכולים להגיע למצב שבו הם מתעללים בעצמם או באחרים כדי למשוך תשומת לב.

המלחמה ואי הודאות שהתרחשו בשנה האחרונה משפיעים בצורה קיצונית על הילדים והנוער. הם מתקשים בלימודים, בחברה, בתקשורת עם השני ובטירוף של הרשתות החברתיות. הם מתקשים להתמודד עם הלחץ הגבוה והפחד מהעתיד וזה יכול לגרום להם להתפרק ולפגוע בעצמם או באחרים. הם יכולים להתעלם מהלימודים, להתנהל באופן לא ראוי בחברה ולהתמודד בצורה שלילית עם התקשורת החברתית.כל זה יכול להשפיע על הפיתוח האישי והחברתי שלהם.

נעים מאוד, דיויד מנשירוב – מאמן העצמה והתפתחות לילדים נוער וספורטאים. בשנים האחרונות אימנתי אלפי ילדים ובתקופה האחרונה אני רואה – הנוער סובל מתמיד !

ישנן דרכים לעזור לנוער להתמודד עם אתגרים אלה

ראשית, חשוב לדבר על הנושא. עלינו להבין שהצעירים עוברים תהליך קשה וזה לא דבר שהם יכולים להתמודד אתו לבד בצורה טובה יותר. עלינו להקשיב לצעירים ולתת להם את התמיכה והעזרה שהם צריכים. הורים יכולים לשמש דוגמא טובה ולהראות לילדים שהם מוערכים ומקובלים כפי שהם. חשוב לתת להם את היחס המתאים ולהעניק להם את הכרת השוויון שהם מחפשים. כשהם ירגישו שהם מקובלים ומוערכים כפי שהם, הם יוכלו להתמודד עם הלחץ החברתי בצורה יעילה יותר.

כמו כן, חשוב לספק לנוער כלים להתמודד עם הלחץ החברתי והפיזי הגבוה שהם נתקלים בו והאי ודאות. יש ללמד אותם כיצד להתמודד עם רגשות של חוסר ביטחון ולהתחיל להבין שאין אנשים מושלמים ושהם יכולים להיות מאושרים ומצליחים בדרכם האישית. בנוסף, יש לעודד את הנוער להתעסק בפעילויות שמעניקות להם תחושת שליטה והצלחה, כמו ספורט, אמנות, ותחומים אחרים שמעוררים את יכולותיהם האישיות ומסייעים להם להתפתח ולהתגבר על אתגרים.

צילום: pexels

מעבר לכך, הבנת ההשפעה של הרשתות החברתיות על חייו והשליטה בשימושו היא דבר חיוני לנוער. המדיה החברתית מלאה בשמועות ושקרים.
היכולת לזהות את ההבדל בין המציאות ברשתות החברתיות לבין המציאות האמתית יכולה לחסוך הרבה אבחנות שגויות ולהביא להבנה מדויקת יותר של המציאות סביבנו. יש ללמד את הנוער כיצד להשתמש ברשתות החברתיות בצורה בריאה ומאוזנת, ולהזהירם מהשפעות שליליות כמו השוואות ודיכוי ולהעניק להם כלים להתמודדות איתם.

צילום: pexels

לסיכום, הנוער היום נמצא במאבק מתמיד לקבלת אישור חיצוני ולהתמודד עם אתגרים חברתיים ונפשיים. עלינו לדבר על הנושא ולהבין שהם עוברים תהליך קשה, לתמוך ולעזור להם להתמודד בצורה יעילה יותר עם הסיטואציה על ידי חינוך מודרני שמתמקד בפיתוח יכולות מנטליות, נפשיות וחברתיות, הבנת השפעת הרשתות החברתיות והשליטה בשימושן, חשיבה חיובית, שיפור יכולת התמודדות עם לחץ ואי-ודאות ולעודד אותם להיות עצמם. כל אלה יכולים לסייע לנוער להתגבר על האתגרים הנוכחיים ולהתפתח לדור העתיד בצורה טובה יותר ושכל אחד יכול להשפיע  ולהצליח בדרכו האישית.

מאת דיויד מנשירוב
מאמן העצמה והתפתחות לילדים נוער וספורטאים
deividmana@gmail.com