עמוד הבית » הסכם שיתוף פעולה ראשון לאחר כינון היחסים הרשמיים עם האמירויות

הסכם שיתוף פעולה ראשון לאחר כינון היחסים הרשמיים עם האמירויות

מימין אחמד בן סוליאם ויורם דבש חותמים על ההסכם צילום אסף לוי
הסכם נרמול היחסים בין איחוד האמירויות לישראל רק נחתם לפני ימים אחדים, אבל בורסת היהלומים הישראלית כבר הספיקה להכריז כי חתמה ערב ראש השנה על הסכם לשיתופי פעולה כלכליים בין המדינות בתחום היהלומים.

על פי ההסכם לשיתוף הפעולה, בורסת היהלומים הישראלית צפויה לפתוח נציגות במגדל אלמאס שבדובאי  בעוד, DMCC צפויים לפתוח במקביל משרדים במתחם בורסת היהלומים שברמת גן וזאת במטרה לקדם את הסחר המשותף  בין שתי המדינות.

בנוסף,  במסגרת ההסכם, יפתחו השניים יחדיו הזדמנויות עסקיות חדשות, יעצימו את הדיאלוג בין השניים, יקיימו מידי שנה ימי עיון ותערוכה  משותפת שתתקיים בדובאי וברמת גן לסירוגין , ועריכת חקר יוזמות משותפות ליצירת הזדמנויות מסחר יעילות לשני הצדדים בתחומים נוספים. מטרת הסכם:  לאפשר צמיחה מחודשת לתעשיית היהלומים, פיתוח ידע בין יהלומני ישראל ליהלומני דובאי, קידום הקשרים בין השניים ושיתוף ידע מסחרי בן הצדדים לטווח הארוך.

במעמד חתימת ההסכם שנערך היום (ביום חמישי ה-17.9) בשיחת וידיאו  בין ישראל לבין איחוד האמירויות, לקחו חלק  מר יורם דבש –  נשיא בורסת היהלומים הישראלית ונשיא הפדרציה העולמית לבורסות היהלומים, ומר אחמד בן סולייאם – יו"ר בורסת היהלומים בדובאי . בהמשך לחתימת ההסכם בקרוב צפויה לצאת משלחת עסקית להנעת ההסכם לפעולה.

בכוונת הבורסה הישראלית ליהלומים  לבחון קידום פרויקטים נוספים מול בורסת  היהלומים בדובאי, וזה על מנת לאפשר מנועי צמיחה לתעשיית היהלומים הישראלית.

יורם דבש נשיא בורסת היהלומים מסר: "אנו גאים ביותר לשתף פעולה עם עמיתינו בדובאי על ידי שיתוף בידע ומומחיות שלדעתנו יקדמו את תעשיית היהלומים בגבולותינו ומחוץ להם. אנו רואים בתחום הזדמנות לבניית יחסים קרובים, שגשוג ופיתוח הענף. אני מאמין שזו חובתנו כמנהיגים עסקיים  להוביל את הדרך קדימה לחיזוק שיתופי פעולה. ה DMCC הינה חברה ממשלתית המאגדת תחתיה למעלה מ 16 אלף חברות בתחומי הסחר, כך שחתימת הסכם

שיתוף הפעולה עם בורסת היהלומים, שגם היא מאגדת למעלה מ 1100 חברות בין לאומיות, מעידה על הפוטנציאל האדיר הטמון בהסכם".

אחמד בן סוליים, יו"ר הבורסה ליהלומים בדובאי אמר: "ההסכם האסטרטגי שנחתם בין בורסת היהלומים לדובאי לבורסת היהלומים בישראל הוא הסכם חשוב אשר פותח פוטנציאל עצום לשני הצדדים. ממשלת דובאי הטילה על ה DMCC את המשימה של להניע את סחר הסחורות העולמי דרך דובאי, והסכם זה ימשוך עסקים לאמירויות וכן יגביר את הסחר האזורי והבינלאומי של אבן יקרה זו. איחוד האמירויות הערביות וישראל הן ביתן של שתיים מהכלכלות הדינמיות והחדשניות ביותר במזרח התיכון. הסכם זה סולל את הדרך לשיתוף פעולה נוסף במגוון סחורות בתקופה מרגשת מאוד להתפתחות באזור. אנו מצפים לעבוד לצד השותפים שלנו בישראל ".

לדבריו: "שתי הבורסות התחייבו לשיתוף ידע, מומחיות וניסיון, קידום הזדמנויות סחר דו צדדיות ושותפות בתערוכות, ביקורים וכנסים בכדי להגביר את הסחר האזורי ולתמוך בצמיחתה של תעשיית היהלומים העולמית".