עמוד הבית » הקרנפית קרן פלס מרחיבה את המשפחה

הקרנפית קרן פלס מרחיבה את המשפחה

צלם: אלעד הרשקוביץ קובל גדול
קרן פלס הקרנפית שלנו מהספארי המליטה בשנייה וגם הפעם מדובר בגורה, נקבה!

חרי שהמליטה את קיפנזי לפני שלוש שנים וחצי, הגיע הזמן להרחיב את המשפחה,

כבר ב-30 לדצמבר, היא החלה לדחוק את קיפנזי בתה ולנו היה כבר ברור שההמלטה קרבה ובאה. אבל עוד לפני שהמטפלים הכניסו אותה לבית היולדות שבשטח הפתוח, היא המליטה מחוץ לאזור המגודר.

כדי שתוכל לעבור את השבועות האלה ברוגע ובקלות המטפלים עודדו באותה באמצעות שביל של חציר ותערובת, להיכנס לאזור השמור והמגודר ותוך מספר דקות היא כבר הייתה שם עם בתה.
במהלך השבועות האלו היא שהתה שם, ינקה, צפתה בקרנפים האחרים ובשאר בעלי החיים כשהיא ואמה מוגנות מכולם. המטפלים תכננו להשאירה עם בתה לפחות עוד שבוע או שבועיים אך ביום חמישי, רגע לפני רדת החשכה, הגורה הקטנה והסקרנית שלה החליטה לצאת דרך סורגי בית היולדות בכוחות עצמה.
היא החלה לרוץ לכל עבר ובדרך גם פגשה את הזכר עטרי שניסה לדחוף אותה בזמן שאמה לא יכלה להיות שם לצידה. המטפלים מיהרו להוציא את האם מהאזור התחום והשתיים התאחדו מיד.
מכיוון שקרן פלס הקרנפית היא כבר אמא מנוסה, היא החלה להרחיק את עטרי הזכר ולא נתנה לו להתקרב לבתה הקטנה.
כעט האם ובתה השנייה שהיא למעשה הקרנפית ה-31 שנולדה בספארי מאז הקמתו, מסתובבות בשטח הפתוח. הקטנטנה מקבלת שיעורים מאמה ולומדת להתמודד עם המשפחה שלה וכל שאר בעלי החיים.
הספארי הוא גן החיות המוביל באירופה ברביית קרנפים וכל המלטה כזו היא התרגשות גדולה וגאווה אדירה. מדובר בבעל חיים שנמצא בסכנת הכחדה וריבוי הקרנפים הוא בעל חשיבות גדולה במיוחד.
גם סוגיית השם היא חשובה כמו בכל המלטה בספארי וכבר החלו להיאסף מספר שמות בשפה הסואהילית המתחילות באות ק' כשמה של האם. אנחנו מקווים כי כבר בימים הקרובים נוכל להכריז על השם הנבחר.

 

 

 

 

 

 

אזור קבצים מצורפים