עמוד הבית » יקב Ya Winery

יקב Ya Winery

צילום: נעמה משיח כהן
בחול המועד נערכה ההשקה הראשונה של היינן יוסי אשכנזי ביקב Ya Winery אשר שוכן בגליל העליון מול נוף עוצר הנשימה המשקיף אל הרי לבנון תוך כדי הליכה לכיוון היקב, הרוח נושבת בעדנה על שערנו עם שילוב של מקום אותנטי ומודרני .וזה רק שעה ו45 דקות מתל אביב.

יוסי אשכנזי, מבכירי הייננים בארץ השיק את היקב החדש הנקרא Ya Wineryהשוכן במבנה אבן עתיק בן למעלה מ-70 שנה, הממוקם בלב המושב כרם בן זמרה, אשכנזי, דור שלישי למשפחת חקלאיים ונכדו של מייסד כרם בן זמרה בנימין אשכנזי ז"ל, הוא דמות ותיקה בנוף היין המקומי, המגדל כרמי יין ומייצר יינות איכות  משובחים למעלה מעשרים שנה. באמתחתו ניסיון רב בתחום ויינות שקצרו שבחים ואף זכו בפרסים בינלאומיים.

צילום: פרטי
צילום: פרטי

יינות היקב  מופקים מענבים אשר גודלו בכרמי היקב הכרמים, ובבעלותו של אשכנזי, נטעו עוד בשנות התשעים בלב אחד מאזורי כרמי היין המשובחים והמבוקשים ולמורדותיו הצפוניים של רכס הר מירון. הכרמים  נמצאים בגובה של 870 מטרים מעל פני הים. הענבים גדלים בתנאי אקלים אופטימליים על קרקע בזלתית פורייה ובטיפול מסור ומוקפד. האשכולות המובחרים ביותר נבצרים בבציר ידני בשעות בוקר מוקדמות, לאחר הליך בחירה וניפוי קפדני.

צילום: פרטי
צילום: פרטי

יוסי אשכנזי, מייסד ומנכ"ל Ya Winery: היקב החדש נולד מתוך התשוקה הגדולה שלנו ליין, והרצון להביא לעולם יינות פרמיום ייחודים ואיכותיים אשר מייצגים נאמנה את החיבור העמוק וארוך השנים שלנו לאדמה ולכרמי כרם בן זמרה – מהכרמים הטובים בארץ. ההיכרות העמוקה וארוכת השנים שלנו עם האזור והגפנים שלנו הם אלו שמאפשרים לנו להעניק תשומת לב אישית לכל בקבוק: החל מגידול הגפנים, דרך הליך הברירה הקפדני של האשכולות ועד לבקבוק היין עצמו בקורונה התגעגעתי לייצר היין וכך היקב החדש נוצר".

צילום: פרטי

סדרת היינות הראשונה של Ya Winery כוללת שלושה סוגים:

רוזה 2021 – -רוזה- המופק משלושה זני ענבים  אדומים שונים.

יין לבן 2021 -המופק מענבי סובניון בלאן .

יין אדום יבש 2020 -המורכב מענבי קברנה סובניון שהתיישנו שנים עשר חודשים בחביות עץ אלון  צרפתי.

חוויה אישית: הגעתי אל היקב בהתפעמות מול הנוף המעורר את החושים התחלתי ביין הרוזה יין  צעיר צבעו ורדרד ומעודן יש בו איזון בין הפרי לארומה העדינה של החבית בעל ניחוחות פרחוניים וסיומת יבשה. הרוח המנשבת הקרירה של חודשי האביב ישבתי מול הנוף ולא הפסקתי להריח באפי את היין הצעיר והקליל . לאחר הפסקה קלילה טעמתי את היין הלבן אלו הן רגעים קסומים של מבטים בנוף של הרי לבנון עם היין הלבן נקי רענן יש בו רכות בפה יין אלגנטי ואינטליגנטי בניחוחות פירות טרופיים המעורר את החושים ובעל סיומת ארוכה. מומלץ לשתות בטמפ' 13-16 מעלות.

במידה וחשקה נפשכם להישאר באזור ולהמשיך להנות מן הטבע המרגש ממליצה על טיול ג'יפים בתוך הנוף ההררי עם שמש שמלטפת את הפנים.

צילום: פרטי

השנה התברכנו בגשמים והנחלים מלאים במים, החורש הירוק יצאנו למסלול ליד יקב  Ya Winery נסיעה לתוך הנוף והכרמים במקום. איתמר נולד בצפת בן המקום כך שההיכרות עם המקום עשרות שנים. הנסיעה הייתה מאתגרת ומעניינת עברנו נחלים אשר זרמו בהם מקורות מים, השטח הרירי וסלעי והנסיעה בה היתה מיוחדת, קצת אבק על הפנים אבל השמחה מרגשת כפליים ובתקופה שהכול פורח העצים התמירים רעננים ומזג אויר נפלא.

צילום: פרטי

איתמר בחיוכו הכובש הסביר על המסלול ומה אנו רואים בדרך שסיימנו נשאר לנו טעם לעוד התארגנו וחזרנו ללגום את היין האדום קברנה סוביניון מול שעת בין הערביים היין צעיר ארומטי ובעל נוכחות בחך. יצאנו שמחים מרוצים ונהנו מכל רגע שהפך להיות קסם. ולנו נותר להיזכר ולהגיע שוב למקום לחוויה נוספת.

צילום: פרטי

טיולי ג'יפים איתמר להזמנות: 050-2333871

הוספת תגובה

הוספת תגובה