עמוד הבית » למה חשוב לבדוק ולעשות סדר במוצרי הקוסמטיקה ולהוציא את מה שפג תוקף

למה חשוב לבדוק ולעשות סדר במוצרי הקוסמטיקה ולהוציא את מה שפג תוקף

צילום: pexels
פעם בכמה זמן כולנו עוברים על ארון התרופות ומוצאים את תרופות פגי התוקף, אותן הקופסאות הבלויות של כדורים וסירופים שכבר הספיקו לשנות צבע כמעט והחליפו את מצב הצבירה.

אנו מקפידים על כך מאחר שידוע שנטילת תרופה שפג תוקפה מביאה עימה סיכונים בריאותיים חומרים ביותר. סיכון דומה מהווה שימוש במוצר שליקחתו איננה אוראלית, אלא נמרחת על עור, שיער או שפתיים. גם כאן צפויות תופעות לוואי לא נעימות שעלולות להופיע באזורים חשופים שמשמשים ככרטיס הביקור שלנו. תופעות כמו: גירוי, זיהום, פטריות , אדמומיות, קילוף הפרשות מוגלתיות ועוד.

צילום: pexels

 

על מנת למנוע את כל זה, עלינו להקדיש תשומת לב יתרה למוצרים בהם אנו משתמשים ולשים לב עוד במעמד הרכישה על תאריך פג התוקף ולעקוב אחריו. עלייך לדעת שחייהם של מוצרי קוסמטיקה וטיפוח נמשכים בין חצי שנה לשנתיים. שפתונים מחזיקים ברוב המקרים עד שנתיים ממועד הייצור, מסקרה בין חצי שנה לשנה, פודרה וצלליות עד שנה וחצי.

צילום: pexels

ההמלצה, ראשית יש לבדוק עוד במעמד של רכישה את תאריך פקיעת התוקף, שחברות היצרן מחויבות על פי חוק לציין על המוצרים, גם שמדובר בדוגמיות ולהכניס מועדים אלה ביומן הדיגיטלי שלנו (אאוטלוק, ג'ימייל או אפילו בנייד) כך שנדע בדיוק מתי עלינו לבדוק אם המוצר פגום.

הצעה נוספת היא לא לשמור מוצרים אלה במקומות שיש בהם טמפרטורה גבוהה, כמו רכב או אמבטיה. במקרה שמספרי תאריך פקיעת התוקף נמחקו או טושטשו ובלתי אפשרי להיות בטוחים, קיימים סימנים מזהים שמאפשרים לנו לא ליטול סיכונים.

צילום: pexels

שינוי ניחוח התכשיר. מוצר פג תוקף לרוב יקבל ריח לא נעים. שינוי גוון / צבע המוצר

מה עושים?

במפורש – להשליך לפח!

לימור לרר, צילום: גיא הכט

הכותבת הינה בעלת הקליניקה- לימור לרר לטיפולי פנים ואסתטיקה בפתח תקווה, קוסמטיקאית מקצועית מזה 14 שנים המתמחה בטיפולי אקנה.

לעוד טיפים והמלצות למוצרים כנסו לאתר הבית של לימור לרר: www.limorlerercosmetics.co.il, 0504266599