עמוד הבית » פסטיבל הפסנתר של תל אביב
תרבות

פסטיבל הפסנתר של תל אביב

פסטיבל הפסנתר צילום יעל צור
מעל 300 מוזיקאים והרכבים, אמנים, יוצרים, שחקנים ומשוררים יופיעו בפסטיבל הפסנתר מס' 21 של תל אביב-יפו וייקחו חלק ב- 58 מופעים שונים שיועלו במסגרת הפסטיבל – מופעים חד פעמיים, הפקות מקור, מופעי השקה, מופעי מחווה

כמדי שנה חוזר אלינו בתחילת החורף פסטיבל הפסנתר, וגם השנה הוא עשיר, מגוון ומייצג את העידן הרב-תרבותי והרב תחומי של המוזיקה הישראלית בת זמננו.

מופעי הפסטיבל יתפרשו בעשרה אולמות בעיר, ב"קריית הפסטיבל" יתקיימו המופעים בחללים ובאולמות השונים של מוזיאון תל אביב לאמנות: אולם רקנאטי, אולם אסיא, אולם קאופמן, גלריה מיזנה בלומנטל, הגלריה לאמנות ישראלית עכשווית, בתיאטרון הקאמרי.

מופעים נוספים יתקיימו גם באולם נגה ביפו ובמרכז ענב לתרבות. השפע האמנותי-מוזיקלי של הפסטיבל מקפיד לשלב בשנים האחרונות יוצרים ואמני מיינסטרים במופעים מיוחדים לצד אמני אינדי המצליחים לעורר עניין רב בארץ כמו גם בחו"ל.

סגנונות מוזיקליים שונים, מגוון שפות, ז'אנרים תרבותיים ואקספרימנטים מוזיקליים, הם מאבני ביסוד של הפסטיבל. ספוקן, אינדי, אתני, רוק, אלקטרוני ופופ, לצד מוזיקה ים-תיכונית, קלאסית, שירה, ארץ ישראל היפה ומוזיקה יהודית- אמונית, חוברים יחד לחמישה ימים של מוזיקה איכותית של מיטב היוצרים והיוצרות הישראלים.

הפסטיבל מאפשר חופש אמנותי ליוצרים הלוקחים בו חלק, והקהל הממלא את האולמות (בתפוסה של מעל 90%)! נהנה מידי שנה, לגלות מוזיקה איכותית, אמנים מהקלסיקה הישראלית לצד חדשנות, הפקות מפתיעות, הרכבים מיוחדים ואפילו כלי נגינה שלא ידע  על קיומם.

פסטיבל הפסנתר הוא פסטיבל המוזיקה הגדול בארץ, אשר במשך 21 שנות קיומו כבר הוליד שילובים מנצחים ומופעים רבים שהמשיכו את דרכם גם מחוץ לפסטיבל והונצחו באלבומים מיוחדים ובווידאו.

השנה מקדיש הפסטיבל מופע מחווה מיוחד למוזיקאית והפסנתרנית אלונה טוראל שהלכה לעולמה במאי השנה, והייתה חלק בלתי נפרד מהפסטיבל משך כל שנות קיומו.

בערב שיועלה לזכרה יופיעו על הבמה מיטב האמנים שעבדו איתה לצד יוצרים צעירים שהעריצו והושפעו ממנה, בין השאר ייקחו חלק במופע חוה אלברשטיין, שלום חנוך, נורית גלרון, יוני רכטר, דורי בן זאב, אלון עדר, הפלטינה, דורון טלמון, מאיר ישראל, ורד פיקר, משה לוי, אלון הלל, יוראי אורון, שמוליק בודגוב, מיקי שביב, אלון אולארצ'יק, נדב הולנדר, אריאל הורוביץ ועוד.

 הפסטיבל מציין השנה גם את שנת אלתרמן בשלושה מופעים מיוחדים: "הלילה שלך" שירים חדשים מאת רמי הראל ונעמה נחום – דיאלוג בין אלתרמן לביתו תרצה אתר, "מגש הקצב" מופע מיוחד לשירי אלתרמן לילדים, ו"כשוילנסקי פגש את אלתרמן" ציפי זרנקין ונתן סלור עם הלהיטים היפים של אלתרמן ווילנסקי, שמארחים את רן אלירן.

מנהל הפסטיבל: שאבי מזרחי, סגן מנהל אגף תרבות ואמנויות ומנהל המחלקה למופעים

הפקה:  המחלקה למופעים בעיריית תל אביב- יפו ובשיתוף "המון ווליום" ו"זאפה".

מנהלת אמנותית: אתי אנטה-שגב

כרטיסים : זאפה  9080*  ובאינטרנט zappa-club.co.il

מחירי כרטיסים בין 159-59 ₪

הנחות לתושבי תל אביב-יפו בעלי כרטיס דיגיתל

מידי ערב יתקיימו ברחבת המוזיאון והמשכן מופעים פתוחים לקהל הרחב (מותנה בתנאי מזג האוויר).