עמוד הבית » פסטיבל "סופר ג'אז" הבינלאומי אשדוד

פסטיבל "סופר ג'אז" הבינלאומי אשדוד

Igor Ignatov , צילום: אלכס גור, הארט דרייב
חגיגת ג'אז בינלאומית באשדוד במסגרת פסטיבל "סופר ג'אז אשדוד" הנערך זו השנה ה-13. על במת הפסטיבל יתנגנו יצירות ג'אז קלאסיות וחדשות, מוסיקה קאמרית, אתנית ורוק.

באי הפסטיבל ייהנו מגווני הג'אז לסוגיו: קלאסי, רוק-ג'אז, בלוז, סול-בלוז, ג'יפסי סווינג ועד לג'אז אקסטרים. הג'אז במיטבו, מוכר וחדיש בו בזמן, פשוט או מתוחכם, ותמיד ייחודי ומפתיע. הפסטיבל מאפשר לכל חובב מוסיקה ובכלל, למצוא את החיבור האישי שלו לעולם הג'אז, דרך הייחודיות של כל אחד מהאמנים והאמניות, ההשפעות המוזיקליות והשילובים המרתקים של אמני הג'אז על הבמה.

John Lee, צילום: אלכס גור, הארט דרייב

בפסטיבל ייערכו הופעות מיוחדות: הרכב הג'אז והדיקסלנד השבדי "משפחת קרלינג" – אנסמבל המורכב מזוג הורים הנס ואיינה ושלושת ילדיהם: גרדה, מקס ואולף. כולם מנגנים על שלל כלים ומלבד המוסיקה הם משלבים גם את אמנויות הקרקס. ג'ון לי – הבסיסט של החצוצרן האגדי דיזי גילספי, יחד עם החצוצרן ג'יימס גיבס ונגן הטרומבון המועמד לגראמי סטפורד האנטר. רון ג'קסון המועמד לגראמי; גיטריסט ג'אז, מלחין, מעבד ומדריך ג'אז מארה"ב, טומי קמפבל מתופף הג'אז האמריקאי, יעקב מיימן מורה במכללת ברקלי למוזיקה; סקסופוניסט, מלחין ומעבד, הזמרת סטפני ז'נוט המבצעת ג'אז ורית'ם אנד בלוז מודרני. הפסנתרן המלחין והמנצח – גיל שוחט, הזמרת אלה ריד זוכת פרס פסטיבל הג'אז של מונטריי, הזמרת טילדה רג'ואן, Los Emigrantes אנסמבל פלמנקו ג'אז המנגן מוזיקה ספרדית, הזמר דני שגיא, מתופף הג'אז איגור איגנטוב ונגן הקונטרבס ולרי ליפץ.

GibbsJames, צילום:אלכס גור, הארט דרייב

הניהול האמנותי של הפסטיבל הופקד בידיו של לאוניד פטשקה – פסנתרן בינלאומי שהחל לנגן בפסנתר בגיל 4, ומגיל 14 החל להופיע על הבמה המקצועית ונמנה עם נגני הג`אז הגדולים בבריה"מ. בסגנונו לקח פטשקה את הג'אז לעולמות של מוסיקה אתנית והאלתורים, על בסיס הג'אז המסורתי וביסס את מעמדו כאמן – וירטואוז מבריק. לאורך השנים משלב פטשקה בעבודתו פסנתר קלאסי וחשמלי, סינטיסייזר וכלי הקשה מיוחדים ומופיע כסולן באולמות בכל רחבי העולם. מאז עלייתו ארצה (1990) זכה פטשקה ב 17 פרסי ג`אז לאומיים ובעיר מגוריו, אשדוד, בה יזם ועזר להקים את פסטיבל "סופר ג'אז אשדוד".

הפסטיבל ייערך ב18-19 באוקטובר, במשכן לאמנויות הבמה, אשדוד.

מחיר כרטיס: 40-70 שקלים

לפרטים והזמנות: פסטיבל סופר ג'אז אשדוד

הוספת תגובה

הוספת תגובה