עמוד הבית » "שמונה הרים"

"שמונה הרים"

שמונה הרים פוסטר
ע"פ ספרו של פאולו קונייטו, בימוי: פליקס ואן חרונינגן, שרלוט ונדרמרש

סרט יפיפה רגיש ונוגע ללב. על: ילדות ובגרות, חברות אמת, יחסים בין בן לאביו והמסע של כל אחד בחיים ובעולם. בשילוב רקע נופים עוצרי נשימה בהרים האלפים האיטלקיים, נרקמת לה ידידות ובמשך הזמן חברות אמת בין 2 נערים מאוד שונים האחד מהשני.

צילום: באדיבות קולנוע חדש

פייטרו הנער האמיד ממילנו המגיע לכפר גרניה עם הוריו לתקופת הקיץ.וברונו נער ההרים המחוספס והחברותי אשר מלמד את פייטרו את מהות חיי החופש בכפר בניגוד לחיים הצפופים והרועשים שחווה פייטרו בעיר.ברונו מלמד אותו חליבה,טיפוס ודילוג על ההרים.כיצד מייצרים גבינות ועוד.
הוריו האמידים של פייטרו פורשים חסותם גם על ברונו ומנסים לשכנעו לעבור ללמוד במילנו. אבל אביו מתנגד וברונו חוזר לכפר.

צילום: באדיבות קולנוע חדש

אביו של פייטרו היה מטפס הרים נלהב ושקדן והוא מטפס עם 2 הנערים לפיסגת הקרחון.ברונו מצליח אך לפייטרו קשה ואביו מתאכזב ממנו מאוד.
החברים הטובים מתבגרים ברונו אינו מצליח כגבינן והוא עובד בבית המרזח בכפר.פייטרו אינו מוצא את עצמו, מטייל מארץ לארץ ועוסק בעבודות שונות.שנים לאחר מכן לאחר שאביו נפטר הוא מחליט לשקם את הצריף בשמונה הרים אותו ירש מאביו, החברים הטובים נפגשים כבר כאנשים בוגרים כשכל אחד כבר חווה מסעות שונים בחייו.

צילום: באדיבות קולנוע חדש

אך, חברות אמיתית היא נצחית והם מתאחדים שוב ובונים את הבית על הרכס יחד. זה כוחה של חברות אמת שאינה מושפעת מזמן ומרחק. ברונו מתחתן ונשאר לגור בבית שעל הרכס ופייטרו ממשיך לסייר בעולם הפעם כיוצר של סרטים דורומנטריים. הסרט יפיפה ומרתק וכמובן מעורר מחשבות על המסע שעובר כל אחד מאתנו בחייו מילדות לבגרות. צילומי הטבע הנהדרים מוסיפים להנאה הצרופה. ומה קורה בחייהם של 2 החברים זאת תוכלו לראות אם תרוצו לצפות בסרט.
מומלץ

באדיבות קולנוע חדש.

הפקה: איטליה-בלגיה
זכה בפרס השופטים בפסטיבל קאן השנה. הסרט יוצא לאקרנים ב 8 ביוני, בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה