עמוד הבית » תרבות איפור
איפור ובישום

תרבות איפור

תרבות האיפור צילום יחצ
בעידן הנוכחי בו הנוכחות שלנו נמדדת פעמים רבות על פי התמונה שלנו ברשתות החברתיות האיפור מקבל משמעות רבה. הפילטרים באינסטגרם גורמים לנו להראות נפלא בעולם הוירטואלי ואנו מעוניינים ליישם זאת גם בעולם הממשי. מפתיע לגלות, אך קיימת תרבות איפור המשתנה בין מדינות וכללים שמתאימים למערב עשויים להיות שונים לגמרי במזרח. אספנו עבורכם מספר מאפייני איפור שניתן לזהות במדינות שונות.

גוונים בהירים ביפן
ביפן, אנו עדים לניסיון לשוות לפנים מראה של חרסינה באמצעות מייק אפ בגוונים בהירים מאד. בנוסף, צלליות בגוונים ורדרדים מעטרות את החלק התחתון של העין במקום האיליינר שאנו מכירים במקומות אחרים. גווני השפתון עדינים מאד ונעים בין כתום לוורוד. התוצאה: מראה המזכיר בובת ראווה ועור עדין מאד.
קוריאה: המראה הטבעיבקוריאה, נשים מכוונות למראה הטבעי ומשתמשות בכמות גדולה של לחות לפנים ועליהן מייק אפ בצבע עדין.

הצלליות אף הן ורודות אך במקום למקמן מתחת לעיניים הן מדגישות את עצמות הלחיים בעדינות רבה. איילינר לבן או ורוד מדגיש את העין אפילו יותר. העור נראה כאילו האישה מסמיקה קלות. צבעי השפתון בהירים מאד והשפתיים נראות טבעיות, כמעט כאילו לא נעשה שימוש כלל במייקאפ אלא רק בגלוס.

הגבות העבות של הישראליות בעוד ברחבי העולם אנו רואים פעמים רבות את הגבות הצרות והעדינות, בישראל הטרנד כיום הפוך לחלוטין.

מראה פנים הכולל גבות עבות שאופרו באמצעות עיפרון מיוחד או אפילו קעקוע קבוע. אם נבחין בתמונות של הדוגמניות הישראליות נראה את הגבות העבות יותר. עבורנו הדבר נראה טבעי מאד, אך כאשר דמות אחת ב"משחקי הכס", חאליסי (אמיליה קלארק) הופיעה על הסט עם גבות עבות העיצוב הייחודי היה נראה שונה מאד ביחס לנשים האחרות על הסט.
איפור בצרפת

אנו עדים לשימוש במסקרה במקום בריסים מלאכותיים וכן שפתון בגוונים אדומים קלאסיים. הפנים מאופרות בגוון דומה לצבע הפנים עם נטייה דווקא להכהות מעט את הפנים, במקום הניסיון להבהירן כפי שראינו במדינות המזרח הרחוק.
איפור בארה"ב

בארה"ב נראה שימוש רב במגוון רחב של תכשיטי איפור וריסים מלאכותיים. מעבר לריסים נגלה את האיפור הכבד על העיניים בדמות צלליות בצבעים שונים (בדרך כלל יהיו שניים עד שלושה גוונים מעל ומתחת לעין. על הריסים התחתונים נגלה כמות גדולה של מסקרה. כאשר העיניים מאופרות בכבדות, על פי חוקי האיפור הטבעיים, השפתון הוא דווקא עדין יותר. הצבעים שלו אינם טבעיים לחלוטין וקשת הצבעים רחבה מאד: בין סגול, ורוד, כתום, אדום וגווניו השונים ואפרסק.
איפור בתרבות הרוסית

ברוסיה נגלה את השימוש הרב בריסים המלאכותיים וכן את ההדגשה של צבע העור הבהיר מאד, הגבות יהיו מעוצבות ודקות. השפתון, לעומת זאת, יהיה בדרך כלל בצבע דומה לצבע השפתיים.
איפור בהודו

בהודו אנו עדים לשימוש בגוונים בהירים יותר המסתירים את עור הפנים הכהה מעט. לעומת זאת האיילינר מודגש הרבה יותר ונעשה שימוש בכמות גדולה פסים שחורים לעיניים ומסקרה על מנת להדגיש את המבט והנוכחות של העיניים החומות בדרך כלל. השפתון, לעומת זאת, יהיה הרבה יותר טבעי וקרוב מאד לצבע השפתיים.