עמוד הבית » 3 מסלולים להליכה עם פריחות באתרי קק"ל

3 מסלולים להליכה עם פריחות באתרי קק"ל

צילום: יחצ
שביל החלמוניות בהר תבור, פריחת הרקפות ביער לביא ופריחת הנרקיסים בפארק קנדה: שלושה מסלולי טיולים חורפיים.

שביל חלמוניות בתבור

שביל החלמוניות בהר תבור הוא פרי שיתוף פעולה של קרן קימת לישראל, רשות הטבע והגנים ותלמידי חטיבת הביניים של הכפר דבוריה. השביל, שאורכו כחצי קילומטר, מתפתל למרגלות דרך העפר ושב אליה.
בעונת פריחת החלמוניות מסמנים תלמידי חטיבת הביניים את השביל בחבלים ובשלטים המבקשים מהמטיילים לא לסטות מהשביל כדי שלא לפגוע בחלמוניות המציצות מתוך הכרים הקוצניים של שיחי הסירה הקוצנית.
פריחת החלמוניות בתבור מאוחרת מפריחתן בשאר אזורי התפוצה שלהן בארץ. ככלל, במקומות הרמים מַקְדימה הפריחה ואילו במקומות הנמוכים היא מתאחרת. כאן, בתבור (כ-300 מ' מעל פני הים), החלמונית מתחילה לפרוח באמצע נובמבר. נראה כי הסיבה לכך היא "מנות הקור" שהחלמונית זקוקה להן. ככל שהאזור קר יותר, כך תקדים החלמונית לפרוח.

פריחת רקפות ביער לביא

יער לביא הוא יער אורנים וחורש טבעי שמכסה את מדרונות הבזלת שממזרח למחלף גולני. קק"ל הכשירה ביער חניון מרכזי לבילוי בחיק הטבע ועוד שני חניונים אינטימיים יותר. חווית הטיול בשבילי היער בימות החורף מומלצת ביותר כאשר הוא ספוג בריחות פריחה משכרים. בשיא החורף פורחות ביער לביא אלפי רקפות בשלל גוונים של ורוד, המכסות במרבד את חלקו הצפוני. בין הרקפות צצות גם כלניות אדומות, שהופכות את המראה לייחודי.

צילום: נעמה משיח כהן

פריחת נרקיסים בפארק קנדה

פארק איילון (קנדה) משתרע על פני כ-7,000 דונם, במקום שבו גבעות השפלה נושקות לעמק איילון הפורה. במרכז פארק קנדה, סמוך למגדל תצפית של קרן קיימת לישראל, פורחים בראשית החורף מאות נרקיסים. הנרקיסים גדלים בזרים ובקבוצות, בין סלעים ושיחים יבשים, וחלקם נראים כאילו הם עולים מתוך עלי חצבים בשרניים.

הפארק עשיר בנופי חורש טבעי, ביערות נטע אדם ובמיוחד בעצי בוסתן הפזורים במרחביו. עם עצי הבוסתן נמנים תאנה ורימון, גפן וזית וכמובן השקד, המפליא לפרוח בחודש פברואר בכל רחבי הפארק. לאורך דרך הנוף של הפארק הציבה קק"ל חניונים רבים, מקצתם נהנים מצל עצי בוסתן. לסיור מלא באתרי פארק איילון יש להקדיש יום שלם ואף יותר מכך, אך אפשר לגלות את סודותיו לאט לאט בביקורים חוזרים.

שערי פארק איילון קנדה נפתחים בכל יום בשעה 05:30 ונסגרים בכל יום בשעה 17:00. לא תתאפשר כניסת מכוניות בשעות שבהן הפארק סגור. כניסה ברגל אפשרית בכל שעות היממה.

הוספת תגובה

הוספת תגובה