עמוד הבית » "בשביל הנופלים" סיורים לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

"בשביל הנופלים" סיורים לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

בשביל הנופלים צילום: בשביל הנופלים
'בשביל הנופלים' הינו מיזם לאומי אשר נוסד על ידי משפחות שכולות, קצינים בכירים ומרכזי סיור במטרה להפגיש את המשתתפים עם סיפורה של הארץ וסיפור גבורתם של לוחמי צה"ל שנפלו למענה. יו"ר המיזם הוא האלוף במיל' רוני נומה.

הסיורים מובלים על ידי נציגי משפחות שכולות, אלופי צה"ל וקצינים בכירים בעבר ובהווה, ומורי דרך מובילים ומתקיימים בפריסה ארצית לכלל האוכלוסייה ללא תשלום ובהרשמה מראש. הפעילות העיקרית במיזם מתקיימת בשבוע הגבורה: בין יום השואה ליום הזיכרון ומביאה לתנועה לאומית רחבה של משתתפים שמבקשים להתחבר לימים אלו באופן משמעותי. המיזם מייצר מפגש בין מגזרים ואוכלוסיות ע"י שיח ערכי שמבקש לאחד ולקרב ביחוד בימים אלה, דרך הסיפור של כולנו בארץ הזו.

 האלוף במיל' רוני נומה, יו"ר מיזם בשביל הנופלים, אשר התגייס להוביל את המיזם כחלק מהחשיבות והערך שהוא רואה בחיבור של סיפור הנופלים לסיפורה של הארץ למענה לחמו והקשר המשמעותי עם המשפחות השכולות: "מיזם בשביל הנופלים יוקדש השנה לנופלי מלחמת 'חרבות ברזל' ותושבי עוטף עזה, בשיתוף עם משפחות הנופלים ועם הרשויות המקומיות בעוטף. במהלך שבוע הגבורה המיזם יציע לקהל הרחב ללא עלות סיורים, אירועי צעידה וטקסי התייחדות באזור עוטף עזה בהם ישולבו סיפורי גבורה, יציינו את הזיכרון לנופלי מלחמת חרבות ברזל והסיפור הציוני של ההתיישבות בעוטף. 'בשביל הנופלים' מטרתו להפגיש את הקהל הרחב עם סיפורה של הארץ וסיפור גבורתם של לוחמי צה"ל שנפלו למענה. זהו מיזם הנצחה חי, שמחבר את הסיפור של כולנו בארץ הזו. המיזם, אשר עשרות אלפי משתתפים מבקשים להתחבר באמצעותו לימים שבין יום השואה ליום הזיכרון באופן משמעותי, מייצר מפגש וחיבור בין מגזרים ואוכלוסיות על ידי שיח ערכי שמבקש לאחד ולקרב בייחוד בימים אלה של זיכרון ותקומה."

בשביל הנופלים צילום: בשביל הנופלים

 

>>> ראיון אישי: הפרויקט של אביבה אבידן שירים וסירים 

בכל יום במהלך שבוע הגבורה, יתקיים אירוע צעידה וזיכרון מרכזי בהובלת אלופים בצה"ל וניצבים במשטרה יחד משפחות שכולות ותושבי העוטף. המיזם יתחיל במוצאי יום השואה וייצא מרחבת מוזיאון "משואה לתקומה" בקיבוץ יד מרדכי בחוף אשקלון, ימשיך לשדרות, שער הנגב, כפר עזה, נחל עוז, בארי ומועצה אזורית אשכול, כשהסיום יהיה בהר הרצל בירושלים.

האירועים, הסיורים ומפגשי הזיכרון פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום ובהרשמה מראש באתר בשביל הנופלים: https://bishvilhanoflim.org.il/

 

המיזם מתקיים בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות המקומיות בעוטף, כשהאירועים ישלבו סיפורי גבורה והתיישבות וטקסי התייחדות, ויציינו את הזיכרון לנופלי מלחמת חרבות ברזל והסיפור הציוני של ההתיישבות בעוטף עזה.

האירועים, הסיורים ומפגשי הזיכרון פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום ובהרשמה מראש באתר בשביל הנופלים: https://bishvilhanoflim.org.il/

צילום: לוגו