עמוד הבית » נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס

צילום: קובי גדעון/לע"מ.
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום ראשון, כ״ה באייר, 2 ביוני, את השחקן ההוליוודי מייקל דאגלס שהגיע לביקור סולידריות בישראל.

במהלך פגישתם, נשיא המדינה ורעייתו העניקו לדאגלס את סיכת הסרט הצהוב יחד עם הדסקית אשר נועדו לתמיכה בהשבת החטופים והזדהות עם בני משפחותיהם.

הנשיא הודה לדאגלס על ביקורו ואמר: "המלחמה הזו התנהלה נגדנו בצורה האכזרית ביותר שיש – מחבלי החמאס שרפו, אנסו וחטפו, אזרחים תמימים. אזרחים שתמיד האמינו בשלום ובדו קיום. והטרגדיה נמשכת, והייסורים נמשכים״. הוא הוסיף: ״אני בהלם מהצביעות הרבה שראיתי, מהאקדמיה שלא מבינה את ההבדל בין טוב לרע. ישראל עושה כל כך הרבה טוב בעולם בכל כך הרבה תחומים. אנשים פשוט טועים, הם לא יודעים מהו הסיפור האמיתי של קיום העם היהודי. אין להם שמץ של מושג שבעם הזה, יש לנו עשרים אחוז מוסלמים ונוצרים שחיים יחד והם אזרחים שווים. כמה מהם נטבחו ונהרגו ב-7 באוקטובר, או בקרב. ואין להם שמץ של מושג לגבי הדמוקרטיה שלנו, לגבי שלטון החוק או העובדה שאנחנו מושיטים את ידנו לשלום, אבל אנחנו לא יכולים לקבל טרור בשום פנים ואופן. זה הסיפור האמיתי. ראית את זה בעצמך״.

צילום: קובי גדעון/לע"מ.

>>>פרס ארז ביטון לשירה העברית 

דאגלס הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה שלו וציין: ״נפגשנו עם משפחות החטופים, העברנו את היום בדרום באזור הקרוב לבארי, וראינו את מיצג מסיבת הנובה״. הוא הוסיף: ״זו תקופה מאוד קשה. אנחנו פשוט שמחים להיות כאן לתמוך בישראל, ולשתף אתכם בעובדה שאמריקה היא בהחלט בעלת בריתכם כפי שהנשיא שלנו אמר לכם. אני רק מקווה שהמשא ומתן האחרון יושג, והחטופים יחזרו בקרוב״.

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג ציינה: ״עבור נשים ישראליות, זו הייתה הפעם הראשונה שנעשה כלפיהן שימוש באלימות מינית ככלי מלחמה בסכסוך כאן. וזה מזעזע מאוד. ואנחנו מרגישות – בעיקר ישראליות ונשים ברחבי העולם – שעלינו להרים את קולנו למען אותן נשים שלא יכולות יותר״. דאגלס הוסיף: ״אני חושב שההלם הגדול, מלבד המתקפה הזו על ישראל וגם על ארה"ב הייתה תנועת הסטודנטים הפלסטיניים, שהייתה הלם לכולם. זה איזה סוג של שטיפת מוח. כי אתה מנסה לדבר עם רבים מהם, אין חינוך, אין ידע״.