עמוד הבית » 6 עצות להחלמה בטוחה מניתוחי חזה

6 עצות להחלמה בטוחה מניתוחי חזה

צילום: pexels
מאת ד"ר רונן גלזינגר, מומחה בכירוכגיה פלסטית ניתוחי חזה עברו דרך ארוכה במהלך השנים כשהפופולריים שבהם הם ניתוחי הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה וכן גם הקטנת חזה גברי. עם כאב שניתן לניהול, חתכים קטנים יותר והתאוששות מהירה יותר, ההליך מאפשר חזרה מהירה יחסית לשגרה. עם זאת, ד"ר רונן גלזינגר, מומחה בכירורגיה פלסטית ממליץ להקשיב לכמה עצות כדי להבטיח את ההחלמה האפשרית הטובה ביותר.
  1. לא לשכב במיטה

ד"ר רונן גלזינגר מסביר כי יש להתהלך ולהסתובב במהלך תהליך ההחלמה ולא להישאר כל הזמן במיטה. לאחר מספר ימים, אפשר אפילו לנסות לצאת להליכה קצת יותר ארוכה. בניתוחי חזה, השרירים באזור הניתוח כואבים, לכן יש לשים לב שכאשר עושים תנועה מסוימת והיא מגבירה את הכאב – לעצור ולנסות למחרת שוב. ניתן לחזור לפעילות גופנית מתונה לאחר כחודש ושוב לשים לב שאם עושים פעולה מסוימת והיא מגבירה כאב – לעצור ולא להילחם בזה, ייתכן שנדרש עוד מעט זמן. יש לחזור לפעילות הגופנית בהדרגה . חזרה מהירה מידי ואו פעילות אל מול כאב עלולה לגרום לנזקים. בד"כ אפשר לחזור לפעילות מלאה כ 4-6 שבועות מהניתוח.

  1. היצמדו לכל הנחיות הרופא

צריך לקחת בחשבון ולהתייחס להמלצות מנתח כי כל עצה שהרופא נותן היא מכיוון שהם מכירים את ההליך האסתטי ורוצים בטובת המטופל ובחזרתו הבטוחה לשגרה.

  1. חזרו לעבודה רק אם זה בטוח

למרות שהרצון לחזור לשגרה אולי כבר מגרד, לאחר שנתקעים קצת על הספה ונחים רוב היום, ד"ר גלזינגר מציין שהתנאי לחזרה בטוחה לעבודה תלוי בסוג העבודה. ברוב המקרים ניתן לחזור לעבודה ברמה של עבודה משרדית בין שבוע לשבועיים לאחר הניתוח, לעבודה מאומצת ייקח יותר זמן ותלוי ברמת המאמץ בכל עבודה.

  1. ביגוד

לאחר ניתוח חזה, יש ללבוש חזייה אנטומית במשך שישה שבועות יום ולילה ( מלבד המקלחת). מיד לאחר הניתוח ובימים שאחרי, צפוי קושי בהרמת הידיים ולכן מומלץ ללבוש חולצה עם רכיסה קדמית או נסו להסתדר מבעוד מועד עם כמה בגדים גדולים ומשוחררים לאחר הניתוח.

משככי כאבים

במקרה של כאבים , ניתן ליטול משככי כאבים בימים שלאחר הניתוח לפי המלצת המנתח.

  1. הקשיבו לגוף

ד"ר רונן גלזינגר  "העצה החשובה ביותר לאחר הניתוח היא להשתמש בשכל הישר ולהקשיב לגוף שלך ולא לעשות פעולות שיכאיבו, יכבידו ושעלולות לגרום לנזק".

דר רונן גלזינגר מומחה בכירורגיה פלסטית צילום: יחצ

https://drglesinger.co.il/

מאת: ד"ר רונן גלזינגר, מומחה בכירורגיה פלסטית