עמוד הבית » 60 שנה למשפט אייכמן, מה מספרת עליו מפת עץ החיים הקבלית שלו?

60 שנה למשפט אייכמן, מה מספרת עליו מפת עץ החיים הקבלית שלו?

צילום תקריב של הפושע הנאצי אדולף אייכמן בתוך "תא הזכוכית" המשוריין, במשפטו שנערך בבית העם בירושלים.צילום ויקיפדיה
האם האבחון הפסיכיאטרי של אוטו אדולף אייכמן ימ"ש שעשה דר' שלמה קולצ'ר ב 11/06/1961 לאחר 7 שיחות עם הצורר בכלא מתארות את אישיותו כפי שבאה לידי ביטוי במפת עץ החיים הקבלית שלו?

כתבתה של טל אריאל אמיר שהתפרסמה במוסף "שישבת" של ישראל היום ב 19/03/2021 אודות 'מבצע אייר' החזירה אותי באחת ששים שנה אחורה, עת הייתי ילד בכיתה ד', שזה עתה חזר מגרמניה עם הוריו במסע לטיפול בתשלומי הפיצויים עבור אבי ששהה במחנה עבודה קשה.

שם, בגרמניה חוויתי אתת החוויה האנטישמית הראשונה שלי כיהודי וישראלי כאשר התעמתתי עם נאצית בפנסיון בעיר אסן. ברטה קוך היה שמה. קרובה למשפחת קוך, כן אילו שהיו מפקדי מחנה בוכנוולד.

כאשר חזרתנו ארצה, לאחר ארבעה חודשים באירופה, התנהל משפטו של הצורר הנאצי אדולף אייכמן יימח שמו. בעיתונים ורדיו החלו להישמע העדויות על הנעשה שם, במחנות ההשמדה, באירופה בתקופת מלחמת העולם השנייה והשואה. מאות אלפים שורדי שואה חיו אז בקרבנו והסיפורים שלא סופרו עד אז, העדויות המצמררות החלו לצאת לאוויר העולם. אבי היה במחנה, לאימי היו עימותים עם הגסטפו בוינה, חלק מהדודים ביו באושוויץ בירקנאו, חלק השתתפו בצעדת המוות, לחלק היו מספרים חרוטים על אמת ידם. כן, הכרתי את הסיפורים המצמררים האלה. גדלתי עליהם מילדות.

בבית הספר הייתי אז בכיתה ד'. אז … לגלגו עלי ילדים בכיתה, כאשר סיפרנו, אנחנו הילדים ממוצא אשכנזי על מה שקרה למשפחות שלנו בשואה, תגובות חלק מהילדים בכתה היו" "המשפחה שלך היו בכלל עדר של פחדנים, הם הלכו כצאן לטבח, הם לא נלחמו בכלל". ואז… לא ידעתי את כל סיפורי הגבורה שכן היו, על אנילביץ' וחבריו, על אצ"י וכל מה שאנחנו יודעים היום. הייתי ילד בן 9, בכיתה ד'. כל שנשאר לי לעשות היה, להרכין את ראשי בבושה ולשתוק. לספר את זה להורים, לא העזתי. למה להכביד עליהם עוד? מספיק היו הדודים עם המספרים על הידיים מספרים על החיים שם. 'שם' היה קוד למחנות, לאושוויץ בירקנאו, לצעדת המוות, לרצח, לביזה ולשוד, אז… להכביד עליהם ולספר מה היה בבית הספר? מה אמרו לי ילדים כאלה או אחרים?   היה מיותר לדעתי.

בכתבה צוטט קטע מחוות דעתו של הפסיכיאטר דר' שלמה קולצ'ר שכתב "אדולף אייכמן בנה לו שיטה להבנת אנשים למען ניצולם למטרותיו. האנשים אינם בני אנוש בעיניו, אלא פיגורות, דחלילים, שאינם אלא סטטיסטים על במת חייו. הזולת משמש לו לסיפוק דרישותיו בלבד. עולמו חסר ערך של המציאות, כי משתקפים בו יצריו, צרכיו ודרישותיו. הוא בעל דחפים תוקפניים, עזים ותאוות שלטון. במסגרת המפלגה הנאצית וה-אס.אס. קיבל ביטחון עצמי רב וכך מצא לו מסגרת שבה לתוקפנות ערך חיובי מובהק".

הסתקרנתי  והחלטתי לבדוק מה מספרת עליו מפת עץ החיים הקבלית שלו.

Otto Adolf  Eichmann  נולד ב 19/03/1906

לכל אדם יש  2  מפות. מפת עץ החיים הקבלית (המכילה 10 מספרים)  ומפת תקופות החיים (המכילה 12 מספרים). יחד 22 מספרים.

 

אייכמן הצליח לממש את ייעודו 11 בזכות שהיה בתקופת החיים הטובה בעולם לבני אדם הוא היה בשיא 22 המתאר שההצלחה באה לידי ביטוי בצורה המדהימה ביותר. תקופת בה קל להצליח וקשה להיכשל. שיא ההצלחה ושיא הכוח. תקופה בה קל להתגבר על כל בעיה ובקלות יתרה ולהצליח בכל תחום ועניין ובזמן קצר לעומת אחרים.

אדולף אייכמן צילום באדיבות שרון נריה

כאשר התחילה מלחמת העולם ה-2 ביום 1.9.1939 אייכמן היה בשנה אישית 8 חודש אישי 8 יום 9 ושיא עתידי 1 שילוב המתאר את שיא העוצמה והכוח. אילו הם נתוני הכוח החזקים ביותר שאפשרו לו להצליח ללא תנאי.

כאמור, מספר ייעודו המופיע בספירת תפארת 11,היה להוביל דרך עולמית בפן החיובי, תקופה בעלת השראה חיובית. בעל כוח רצון חזק, נחישות ונחרצות להשגת מטרותיו. תקופה שכלתנית, עם אופציה לפרצי גאונות, מקוריות וייחודיות. פיתוח אידיאלים וכוחות בלתי רגילים. התפתחות והובלת דרך ברמה הגבוהה ביותר. בעל יכולת לרדת לפרטים הקטנים. שואף להגיע לפסגה, להביא לידי ביטוי את יכולת המנהיגות שלו. פועל כאש היצירה ומתמודד בהצלחה עם אתגרים.  הוא ניצל יכולות אילו להמציא בכל דרך אפשרית השמדה של כמה שיותר יהודים.כישוריו לא היו מספיק חזקים על מנת לעשות לממש את ייעודו החיובי.

צילום באדיבות שרון נריה בר און

שילובים במפתו מתארים שייעודו 11 – הובלת דרך עולמית ביחד עם תקופת החיים הראשונה 22 הם להשאיר חותם ביקום. ואכן הוא השאיר חותם כזה, ללא ספק. חותם מרושע לדיראון עולם.

כידוע, תפקידו היה ראש מחלק היהודים בגסטפו, בדרגת אובר שטורמבאנפיהרר (מקביל לסגן-אלוף) באס אס בגרמניה הנאצית. כידוע, הוא היה מהאחראים הראשיים לביצועה בפועל של תוכנית הפתרון הסופי להשמדת היהודים במלחמת העולם השנייה.

החלק החזק במפתו היה שילובים המתארים השארת חותם שלילי. הם נבעו מחשיבה 7 המתאר אדם חכם ועם זאת בעל מחשבה ראשונה שלילית השואף לשלוט באחר ובצורה האכזרית ביותר. אפשר להגדירו "עבד כי ימלוך".

יום הלידה, המתואר בספירת יסוד, מספר  19 מתאר שבילדותו היה קורבן ובבגרותו הפך להיות מקרבן, דומיננטי, עם נטייה לאכזריות ושתלטנות. מזלו האסטרולוגי 7 מתאר שבחוויה הפנימית העולם היה נגדו והוא היה חייב להכניע את האחר על מנת לשלוט ולא להיות נשלט.

מספר התעסוקה מתואר בספירות חסד-גבורה 13 מתאר יכולות ביצוע במיוחד בתחום הפיזי ויכולות לפתור עניינים פיזיים כפי שעסק בביצוע של הפתרון הסופי …  שילוב המספרים במפתו מתאר שילוב של הרוצחים הטובים ביותר.

עד גיל 53 כלומר, עד 3/1959 הייקום "הגן"/שמר עליו ולכן לא ניתן היה לתופסו ומי 4/1959 היקום היה נגדו כאשר נכנס לתקופת חיים של הסתבכות עם רשויות ומאסר בכלא.

השילובים במפתו תיארו אדם שילך תמיד נגד הזרם עם רעיונות מוצלחים ומבריקים ומפתו מתארת שילוב של גאון שיגעון.

הנה כי כן, גם מפת הדרכים הקבלית מאשרת את דברי שלמה קולצ'ר, המתאר אדם בעל דחפים תוקפניים, עזים ותאוות שלטון. אשר במסגרת המפלגה הנאצית וה-אס.אס. קיבל ביטחון עצמי רב וכך מצא לו מסגרת שבה לתוקפנות ערך חיובי מובהק.

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה