עמוד הבית » 8 ספרי קריאה חדשים על המדף

8 ספרי קריאה חדשים על המדף

צילום: pexels
עם בוא השנה החדשה הכנו עבורכם ספרי קריאה שינעימו עבורכם את הזמן בחגי תשרי.

מהממת / ישראל מליחי 

הרומן "מהממת" נוגע ומשקף אירועים ומחשבות של כל אחת ואחד מאיתנו, ועשוי לקרות ביום מן הימים. דנית, חיה את החיים הכי רגילים ובנאליים, נשואה, ואם לשני ילדים מקסימים, מקבלת ערב אחד הודעה מאדם לא מוכר. למרות התנגדותה, אט-אט היא נכנעת בצורה לא מובנת ונסחפת להתכתבות סוערת עימו, שמביאה אותה לכמה גילויים מסעירים: גילוי עמוק בנוגע לעצמה, גילוי מפתיע ודרמטי שנוגע לדמות שעימה היא מתכתבת, והבנה מרחיקת לכת על החיים שהיו לה עד כה ועל החיים שמצפים לה בהמשך. "מהממת", מותחן פסיכולוגי מתעתע וסוחף, מעורר בקוראיו חוויה עזה של הזדהות ואולי גם הזדמנות להציץ לחיים, שאפשר שקיימים, לצד המציאות היום-יומית של כולנו.

צילום: כריכת הספר

צמרת הוצאה לאור, כריכה רכה, 178 עמ'

סוחר אמנות ושמו נימאנד / יוסי זיסמן 

יממה לפני ערב ראש השנה צלצול טלפון בלתי צפוי מחריד את דממת ביתו של סוחר האמנות יצחק נימאנד וקול חלוש נשמע מעבר לקו. אספן אמנות מסתורי בשם הוראס מתעקש להיפגש עמו בדחיפות. הוא מציין שזה בעניין ציור חשוב שנגנב, "זה מה שאני יכול להגיד כרגע, הזמן אוזל… כשתבוא אסביר לך הכול. אנחנו זקוקים לעזרתך." למן אותו רגע חייו של נימאנד מיטלטלים. הוא עוזב את ביתו שבו הסתגר לאחר מות אשתו, ויוצא למסע בבירות האמנות של אירופה וארצות הברית בחיפושיו אחר הציור. פוגש בסוחרי אמנות ממולחים, אספנים ובעלי גלריות, ובשלל דמויות זרות ועלומות. הוא מוצא עצמו מעורב עם צאצאי ההנהגה הנאצית המתגעגעים לימי הזוהר שלהם, מתעמת עם ידיעות טורדות מימי המלחמה ועם עברו שלו. אט-אט מתגלים עוד ועוד פרטים על אודות התעלומה הבלתי מפוענחת – היעלמות הציור הנדיר, כמו גם פיסות מידע דרמטי מעברו של נימאנד ושל הסובבים אותו עד לסוף המטלטל. יוסי זיסמן לוקח אותנו אל צידה הנסתר של אירופה, אל החדרים האחוריים של אולמות התצוגה בגלריות ובמוזיאונים, אל מלונות יוקרה ובארים אפלוליים – מבעדם צפה ועולה מחדש ההיסטוריה. וכל זאת על רקע אגדות המדרש, הספרות החסידית, והשירה העברית המשובצים לאורך הטקסט ומהדהדים ביתר שאת את העבר.

צילום: כריכת הספר

הוצאת מטר, כריכה רכה, 392 עמ'

חתונת הכסף / חוה אפיק

ם חזרו מחופשה בחו"ל, אבל האם הם תיארו לעצמם שההודעה הזאת תשנה את חייהם לנצח? ממש לא.גיבורת הספר מוצאת את עצמה בתוך סיפור אהבה בלתי אפשרי, לא אמיתי ולא ייאמן. האם האמת תצא לאור? האם האהבה האמיתית תנצח?
בספר זה תמצאו אהבת אמת לצד אהבה שתלויה בדבר. אהבה של תככים ומזימות, אינטרסים ואשליות. ביד אומן, טווה הסופרת את הסיפור שיוביל אתכם מאמת אחת לאחרת מבלי שתשימו לב. כשתתחילו לקרוא, לא תצליחו להניח את הספר מהיד עד לסוף המפתיע.
בואו לגלות את האהבה.

צילום: כריכת ספר

צמרת הוצאה לאור, כריכה רכה, 110 עמ'

זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם / איריס סובינסקי 

איריס סובינסקי, מאמנת אישית וזוגית, מטפלת בפתיחת חסימות רגשיות ובריפוי טראומות, מנחת קבוצות ומפתחת השיטה "זוגיות הרמונית", מוציאה לאור בימים אלה את ספרה "זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם, מדריך לזוגיות והגשמה עצמית" המציע לקוראים ארגז כלים פרקטיים לריפוי זוגיות או ליצירת זוגיות חדשה. את השיטה פיתחה מתוך רצון לשקם מערכות יחסים במשבר,ובה בעת להפיק מאתגרי הזוגיות תועלות אישיות וזוגיות. תועלות כאלה אפשר להשיג באמצעות מיצוי יכולת ההתפתחות האישית והזוגית, שאתגרי הזוגיות פורשים לפנינו, ויצירת שינוי עמוק בתוך כל אחד מבני הזוג. הספר מתווה תהליך חווייתי משנה חיים. מטרתו היא לייצר לקוראיו מפגש עם הכוחות המחזקים והמיטיבים בתוכם לשם פריצה אל מעבר לתפיסות הכובלות את הנפש ואת הדמיון. הספר מורכב מחמישה חלקים שמעבירים את הקורא את התהליך הנדרש לריפוי מערכת היחסים בין החלקים הגברי והנשי שבנפש ולבנות יכולת להיעזר בהם בזוגיות שלו בפרט ובחיים בכלל. לאורך כל הספר יש כלים לתרגול, אשר חיוני להשתמש בהם כדי שהשינוי שאנו רוצים בחיינו יוכל להתרחש.

צילום: כריכת ספר

הוצאת דואט, כריכה רכה, 466 עמ'

תאירי / דניאל ארד

איר, ילדה בת ארבע-עשרה שנרצחה בבית הספר שלה – נשמע כמו ספר מתח? מדע בדיוני?
פרשת רצח תאיר ראדה בבית הספר נופי גולן בקצרין התרחשה בדצמבר 2006, ועדיין, בכל חודש היא תופסת מקום נכבד בכותרות. המדינה כולה ממתינה לגלות סוף-סוף את האמת בנוגע לאותה פרשה מטלטלת, שבה רב הנסתר על הגלוי.פרטי הפרשה והמידע בנוגע אליה נקבצו ונאספו לספר זה, במטרה ליצור תמונה מהימנה ככל האפשר של מה שהתרחש באותו יום נורא ויצר את אחת הפרשות האפלות והמסתוריות ביותר שידעה מדינת ישראל.הצטרפו למסע בין חדרי חקירות, ראיות, עובדות, תחושות, ספקולציות וסתירות סביב הרצח של תאיר ראדה, ילדה שנרצחה באכזריות בדמי ימיה, ושעד היום אין איש יודע בוודאות מי אשם במותה.

צילום: כריכת הספר

צמרת הוצאה לאור, כריכה רכה, 100 עמ'

כרוניקה של דקות / ליאור מישריקי

הספר מגולל אירועים אמתיים שחווה המחבר עצמו כלוחם בצנחנים בעת שירותו הצבאי בגזרת דרום לבנון במהלך מלחמת לבנון הראשונה בשנים 1986-1984. מסופר בו על החיים בארץ טרם המלחמה, תחילתה, ומיד לאחר מכן על האירועים שהתרחשו במהלכה ושרבים מחיילי צה"ל, והמחבר ביניהם, חוו. לעיתים, בין תיאורים של מצבים ואירועים מלחמתיים טראומטיים קשים יש אתנחתא, כותב המחבר אודות המציאות היום יומית של שנות כתיבת הספר. בין הכאוס הפנימי שהתחולל לתקופות שקטות יותר נותן המחבר מקום חשוב לפרוזה ולאירועים מההווי היום יומי, מהמילואים, מהמשפחה ועוד. הספר הוא ספר היסטורי ונוגע לכל חייל, חיילת או אזרח בשנות הימצאות כוחות צה"ל בלבנון.

צילום: כריכת הספר

צמרת הוצאה לאור, כריכה רכה, 168 עמ'

אפקט נוצת הקסם / מלאני וורנר

איך נוכל להסביר אותם ואת הפופולריות הגוברת של הרפואה האלטרנטיבית באופן כללי? האם קיים בסיס ביולוגי לפרקטיקות כמו דיקור, טאי צ'י, כירופרקטיקה או ריפוי באנרגיה. מי הם המטופלים והמטפלים שמספרים את הסיפורים האלה ומדברים על מושגים מיסטיים כמו צ'י, צ'קרות ומרידיאנים? איך האקופונקטורה באמת עובדת, מהו אפקט הפלצבו שמשפיע על כולנו, ומדוע מדענים גרמנים מתעקשים שהכול בראש שלנו?סופרת והעיתונאית רבת המוניטין מלאני וורנר מנסה לענות על השאלות האלה, ולוקחת אותנו למסע חשוב ומרתק בעולם הרפואה האלטרנטיבית. היא מציגה את העמדות השונות בנושא, מבקרת במרפאות מחקר יוקרתיות ובבתיהם של אנשים מן השורה, בודקת את הבסיס המדעי של התוצאות המופלאות לכאורה של הפרקטיקות האלה, ומגלה לא רק את הכוח הרפואי של האמונות והשפעות הפלצבו, אלא גם את הטווח, המגבלות, והשימושים של מערכת מפתיעה של ריפוי-עצמי שקיימת בתוכנו. הספר סוקר באופן מרתק כמה מהטיפולים הפופולריים ביותר, מספר על האנשים שמבקשים אותם, על המדענים שחוקרים אותם, ועל הסיבות שאולי בגללן הם מצליחים.

צילום: כריכת עטיפה

מטר הוצאה לאור, כריכה דקה, עמ' 260

 

שבע או שמונה המיתות של סטלה פורטונה / ג'ולייט גריימס

בסיפור שמתפרס על תשעה עשורים, שתי יבשות, והאמיתות האפלות והעמוקות ביותר של משפחה אחת, נמצאת התשובה. בכפר האיטלקי בו גדלה, סטלה נחשבת ליצור מוזר – יפה וחכמה, חצופה וקרה. היא נעזרת בקשיחות הטבעית שלה בכדי להגן על אחותה התינוקת האטית והקטנה יותר, טינה, ממציאות החיים הקשה. אבל היא גם מעוררת את זעמו של אביה, אנטוניו, גבר שדורש כניעות מנשים ושהמתנה הגדולה ביותר שלו למשפחתו היא היעדרותו. כאשר הן מהגרות לאמריקה על סף מלחמת העולם השנייה, סטלה וטינה חייבות להתבגר זו לצד זו בעולם חדש ועוין. עד מהרה סטלה מגלה שההישרדות שלה חסרת ערך בלי הדבר היחיד שמשפחתה תמנע ממנה בכל מחיר, עצמאותה. זוהי סאגה משפחתית סוחפת על אחוות אחיות, חטאי משפחה עתיקים, הגירה איטלקית, החלום האמריקאי ומאבקה של אישה חזקה עם גורלה שלה.

צילום: כריכת הספר

הוצאת מטר, כריכה רכה, 510 עמ'