עמוד הבית » Bodyflow – ניקוי הגוף בשיטת MDT

Bodyflow – ניקוי הגוף בשיטת MDT

צילום: סנגיט לנדאו
Multi Dimensional Therapy תזונה, תנועה ומודעות - שיטה של שלמה דהרמה

בעולם שאנו חיים, כמות שפע האוכל והצריכה היא אין סופית ולעיתים מנקרת עיניים. בכל פינה בארץ תמיד תהיה לך אפשרות לאכול מה שעיניך רואות ורוצות לטעום. הגירויים לשתייה ואוכל הפכו להיות כחלק מתענוגות החיים. מקום כבילוי במסעדה או עסקים, אירוע משפחתי ועוד.. ויש לציין שתמיד יהיה אוכל ובכמויות. השאלה הנשאלת איזה אוכל ?

יצאתי לחוות טעימה קטנה, מתוך שלל סדנאות מקצועיות הנקראות BODY FLOW שייסד אותה שלמה דהרמה, סדנת למידה על אורח חיים בריא ותנועה אז לפני שנתחיל קצת על שלמה:

מנטור ומייסד החברה, מומחה לטיהור הגוף וניקוי רעלים בשיטת MDT (רעלים = מזון מתועש, חומרים משמרים, צבעים מאכל משפרי טעם…ועוד) לחיזוק ושיקום הגוף ותנועה. דהרמה למד ברחבי העולם ופיתח שיטה משלו. כיום הוא מרצה בכנסים, חוגי בית, מייצר סדנאות בתחום האוכל הבריא, ניקוי כבד ובקורונה מעביר שיעורים בזום ומלווה אנשים לחיות נכון.

צילום:סנגיט לנדאו

שלמה מספר: "הייתי ילד בולמי רגיש, עם בעיות כבד, מעיים, טחורים שנבעו מעצירויות, כאבי בטן ללא הרף,ובנוסף, היו לי רגישויות לתרופות. הרופאים כבר ויתרו עליי! נקודת המפנה החלה בגיל 27 כשעשיתי את ניקוי הגוף הראשון בהודו. השלתי מעצמי 6 קילו וזה שינה את כל חיי".

בגיל 28 שלמה עשה ניקוי כבד ודרכו נסללה ללימודים בתחום, אשר את מרביתם למד בהודו. שלמה החל להפיץ דרך סדנאות את תורתו. הוא הקים קליניקה עם בת זוגתו ענת וכל הסלבריטאים החלו להגיע ולעבור סדנאות ניקוי שהיו בעלות תוכן משמעותי, אשר כללו שמחה, ריקוד שבירת קרח ומעגלי התחברות. כולם נפגשים כקבוצה, כולם שווים כמשפחה אחת, המסכות נעלמות, מניירות מתמוססות – על ידי מדיטציה ותנועה המשולבות בתהליכי ניקוי.

צילום: סנגיט לנדאו

 במה עוסקת הסדנה? ריקוד חופשי

הגעתי לבית בקיסריה. המקום פסטורלי כל כך עד שיכולתי לשמוע את ציוצי הציפורים בשקט הנעים. השער הגדול לאורך הבית נפתח והובלתי את עצמי לצלילי ניגון המוזיקה השלווה ששמעתי ברקע. שלמה ניגש לקבל את פני האורחים בחיוך מרגש וענת בת זוגתו חילקה שייק קקאו לחברי הקבוצה בטעם נפלא ומרווה.

התקבצנו במעגל והתחלנו בלקיחת נשימות ארוכות דרך האף. נכנסנו לתהליך של רוגע נפשי וגופני הורדנו את העול הרובץ על כתפינו ואת נטל החיים. תוך כדי תנועה התחלתי  לרקוד לצלילי המוזיקה וליצור תנועות גוף שמעולם לא הכרתי וזרמתי כנהר. כל אחד בתהליך האישי שהוא עובר. לאט לאט התחושה הופכת לקלילה וכל התחושות שהגענו עמן מתפוגגות. כעת ניתן היה לשמוע את משב הרוח החולף, רשרוש העלים וקרירות הגוף שנוצרת בעת שהזיעה ניגרת מתוך הגוף. שחררנו את הגוף למדיטציה ולאחר מכן כולנו שתינו שייק סופר פוד של פירות יער. למעשה זוהי ארוחה קטנה ומזינה מאוד את הגוף.

צילום: סנגיט לנדאו

מה החשיבות של תזונה נכונה?

שלמה מסביר בהומור שישנן תוצאות למה שאנו מכניסים לפה. "הרעלים שנכנסים גורמים להזדקנות מהירה, הרס הגמישות של העור, חיוניות, חדווה ושמחה. לכן רצוי להכין שייקים מסיביים כאלה בצירוף פעילות גופנית. אז המערכות עובדות בצורה נכונה. שלמה מדגיש כי היחסים עם אוכל זה יותר אינטימי מיחסים עם בן זוג, אוכל שלא יוצא נרקב בגוף".

במהלך הסדנה ענת מסבירה לחברי הקבוצה כיצד להכין שייקים, מספקת מתכונים לכולם ומספרת מהי צריכת גופנו למזון נכון. אני יכולה בוודאות  לומר שאלו השייקים הכי טעימים שטעמתי ואיך לא? גם ממש משביעים.

צילום:סנגיט לנדאו

אפרת לוינגר מספרת על החוויה שפגשה את שלמה. "הייתי מחוברת למזון טבעי והגעתי לרגע שאני רוצה לקחת את הזמן לעצמי. נחשפתי דרך הרשת לסדנא, נרשמתי ועברתי בנס עמים סדנה בת 5 ימים לניקוי רעלים. כל הדרך הרגשתי בטוחה, מוגנת ויכולתי להתמסר לתהליך בצורה מושלמת ומשם נסללה דרכי לאורח חיים בריא שהעברתי בתורשה גם למשפחתי".

צילום: סנגיט לנדאו

שלמה משקיע את כל כולו לאנשים ומראה דרך חשיבה שונה. הרצון לשנות סדרי עולם וערכים אשר גדלנו עליהם, זה בהחלט לא פשוט אבל זה אפשרי. עם קצת רצון טוב אישי, בהומור. חייכו כי כך החיים נראים יותר טובים וכך מנצחים.

למי שרוצה לנקות את גופו ולהפחית מחלות, רעלים ושומנים אתם כבר יודעים להיכן להגיע .

לאתר: www.bodyfiow.co.il