עמוד הבית » HOPE צילום עכשווי

HOPE צילום עכשווי

Garden City Movement צילום מיכאל טופיול
תערוכת פרס פיקטה היוקרתי לצילום וקיימות

תמונה שווה אלף מילים…

" ייתכן שהתקווה עבור כולנו טמונה ביכולתנו להמשיך ולפעול בשעת מצוקה. התקווה, שעל אף הנזק העצום שגרמנו לעולם הטבע ולחייהם של תושביו הפגיעים ביותר, אין זה מאוחר מכדי לתקן".

קופי אנאן (2018-1938), נשיא של כבוד, פרס פִּיקְטֶה, 2017

הציטוט של קופי אנאן התנוסס לו על אחד הקירות בתערוכת הצילומים העכשוויים שכבשה את העולם ובלט לצד שתי דמויות לבושות בשמלות צבעוניות וארוכות, כשהשמש קופחת על ראשן והן רוקדות יחדיו את ריקוד התקווה עם עיניים מחייכות המסגירות נפש חופשיה.מילותיו מסכמות את מה שהאורחים יחוו מהרגע בו יתחיל הסיור ועד הרגע בו הם יצאו מפתח דלת האולם אל מציאות חייהם, מלאי תקווה ועם הפנים קדימה לעבר עולם טוב יותר.

עמי כץ מנכ"ל מוז"א פתח בדברים על רקע שלט ענק בעל 4 אותיות גדולות וכה משמעותיות:

HOPE

גיא רז האוצר של מוז"א המשיך את דבריו והחל את הסיור בחלל בו התקיימה מערכת יחסים בין הדמויות בתצלומים לבין אלו הצופים בהם, אלה שהלב שלהם פועם כאן ועכשיו ואלה, שליבם פועם אי שם בעולם כשלשניהם התקווה היא הכוח המניע לחיות ולשנות.התצלומים מסודרים בסדר מופתי ומתוכנן היטב בחלל מעגלי שבמרכזו תצלומים של צלמים ישראלים ומחוצה לו, תצלומים של צלמים מהעולם. ניתן לדמיין את החוויה של הצלם ברגע האמת, דרך התצלום שלו שממחיש את הרצון להציל את כדור הארץ דרך עיניהם של בני האדם, עיניהן של החיות ואף דרך עצמים מעוררי חמלה והכלה.

Robin Rhode מתוך התערוכה צילום מיכאל טופיול

קיץ של תקווה משלב בתוכו תערוכת תצלומים של זוכי פרס פיקטה היוקרתי בעולם, שמטרתו לעורר הזדהות בקרב אנשים בעולם וליצור שינוי דרך מגוון תצלומים אותנטיים ובעלי מסר חשוב. מוסיקה אינדית של להקת יוצרים ישראלים המותאמת לרוח התקופה ומעוררת את החושים, חותמת את היום בזמן שהשמש שוקעת ואנשים רוקדים לקצב צלילה תחת כיפת השמיים ועל רקע הנוף הקסום של תל אביב.

השינוי מתחיל מתוכנו, מהמקום בו אנו מתמזגים עם התצלומים, המילים וגם עם השתיקה.

כתבה: צאלה וייס