עמוד הבית » SWEETART במוזיאון נחום גוטמן
תרבות

SWEETART במוזיאון נחום גוטמן

ינון גל און, Point of light,
כל הכנסות התערוכה קודש לפעילות האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל במטרה לקדם את המאבק לשילוב סייעות רפואיות לכל הפעוטות בגני הילדים.

האגודה לסוכרת נעורים (סוג1) תקיים תערוכת אמנות ישראלית במוזיאון נחום גוטמן, בנוה צדק בתל  אביב, בין ה- 5-7.12.19, תחת הכותרת SWEETART. ההכנסות ממכירת יצירות האמנות יתרמו לאגודה לסוכרת נעורים ולפעילותה.

למעלה מ-100 עבודות של אמנים ישראליים ביניהם מיכל היימן, אורן אליאב, אריק (אליהו) בוקובזה, אלעד קופלר, דגנית ברסט, ליאת אלבלינג, מרתה ריגר, יאיר ברק, אולגה קונדינה, מיכל ממיט וורקה, רונית ברנגה ועוד רבים נוספים נרתמו לסייע לאגודה להציג יצירות בטווח מחירים מגוון.

זו הזדמנות לחובבי האמנות באשר הם לרכוש אמנות ישראלית במיטבה ולתרום למטרה נעלה, את התערוכה אוצרות מיטל מנור ודריה קאופמן בשיתוף פעולה עם שולמית נוס, ממונה על אוסף בנק דיסקונט.

כיום חיים בישראל עשרות אלפי פעוטות, ילדים ובוגרים החולים בסוכרת סוג 1- מחלה אוטואימונית כרונית המחייבת טיפול אינטנסיבי סביב השעון של בדיקות רמות הסוכר והזרקת אינסולין. האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) מקדמת את המחקר ופועלת לשיפור איכות חייהם של הסוכרתיים עד שימצא מרפא למחלה.

 

ההכנסות מאירוע זה נועדו לקדם את מאבקם של הורים לפעוטות המתמודדים לא רק עם הטיפול האינטנסיבי אלא גם עם הקושי לשלב את ילדיהם בגני הילדים בגלל המחסור אקוטי בסייעות מתמחות המאפשרות הגעה סדירה של הילדים לגני הילדים, בהם היו  לפני אבחון המחלה. כיום במדינת ישראל אין מענה מוסדר של סייעות לילדים חולי סוכרת נעורים עד גיל 3, כך שהילדים נותרים בבתיהם והורים רבים נאלצים להפסיק לעבוד, עובדה המהווה נטל כלכלי נוסף על משפחות החולים.

 SWEETART על התערוכה:

התערוכה תפתח ביום חמישי ה-5.12.2019 לקהל ותהיה פתוחה לאורך 3 ימים עד ה- 7.12.2019.

בנוסף על התערוכה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות בנוה צדק, תל אביב יוצעו היצירות למכירה גם באתר אינטרנט ייעודי שהוקם לצורך כך בכתובת: www.sweetart.org.il

העבודות נבחרו לתערוכה באופן שמשקף את מגוון העשייה האמנותית העכשווית, החל מציור דרך רישום

ופיסול, קרמיקה ועד לצילום על ידי טובי האמנים הפועלים היום. העבודות נבחרו על ידי האוצרות כדי להתאים למגוון טעמים ובטווח מחירים רחב החל מ – 1500 ש"ח.

במסגרת המכירה תינתן אפשרות להצטרף לסיור מודרך בתערוכה המוזיאלית המרתקת "נופים נעלמים ומפות נסתרות" הכניסה לתערוכת המכירה ולמוזיאון היא ללא תשלום בשלושת ימי האירוע.

התערוכה בחסות בנק דיסקונט,סופרפארם,כרטיסי אשראי לישראל,moveo וסטודיו אנזלביץ