עמוד הבית » העוצמה שבעצימה

העוצמה שבעצימה

צילום וציור: אלעד קיוטאק
חיבוקים ונשיקות בקשר הם דבר חשוב, לפעמים הם יוצרים קרבה, לפעמים הם יוצרים תשוקה, לפעמים הם יוצרים מתח מיני ולפעמים הם חלק מהמין עצמו.

אך ישנה פעולה נוספת, שלא קשורה לידיים כשמדובר בחיבוק ולא קשורה לשפתיים כשמדובר בנשיקה. מדובר בפעולה הקשורה לעיניים, שמעידה על אינטימיות לא פחות – והיא עצימת העיניים. אני לא חושב שיש מי שיתווכח על כך שעצימת עיניים בזמן נשיקות, בזמן חיבוק ובזמן סקס הופכת את האקט לאינטימי יותר.

בחיבוק בדרך כלל לא נוכל לראות את עיניו של הצד השני. בנשיקות אפשר, אם אנחנו אלו שמשאירים את עיננו פתוחות, או שרק פתחנו אותן לשנייה "כדי להציץ".

צילום: באדיבות איריס כליף

בסקס – הפרטנר בחלק גדול מהתנוחות נמצא מולנו וקל לראות.

אם אתם רוצים מדד מדויק על מצב האינטימיות שלכם עם בני הזוג, אז תדעו שזה לא קשור דווקא לצורת החיבוק שלהם, או איך שהם מנשקים, אלא בעיקר אם הם עצמו עיניים תוך כדי. יכול להיות שבני הזוג שלכם הם לא חבקנים או נשקנים מקצועיים, כי פשוט אין להם את הטכניקה, הם לא למדו ולא תרגלו חיבוק ונשיקה לוהטים/אינטימיים.

אך עצימת עיניים, כשיש את האינטימיות והחיבור העמוק – היא דבר הקורה מאליו – הפלא ופלא! מדוע עצימת עיניים היא עדות גבוהה לאינטימיות? לפחות באותו הרגע? האם ניסיתם פעם להרגיע מישהו, או צפיתם פעם בסשן הרגעה של איש מקצוע? האם ראיתם פעם היפנוזה, אולי בסרטים אם לא במציאות? מה האלמנט שחוזר על עצמו לפני פעולת ההרגעה? "עצום עיניים", ואז כל השאר…מדוע עצימת עיניים היא כה משמעותית? כי היא נזקקת כדי למקסם ריכוז, להיות בהוייה, להיות נוכח ברגע. עצימת עיניים היא מיקוד.

בואו נצלול לעומק יותר בהיבט המדעי. המוח מתקשה לעבד חוש נוסף תוך כדי שהוא מתרכז גם בגירויים החזותיים. המודעות למישוש, בצורה המסורה והמדוייקת ביותר, צריכה אפס רעשי רקע כשמדובר במגע אינטימי. בנוסף, אם יש דברים אחרים שאתה מסתכל עליהם תוך כדי מגע אינטימי של חיבוק ונישוק או סקס, אתה לא באמת צולל ונשאב לתוך הרגע, מנתק את העולם וחווה את כל כולך במצב האינטימי, אלא שאתה מאפשר לסביבה הגשמית – החפצים, הקירות, הרהיטים, עמודי החשמל, הבניינים, להיות מעורבים גם כן!

צילום: אלעד קיוטאק

החיבוק הוא חיבוק, הנשיקה היא נשיקה, אולי ברמות הכי גבוהות מהבחינה הפיזית. אבל מהבחינה הרגשית – אתה לא לגמרי שם!

מה שמגניב הוא, שעצימת עיניים היא דבר אוטומטי אם היא קורית בפועל. אך רצונית, נובעת מתוך בחירה, כשהעיניים נשארות פתוחות. ולכן כשיש עצימת עיניים, הגוף מגיב באופן רפלקסיבי לאינטימיות עם הצד השני -להיות נוכח ברגע, בנתינת אמון וביכולת להתמסר, ולכן, זהו מדד סופר אמין אם בני הזוג שלנו בקטע אינטימי איתנו או לא. ואני מדבר על אינטימיות רגשית, על אף המעשה הפיזי, כן, וזה כולל גם באמצע סקס.

ישנה סיבה נוספת לעצימת עיניים במגע אינטימי, ותופתעו, היא קשורה דווקא לצד הנותן ולא לצד המקבל, וזה שייך בנשיקות עמוקות, ובמהלך יחסי מין. מכיוון שנשיקות הן אחד הדברים האישיים והאינטימיים ביותר אי פעם, וכשהן לוהטות יש אלמנט של התמסרות, זה יכול לגרום לבני הזוג שלכם להרגיש פגיעים או מובכים. כדי להימנע מכך ולהקל על תחושת השחרור, אנחנו מעדיפים אוטומטית לעצום את העיניים לפני שאנחנו רוכנים לנשיקה, כדי שהצד השני ירגיש בטוח להתמסר ולא ירגיש מובך.

צילום: אלעד קיוטאק

נכון שבמהלך סקס, קשר עין הוא דבר מאד מקרב, וגם כדי לראות את בן הזוג נהנה, שזה דבר מעצים מאד. אבל כשאנחנו יודעים מראש שבני הזוג שלנו הם קצת יותר ביישנים, בעלי פחות ניסיון מיני, או מרגישים מובכים מדי פעם, אז עצימת העיניים שלנו תוך כדי האקט, נותנת להם אפשרות להשתחרר ולהרגיש פחות מובכים.

נסכם את הנושא בכך שעצימת עיניים היא חלק בלתי נפרד מאינטימיות בסיטואציות משתנות וגם אם אתם מאלה שתמיד על המשמר להשאיר את עיניכם פתוחות בחיבוק או נשיקות שפתיים לוהטות, נסו קצת לשחרר, עיצמו עיניים ותצללו אל הרגע. יש לכם רק מה להרוויח!

הוספת תגובה

הוספת תגובה