עמוד הבית » יינות לבנים לחג השבועות וטיפים לשידוך בין יין וגבינות

יינות לבנים לחג השבועות וטיפים לשידוך בין יין וגבינות

צילום יחצ
לקראת חג השבועות, החג בלבן, מציג יקב רמת הגולן יינות לבנים פירותיים ורעננים מבצירים אחרונים, המומלצים לשילוב נהדר עם הגבינות וארוחות החג החלביות

הר חרמון לבן 2018

הר חרמון לבן 2018 מציג ניחוחות של אננס, פרחים, אפרסק, תפוח ירוק, משמש, ליים ותבלינים. זהו יין רענן המציג גוף בינוני, טעם מפנק וחוויית שתייה נעימה.

מזג אוויר מהמם בקיץ יחד עם יבולים נמוכים מהרגיל סיפקו לאוהבי היין עוד בציר מעולה מבית יקב רמת הגולן. הר חרמון לבן 2018 מורכב משילוב של זני ענבים לבנים אשר נבצרו בכרמים הממוקמים ברמת הגולן הקרירה. תסיסה קרה עוזרת לנו לשמור על חיוניותם הטבעית של הזנים הקלאסיים שנבחרו ליין.  הר חרמון לבן 2018 מוכן לשתייה כעת, ובשמירה בתנאים נאותים תוכלו ליהנות ממנו עד כשנתיים מהבציר.  יתאים במיוחד עם גבינות רכות כמו ברי או קממבר,  מחיר מומלץ לצרכן – 35 ₪

גמלא וינייה שרדונה  2017

גמלא ״השמורה״ ויונייה שרדונה 2017 מציג ניחוחות של אפרסק, מישמש, פרי הדר ופירות טרופיים. זהו בלנד אטרקטיבי ונעים לשתייה, המשלב בין המאפיינים של שני הזנים הקלאסיים המרכיבים אותו.

גמלא "השמורה" ויונייה שרדונה 2017 מורכב מ-% 80ויונייה ו-% 20שרדונה הגדלים בצפון רמת הגולן, אזור גידול היין הקר ביותר בישראל. יתאים במיוחד עם פונדו גבינת גרייר. מחיר מומלץ לצרכן : 55 ₪

להשלמת חוויית הבילוי בחג עם יין טוב גם באירועים מחוץ לבית, במרכז המבקרים של היקב, ובחנויות היין המתמחות ברחבי הארץ ניתן יהיה לרכוש בנוסף ליינות היקב גם אביזרים נלווים לפיקניק– שקית קירור, פותחן, וכוסות פיקניק מיוחדות.

וברשתות השיווק, יוצא יקב רמת הגולן לקראת החג בשיתוף עם משק יעקבס, בו גבינות המחלבה ילוו בהמלצה ליין מסדרת הר חרמון, ועל בקבוקי היין של היקב תשולב המלצה על הגבינה המושלמת ללוות אותו.

צילום יחצ

טיפים שימושיים לשבועות מושלם:

עדיף להתמקד בשני סוגי גבינות מאד איכותיות ויין אחד מתאים מאשר להגיש מבחר ענק של גבינות שחלקן הגדול יתאים פחות ליין. כדאי להכיר את משפחות הגבינות העיקריות, להן יהיה אחר כך קל להתאים סגנונות יין שונים:

גבינות רכות עם או בלי עובש כגון: ברי, קממבר( גבינות אלו הנן בעלות טקסטורה מאוד דומיננטית בחיך ואחוזי שומן גבוהים, המקשים על התאמת יין; להן לא יתאימו יינות אדומים כבדים ועפיצים;

עדיף יינות לבנים עם חומציות גבוהה וארומטיים כמו ירדן גוורצטרמינר.

גבינות כחולות כגון: רוקפור

לגבינות אלו חריפות ומליחות גבוהה, הן שמנות ומהוות אתגר לא פשוט ליין; באופן פרדוקסלי, סגנון היין המתאים להן ביותר הנו יינות מתוקים או קינוח כגון: ירדן מוסקט ההופכים את השילוב לאחת מחוויות האכילה הטובות ביותר.

גבינות צאן

גבינות צאן מזוהות באופן כמעט בלעדי דווקא ליין לבן, ולא פחות מסוביניון בלאן!!!

כן, זהו מלך גבינות הצאן, במיוחד לטריות וחומציות יותר שביניהן; המתאים ביותר יהיה גמלא סוביניון בלאן פריך וצעיר, ירדן סוביניון בלאן או גולן שרדונה .

גבינות חריפות כגון: גורגונזולה ורוקפור בעלות טעם עשיר ודומיננטי.

בניגוד למחשבה כי יין אדום עשיר ילווה אותן, כדאי לכם לנסות יין קינוח עשיר  כמו מוסקט , Heights wine

גבינות קשות כגון: פרמז'ן, גרוייר ואמנטל

גבינות אלו "אוהבות" יותר יין אדום. סנג'ובזה וקברנה סוביניון אלו זנים שמאד מתאימים במקרה זה.

 

הוספת תגובה

הוספת תגובה