עמוד הבית » "יצירה נשית" ביום האישה

"יצירה נשית" ביום האישה

פסטיבל אוהבים אמנות. עושים אמנות בתחייה 14 צילום:מיכל מנצור
התחייה 14, מרחב המלאכה והיצירה הייחודי בדרום תל אביב של קבוצת ריאלטי ומנרב , פותח את דלתותיו הכחולות לרגל אירועי יום האישה 2024 עם אירוע "יצירה נשית". הציבור הרחב מוזמן לחגיגה של אמנות נשית ביום שישי, 8 במרץ, בין השעות 11:00 -15:00.

בתוכנית: אמניות מציירות בלייב על קירות, השקת מיצב אמנות מרגש, יריד אמניות מהדרום והצפון, סטודיואים פתוחים של דיירי המקום, מוזיקה חיה, והמון השראה. בשעה 12:00 ו14:00 יתקיים סיור במבנה כדי לספר על מה קורה מאחורי הדלתות הכחולות, איך פיתחה בו קבוצת ריאליטי קהילה תוססת שעובדת ויוצרת בסינרגיה, ומדוע הוחלט לשמר את המרחב הייחודי הזה גם בעתיד. לינק להרשמה מראש לסיורים.

צילום: מיכל מנצור

באירוע ייחשף בין היתר מיצב 'מכתיבה לתחייה' של האמנית הרב-תחומית דניאל מנו-בלה, שהוגדרה כאחת האמניות המבטיחות בישראל, בשיתוף פעולה עם דנה לרר, מומחית ביבליותרפיה שקיימה במתחם סדנאות כתיבה אינטואיטיבית לתושבי האזור. המיצב משתמש בתוצרים של סדנאות הכתיבה, מאות של מגזרות נייר בשחור לבן ובכחול שהודבקו במעין כאוס מסודר על גבי לוח, בשילוב חומרי גלם תעשייתיים שתרמו דיירי התחייה 14 – בעלי מלאכות מסורתיות ואמנים. המיצב הותקן על גבי לוח שעם ענק שנרכש מבית עסק של אמא ל-4 בנים מילואימניקים (עסק שנסגר בגלל המלחמה).

צילום: מיכל מנצור

היצירה תוצב בהתחלה במרחב התחייה 14 ובהמשך תוענק כמחווה לאחד מיישובי העוטף.